Skocz do zawartości

Zmiana kontrolera iDrive CCC na poliftowy CIC - problem.


Spartak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem "początkujący" i mam pewien problem - może ktoś zna rozwiązanie?

Chciałem zmienić kontroler iDrive (BMW E60 04/2005 navi CCC Prof.) na poliftowy (od CIC) ponieważ w przyszłości zamierzam wymienić navi na CIC a zamierzam zacząć od kontrolera iDrive ( prace "modelarskie" przy montażu) .

Wyczytałem w sieci, że kontroler powinien być kompatybilny z navi CCC. Znalazłem rozpisane piny złącza kontrolera iDrive (nowego i starego) i przełożyłem piny ze starej kostki (8 pin) do nowej (4 pin) wg znalezionego opisu pinów (1. + , 2. - , 3. K-Can high , 4. Can low).

Niestety po podłączeniu system nie reaguje na nowy kontroler - brak jego podświetlenia, nie działają przyciski, joystick oraz pokrętło. Tak, jakby go wcale nie było i nie był zasilany. A system działa (radio zmienia stacje z przycisków z kierownicy, itp.). Sprawdziłem numer części kontrolera w katalogu BMW - jest kompatybilny z E60 LCI. Sprawdziłem inny kontroler CIC i jest tak samo. Zasilanie i masa są na pinach. Po powrocie do starej konfiguracji kontroler CCC działa prawidłowo.

Co jest tego przyczyną, że system "nie widzi " nowego kontrolera? Dlaczego kontroler nie reaguje na zasilanie (brak podświetlenia)? Trzeba coś uaktywnić czy może zaktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pomyliłem.

Jak pisałem wcześniej piny w nowym kontrolerze (może komuś się przyda):

1. "plus" - żółto/czerwony (u mnie, w innych opisach biało/czerwony)

2. "masa" - brązowy

3. K-Can High czarny (u mnie, w innych opisach zielony)

4. K- Can Low żółty.

Piny są ponumerowane na wtyczce, więc raczej są prawidłowo. Ale na wszelki wypadek jutro zamienię miejscami K-Can High z Low we wtyczce i dam znać.

 

Wyczytałem na angielskim forum, że ktoś aktualizował C-Gate w aucie i pomogło (na nieaktywne przyciski), ale tego to już nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe fakty.

Wróciłem do pierwszego kontrolera, który został wcześniej rozebrany i cała płytka została przelutowana.

Teraz po podpięciu pierwszego kontrolera do auta podświetla się cały kontroler. Po pewnym czasie gaśnie, ale można podświetlenie wywołać przełącznikiem świateł.

Niestety kontroler dalej nie funkcjonuje - nie reagują: przyciski, pokrętło, pochylanie i wciskanie joysticka.

Mam jedynie wrażenie, że po uruchomieniu auta pokrętło stawia większy opór przy obrocie, ale to wszystko.

Po zamianie K-Can Low z High miejscami kontrolera mruga podświetleniem - czyli pierwsze ustawienie pinów jest prawidłowe.

Kończą mi się pomysły co jeszcze jest nie tak, że kontroler nie reaguje.

Może trzeba zaktualizować CCC lub zmienić jakiś wpis w pliku MAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

podpinam się do tematu tez z tym walczyłem e60 LCI ,ale nie dałem rady u mnie po podpięciu iDrive świeci i tyle :( brak reakcji na przyciski ,kręcenie.

Podobno potrzeba przekodować kontroler to ZBE low -stary ,nowy ma być ZBE high (nie mogę znaleźć ZBE w żadnym module)

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

udało się :D

wiec żeby zmienić kontroler na nowy z przyciskami trzeba zmienić wpis w module MASK - ZBE_RUEKO aktiv

potwierdzam piny

1-plus

2-minus

3-KAN SH

4-KAN SL

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Odkopałem ale mam pytanie. Czy ma znaczenie, który iDrive kupię do podmiany w aucie z 07.2007 bo miały różne numery, czy to bez znaczenia?

 

01 Kontroler 1 09/2008 03/2009 65829189048 ZAKOŃCZONO

01 Kontroler 1 09/2008 09/2009 65829213309 ZAKOŃCZONO

01 Kontroler 1 09/2008 03/2010 65829205177 ZAKOŃCZONO

01 Kontroler 1 09/2008 12/2010 65829231116 ZAKOŃCZONO

01 Kontroler 1 09/2008 65829240956

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
kolego daj namiary na priva bo walczy już gościu w serwisie miesiąc i nie może ogarnąć tematu już mam rueko aktive i dalej nie reaguje już mi ręce opadają:(:(:(

dodam że zamontowałem radio ccc do przedlifta i i-driva od cic-a aktualizował sterownik c-gate na najnowszy i udało mu się zmienic ruecko na aktive i dalej nic komputer go widzi podobno ruchy w górę w dół na boki też obroty wokół już nie i naciśnięcie też nie a radio w ogóle nie reaguje na nic :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

 

Montowałem kontrolery i-drive CIC w E60 zarówno przed LCI jak również po LCI z navi CCC prof. Tak więc moim zdaniem nie powinno być problemu ( prywatnie mam właśnie taki zamontowany w E61 z 02.2006 r.).

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Montowałem kontrolery i-drive CIC w E60 zarówno przed LCI jak również po LCI z navi CCC prof. Tak więc moim zdaniem nie powinno być problemu ( prywatnie mam właśnie taki zamontowany w E61 z 02.2006 r.).

 

Pozdrawiam. Emil.

 

Rozumiem, czy działa to na zasadzie plug&play, czy potrzebne jest dodatkowo kodowanie ?

Rozumiem że trzeba zakupić jedynie nowy kontroler i drive lub jeszcze dodatkowo do tego nowy panel na którym będzie on zamontowany ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo nie jest to play&play. Trzeba zaktualizować oprogramowanie modułu cgateway, na takie które obsłuży nowy kontroler. Do kontrolera potrzebne są jeszcze dwie ramki, które służą do zamocowania kontrolera w podłokietniku. Potrzebny będzie jeszcze panel dekoracyjny lub trzeba wyciąć w nim otwór. W razie niepowodzenia w wycinaniu są dostępne aluminiowe ramki aby zamaskować nie doskonałości. Na koniec jeszcze kodowanie modułu CCC.

 

Zdjęcie idrive z ramką:

 

http://imageshack.com/a/img924/5476/uXpJKp.jpg

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie, zakupiłem kontroler idrive, jednak bez obramowania.

Czy ktoś mógłby napisać czy trzeba kupić 2 osobne ramki ?

Jedna trzyma idrive a druga rozumiem zakrywa żeby było ładnie ?

Pod jakim hasłem szukać tego na aliexpress ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Do zamontowania kontrolera potrzebujesz dwa elementy o nr 51169155970 i 51169155987. Kupisz je w aso, chyba nawet z rozsądne pieniądze. Oryginalne elementy do E60 nie maskują nie doskonałości, jeśli coś pójdzie nie tak przy wycinaniu otworu. Kolega mnichu proponował element z E63/E64 o nr 51169169999, ten element posiada taki górny rant, który zamaskuje ewentualne niedoskonałości po wycinaniu, ale ja nie wiem jak jest z wykorzystaniem tego elementu w podłokietniku w E60. Na aliexpres możesz co najwyżej kupić taką aluminiową obwódkę, tak jak przedstawiłem na zdjęciu.

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, dzięki za odpowiedź ;).

Czy mógłbyś podać jakiś link do alli ? Szukam tego i szukam, ale nigdzie nie moge tego znaleźć, może dlatego że nie wiem pod jaką nazwą tego szukać :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.