Skocz do zawartości

e39 520i Sprzęgło , koło dwumasowe , dwumas


dsvidoff

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, chyba kończy mi się sprzęglo, w ostatni weekend pożyczyłem auto kumplowi i z tylnych opon znikł bieżnik więc podejrzewam że było upalanie. Zauważyłem że sprzęgło się delikatnie ślizga, buierze wyżej niż wcześniej. Objawy były już wczesniej a teraz sie nasiliły. Moje pytanie dotyczy tego czy wystarczy wymiana sprzęgła czy np dwumasa też mogła się skończyć ? jakie sa orientacyjne koszty wymiany sprzęgła/dwumasy ? i ewentualnie jakie pieniadze trzeba szykowac na robocizne (każdy mechanik ceni sie inaczej ale pewnie są jakieś widełki) z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje jedna zasadę: Żony i samochodu nie pożyczam :nienie:

A ceny części zależą od producenta z robocizną też różnie bywa bo czesto sie spotkałem z tym że jeden brał więcej za robotę i ją spaprał a ten co taniej to ja dobrze wykonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie. Sprzęgło bym przelknął ale cena dwumasy :cry: słyszałem że padają w przypadku diesli często a jak jest w przypadku benzyny ? często pada dwumas ? wiem że nie ma reguł ale szczerze powiem że rzadko słyszałem o padniętej dwumasie w benzynie, nie wiem jak jest w BMW bo jednak spora moc, tylny napęd i od czasu do czasu polatanie bokiem pewnie jej nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałes że masz 520i - koszt kompletu sahsa, bez dwumasa 350zł

Ja wymieniałem przy 220 tys km i dwumas został stary

To cena za samą tarczę chyba.. A dwumas jak nie ma luzów, to można zostawić. W dwulitrowej beznynie nie dostaje tak po tyłku jak w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena za samą tarczę chyba.

Wszystko zależy od rocznika fury, proszę zestaw Sachsa za 350zł :norty: http://www.czescidobmw.pl/kategorie/Zestaw-sprzegla,12300.html

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena za samą tarczę chyba.

Wszystko zależy od rocznika fury, proszę zestaw Sachsa za 350zł :norty: http://www.czescidobmw.pl/kategorie/Zestaw-sprzegla,12300.html

A no faktycznie :D Ludzie z e39 przed 97 mają farta w takim razie. U nas dawno takich nie widziałem. Wszystkie się rozleciały :lol:

 

A tak w sumie to kolega sam by se znaleźć mógł, bo ostatnio panuje jakaś dziwna moda na proszenie o podanie wszystkiego na talerzu. A pytań o spierniczający prąd z auta to już czytać mi się nie chce :mrgreen: To tak przy okazji.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.