Skocz do zawartości

e46 brak paliwa


tomusbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie tylko was zapytac czy jak skonczy mi sie paliw 2.0D136km, czy moge po wlaniu paliwa go odpalac?

Bo raz slyszalem ze nie, bo w pompie wtryskowej jakis przekaznik walnie, trzeba odpalic przy uzywiu plaku/

 

 

Jak się "skonczy" to na pycha go :mrgreen: "używiu" częściej stacji benzynowych i nie jeździj na rezerwie bo koszty paliwa będą malutkie w porównaniu do napraw. I słownik w łapę Ci radzę zabrać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP44 jest wyposażona w zawór zabezpieczający przed pracą "na sucho". Jak nie będzie paliwa to silnik się wyłączy i tyle. Możesz śmiało odpalać z kluczyka. Na początku może nie będzie chciała zaskoczyć, zatem przed próbą rozruchu dopompuj paliwa do zbiorniczka przekręcając kluczyk na drugą pozycję stacyjki. Dzięki temu odpowietrzysz układ niskiego ciśnienia i zaopatrzysz wstępnie pompę wtryskową w paliwo niezbędne do rozruchu. Dalej już sobie poradzi sama :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z autem tez nie wolno jjezdzic na rezewie czesto bo te resztki czasami sa w tej drugiej polowie baku tam dzie nie zasie paliwa i nie odpali. mialem tak w 530d bylo 100km zasiegu a ni moglem odpalic myslalem ze auto sie popsulo dolalem 5 litrow i odpalil od tyku. najczesciej to uszkodzic mozna pompe i zapowietrzyc. tylko raz w mojej 46 mialem 2 km zasiegu juz myslem ze bedzie konciec ale dobrze ze stacja byla 500m dalej ale jeszcze zapalila bez problemu:)bez krecenia. tak ze pilnuj zeby zyd nie swiecil Ci za czesto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jechałem nowym seatem alhambra, jakis diesel ale czy 2.0 czy 1.9 to nie wiem i 20km zrobione na zasiegu zero po autostradzie z predkoscia 140 :D ciekawe ile by jeszcze jechał :mrgreen:

 

ale rowniez nie polecam takiej jazdy bo źle się to moze skonczyć bo wiadomo że syf na dnie baku mamy kosmiczny :D

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.