Skocz do zawartości

[E87] kontrolka świateł


Pedrooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam na imię Piotrek i jestem z okolic Wrocławia :)

 

Od dwóch dni stałem się posiadaczem ''Jedynki" .E87. Wracając autostradą z niemiec wyskoczyła mi kontrolka świateł. Z boku jest wykrzynik i licznik km który nalicza od pojawienia się błędu. Lewy bi-xenon przy zapalaniu po chwili mignie i po chwili włącza się normalnie.

 

Lampy są fabrycznie oryginalne.

 

Podsyłam screen błędu.

 

http://i608.photobucket.com/albums/tt163/wieszcopedro/xenon_zps6488df7d.jpg

 

Proszę o jakąś Pomoc. Czy to może być wina samej przepalonej żarówki czy grubsza sprawa ?

 

Z góry dziękuję.

 

Pedrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo, " awaria świateł mijania lub reflektorów przeciwmgłowych" tak piszą w instrukcji :)

 

trochę na liczniku już masz nalatane, silnik i turbo daję radę ?

 

 

Autem przyjechałem na kołach z niemiec. I tam było użytkowane. Ogólnie prowadzi się jak nowym autem. Auto zbiera się od samego dołu. Sprzęgło bierze od dołu. Biegi perfekcyjnie wchodzą. Zawieszenie nic nie stuka. Auto reaguje na delikatne ruchy kierownicy.

 

Tak na prawdę auto jeszcze muszę sprawdzić dokładnie gdzieś w serwisie. Bo mam wątpliwości co do silnika. Pracuje niby równo ale jak by się za bardzo trząsł wg. mnie. Nie wiem czy to wina poduszki silnika czy to jest taka kultura pracy silnika. I jeszcze co ok. 4 sekund jak by przyspieszał. Może też wina paska. Nie mam pojęcia.

 

Co do tych xenonów no nie wiem czy u kogoś mam to sprawdzić czy kupic zarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bi-ksenonami za bardzo Ci nie pomogę, mam zwykłe H7 i tam wystarczy wyjąć i włożyć nową i błędu już nie ma (bo z reguły żarówka faktycznie się spaliła u mnie już chyba ze 4 razy :? i to zawsze strona od posażera), może ktoś się wypowie co ma bi-xenony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Dołączę się do postu bo u mnie jest to samo. Pali się ta sama kontrolka. Światła wszystkie sprawne , nawet wymieniłem na nowe żarówki , ale nic z tego nadal się świeci. Cały samochód sprawdziłem i niby wszystkie świecą, jedynie co wyczytałem to że w E87 są światła hamowania dwustopniowe , u mnie palą się tylko na dole. Nie wiem czy we wszystkich jedynkach palą się na dole i u góry po mocniejszym wciśnięciu. Samochód mój nie ma iDrive. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o radę. Światła mam na H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , czy żarówki są oryginalne ? proszę sprawdzic dokładnie .

2: przydało by się podpiąć pod kompa i napisać jaki błąd wyskakuję .

 

sprawdziłbym żarówki , ewentualnie podmienić z lewej na prawą , .

odłączyć kleme + na 5 min i sprawdzić ponownie ,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo, Panowie czy aby wszystkie żarówki sprawdziliście ? np. oświetlenie rejestracji bo ja własnie też miałem kiedyś podobny problem, wszystkie światłą sprawdzone a kolega z forum zapytał czy sprawdzałem oświetlenie rejestracyjne no i rzeczywiście tam była jedna żaróweczka przepalona i z tego była ta kontrolka na desce po wymianie kontrolka już się nie paliła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo, Panowie czy aby wszystkie żarówki sprawdziliście ? np. oświetlenie rejestracji bo ja własnie też miałem kiedyś podobny problem, wszystkie światłą sprawdzone a kolega z forum zapytał czy sprawdzałem oświetlenie rejestracyjne no i rzeczywiście tam była jedna żaróweczka przepalona i z tego była ta kontrolka na desce po wymianie kontrolka już się nie paliła :D

 

Miałem identycznie z tym, że zauważyłem tą spaloną żarówkę w rejestracji :) ps. są dwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.