Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy to też dotyczy e91? Mam ze stycznia 2006r. Poniżej artykuł z motofaktów:

" BMW wzywa do serwisu ponad 1,6 mln samochodów Serii 3. Powodem jest możliwość wystąpienia usterki systemu poduszek powietrznych.

BMW 3-Series 320d Sedan E46 2001 / Fot. BMW Wiadomo, że chodzi o auta, które zostały wyprodukowane pomiędzy majem 1999 roku a sierpniem 2006 roku. Zastosowane w nich mechanizmy odpowiadające za wypełnienie poduszek powietrznych w momencie wypadku mogą ulec uszkodzeniu i ranić kierowców oraz pasażerów.

 

Rzecznik BMW Dave Buchko podkreślił, że obecna akcja serwisowa jest rozszerzeniem ubiegłorocznej akcji, która objęła 240 tys. samochodów na całym świecie i ma charakter prewencyjny. Poinformował, że pojazdów odwołanych wcześniej obecne wezwanie do serwisu nie dotyczy. Zaznaczył również, że dotychczas nie są znane żadne wypadki, które mogłaby spowodować usterka.

 

Spośród aut objętych akcją 574 tys. sprzedano w USA, około 450 tys. w Niemczech i 189 tys. w Wielkiej Brytanii."

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zgodzę się, że z tekstu wynika, że chodzi tylko o e46, bo jest napisane ogólnie o serii 3:

BMW wzywa do serwisu ponad 1,6 mln samochodów Serii 3
BMW 3-Series 320d Sedan E46 2001 / Fot. BMW

A to pewnie tylko skopiowany podpis pod zdjęciem z artykułu. Napisz maila do ASO z nr VIN to Ci sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autokult.pl/2808,akcja-serwisowa-bmw-1-6-mln-e46-wzywanych-na-przeglad-poduszki-powietrznej

http://www.chceauto.pl/akcja-serwisowa-bmw-3-e46-a1486.html

http://www.samar.pl/__/19/19.m/4/19.t/6/19.2a/78807/BMW---BMW-3--E46--do-serwisu-.html

 

"BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce powiadomił, że niektóre samochody BMW 3 (E46), wyprodukowane w Niemczech od 2002 roku do marca 2005 roku, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników."

 

Mowisz? Wujek google tez klamie? Zapewniam cie, ze nie bez powodu bylo tam zdjecie E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mówię, że Twoje linki są inne i może chodzi w nich jednoznacznie o e46 - nie wiem nie chce mi się czytać, bo swego czasu czytałem o tym wszystko co było dostępne w necie (i wiem, że nigdy nic o e90 nie było napisane), ale z tego artykułu powyżej to wcale tak nie wynika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to widzisz Arturl1 - Ciebie to nie dotyczy. Kto chce sprawdzić swoje e46 to najlepiej kontakt z ASO.

Swoją drogą ja już czekam drugi miesiąc na kontakt w sprawie wymiany. Podejrzewam bardziej brak poduszek niż zlanie tematu przez BMW. A i mi jakoś przestało na tym zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poduszki są na 100%. Właśnie siedze w ASO BMW i czekam aż skończą wymianę. Najbardziej nurtuje mnie pytanie czy mam tam w ogóle poduszkę :D Ale myślę że przez 30 minut odkąd go robią już wyszedł by jej brak :D

 

Poduchyawymieniona, auto wyczyszczone, wymienione podkladki pod tablice rejestracyjne na BMW. Wszystko ok. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta lista jest do niczego. To są auta sprzedane chyba w Polsce, albo jakieś niekompletna lista. Mojego na niej nie ma, a od piątku mam nową poduchę. Trzeba dzwonić albo pisać do BMW lub do serwisu. 3 minuty rozmowy z konsultantem i wszystko wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też już wymienili. Przy czym serwis z Lublina na wstępie zaznaczył, że poduchę wymieniają, ale auta nie sprzątają i nie myją. Podmienili tylko podkładki pod tablice rejestracyjne z Auto Fusa ( z którym mój ojciec w jednej ławce w szkole siedział ) na Best Auto Lublin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też już wymienili. Przy czym serwis z Lublina na wstępie zaznaczył, że poduchę wymieniają, ale auta nie sprzątają i nie myją. Podmienili tylko podkładki pod tablice rejestracyjne z Auto Fusa ( z którym mój ojciec w jednej ławce w szkole siedział ) na Best Auto Lublin.

 

To jest to chamstwo, bo mycie jest standardem we wszystkich ASO BMW. Przy kazdym wykonanym serwisie.

W tym momencie wzieli od centrali tyle co reszta, a zrobili o jedna rzecz mniej niz powinni, wiec sa na tobie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista jest do niczego. To są auta sprzedane chyba w Polsce, albo jakieś niekompletna lista. Mojego na niej nie ma, a od piątku mam nową poduchę. Trzeba dzwonić albo pisać do BMW lub do serwisu. 3 minuty rozmowy z konsultantem i wszystko wiadomo.

 

Tak, to jest tylko lista samochodow sprzedanych w Polsce. Mojego VIN tez tam nie ma, a na wymiane sie lapalem oczywiscie.

To juz bylo powiedziane gdzies wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam pytanie czy robił ktoś tą akcje srwisową w BMW Świlcza koło rzeszowa ? :) napisałem maila do nich czy sie kwalifikuje i czekam:) może jyż byłtam ktoś na wymiane i mógłby powiedzieć jak to wygląda ?

 

 

 

właśnie umówiłem sie na piątek do serwisu BMW w świlczy na wymianek poduszki od strony pasażera :) jak już będzie po wszystkim to zdam relacje jak było dodam że przez telefon Pani zaproponowała mi samochód zastępczy lub zamówienie taksówki:) miał już ktoś doświadczenia z serwisem w Świlczy koło rzeszowa? :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale te zastępcze auto z tego co kojarzę to 99 zł z limitem 50km lub 349 zł z limitem 150km. Na trójmiasto 50 km to troszkę mało. Lepiej, jak masz czas to umówić się na jazdę próbną jakąś furą. Ja siedziałem ponad dwie godziny w salonie to już się deczko nudno robiło, chociaż co chwila pytali się o kawę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie jakieś tam były koszty tego auta zastępczego a ja wolał bym darmówke może będzie dostępne jakieś na jazde próbną to spróbuje wykorzystać sytuacje ;)

 

Raczej wymagaja zebys umowil sie wczesniej. Na pewno bedzie taka mozliwosc, ale zadzwon i ich wczesniej poinformuj, ze bys chcial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko już tez po zabiegu. Wymienili mi wczoraj poduszke w Toruniu. Przy okazji standardowo odkurzanie, mycie i sprawdzenie stanu technicznego. Wszystko OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten przegląd jest dla nich, żeby potem klient nie powiedział, że furę w serwisie obili. A z ankietą dzwonią w ciągu tygodnia. Pytają się jak bardzo cudownie było:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja już po wymianie poduszki w BMW Świlcza koło Rzeszowa... powiem tak wszystko w jak najlepszym porządku kawina zaproponowana poczekalnia tv internet bilard przegląd samochodu na początku i w trakcie wymiany poduchy a na koniec auto bardzo dokładnie wysprzątane:) polecam wszystkim z okolic ten serwis :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten przegląd jest dla nich, żeby potem klient nie powiedział, że furę w serwisie obili.

większości jakby obili i pomalowali to i tak na lepsze by wyszło.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.