Skocz do zawartości

[e46] 330d M57 2003r Gorzów PA73668


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy co myślicie o tym autku

http://allegro.pl/bmw-e46-330d-alu17-xenon-navi-16-9-lift-super-stan-i3176289666.html

 

Jestem tutaj nowy i chcę się przesiąść z vw b5 na e46.

Samochód moim zdaniem fajnie wygląda na zewnątrz i wewnątrz. Dobrze prezentuje się na zdjęciach. Ogłoszenie jest już jakiś czas i można powiedzieć że samochód tanieje w oczach. Co z nim jest nie tak?. Szukałem na forum ale nie było tego auta.

Mam daleko do obejrzenia i chciałbym prosić o opinię.

 

Wiem ze samochód jest sprowadzony i podlega większym kosztom. ale i tak po doliczeniu opłat (ok 3-3,5tyś.) wyjdzie koło 20tyś.

 

Silnik 3.0L (M57)

Paliwo Diesel

Moc maksymalna 181 KM (135.0 kW)

Kolor STAHLGRAU METALLIC (400)

Wnętrze STOFF JACQUARDANTHRAZIT (H9AT)

Data produkcji 2003-01-15

VIN WBAEL91040PA73668 (PA73668)

 

PA73668 EL91 400 H9AT 3' E46 Touring 330d M57 ECE L A

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S290A LM RAEDER/STERNSPEICHE 44 Obr. BMW, st. le. spr. gwiaz. 44

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 tys to napewno kupisz ZADBANEGO diesla po lifcie :cool2:

Kolega szuka takiego auta w DE i nie umie nic ciekawefo znaleźć poniżej 5 tys euro a te widział ,ładne sa po 6 tys euro a w pl juz sa e90 :mrgreen: w tej cemnie

 

On to auto musiał kupić poniżej 3 tys euro więc to szrot :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info

Wiem że cena jest mała i dlatego chciałem zapytać kolegów czy ktoś zna to auto i czy ze zdjęć można wnioskować że coś jest nie tak.

Środek ze zdjęć prezentuje się ok, ale wiadomo są to zdjęcia i trzeba by zobaczyć na żywo. Nawet jakby miał przebiegu więcej to mnie nie przeraża, ważne żeby było wszystko na czas robione i nie był po dzwonie. Mój passacior ma obecnie 314tys i smiga.

Zdaje sobie sprawę że sprawdzone/zadbane modele to należałoby jeszcze dołożyć min 5tyś ale muszę wszystko wypośrodkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jak zrobić zdjęcia na postoju z włączonym silnikiem i biegiem D.

 

Trzymając nogę na hamulcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem nowym użytkownikiem, ale nikomu nie robię "reklamy" !!!!. Chcę kupić e46 po lifcie z 2003/2004 kombi z silnikiem diesla 2.0/3.0 i gdzie mam zapytać o opinię na temat samochodu jak nie u forumowiczów którzy się na tym najlepiej znają :). Jeśli ktoś nie chce to nie musi odpisywać. Niektórzy by chcieli żeby były wrzucane do opinii tylko samochody kolekcjonerskie i bardzo drogie jak na swój rocznik, a nie wszystkie takie są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przywołanym przez kolegę chomera wątku chyba jednak nie zupełnie chodzi o to, o czym piszesz. Jak wrzucasz taki samochód to musisz się liczyć z tym, że raczej nie będzie to perełka i należy podchodzić do takiego auta z dystansem i zwiększoną czujnością. I tak jak radzą koledzy z doświadczeniem - warto sobie porównać ceny takich aut w Pl i w De, skąd są sprowadzane. Otwiera oczy - sprawdzone na sobie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki model na sprzedaż, tylko z 2002 roku. Przywiozłem z wgniecioną klapą, wymieniłem na drugą w kolorze. Wystawiłem za 22500 po opłatach (bardzo atrakcyjna cena jak sądzę) nie sprawdzając aktualnych cen 330d i poza jedną propozycją zamiany przez tydzień odzew cienki. Teraz dopiero wszedłem na inne ogłoszenia i widzę skąd marny ruch. Toż to teraz za 16 tysięcy zarejestrowane są nawet.

Masakra. W zeszłym roku sprzedałem za prawie 26 tys też 2002 r i była to wówczas bardzo okazyjna cena. Jeden z "inspektorów" z forum który przybył nabywcy z pomocną przy oględzinach sam był zaskoczony dobrym stanem auta za taką kwotę.

 

Co to się porobiło. Absolutnie nie dziwię się iż ktoś wkleja 330d 03 za 15900 zl nie widząc w tym nic podejrzanego. To normalna cena w PL się zrobiła. A w DE - jak ktoś już wyżej wspomniał, poniżej 5000e ciężko o coś nie z Włoch i nie z przebiegiem 350 tys km.

 

Fajnie podrobione tablice w tej omawianej, sprzedawca nawet nie umie w dobrym miejscu nakleić znaków. Jak wynika też ze stempli, Deggendorf leży w Brandenburgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info

Wiem że cena jest mała i dlatego chciałem zapytać kolegów czy ktoś zna to auto i czy ze zdjęć można wnioskować że coś jest nie tak.

Środek ze zdjęć prezentuje się ok, ale wiadomo są to zdjęcia i trzeba by zobaczyć na żywo. Nawet jakby miał przebiegu więcej to mnie nie przeraża, ważne żeby było wszystko na czas robione i nie był po dzwonie. Mój passacior ma obecnie 314tys i smiga.

Zdaje sobie sprawę że sprawdzone/zadbane modele to należałoby jeszcze dołożyć min 5tyś ale muszę wszystko wypośrodkować :)

 

Dlatego szukaj najlepiej 316i/318i lub 320d przed liftem.

 

Nie jest realne przyzwoite 330d z 2003 roku w takiej cenie. Przedliftowe 330d są droższe jak są w bdb stanie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki model na sprzedaż, tylko z 2002 roku. Przywiozłem z wgniecioną klapą, wymieniłem na drugą w kolorze. Wystawiłem za 22500 po opłatach (bardzo atrakcyjna cena jak sądzę) nie sprawdzając aktualnych cen 330d i poza jedną propozycją zamiany przez tydzień odzew cienki. Teraz dopiero wszedłem na inne ogłoszenia i widzę skąd marny ruch. Toż to teraz za 16 tysięcy zarejestrowane są nawet.

Masakra. W zeszłym roku sprzedałem za prawie 26 tys też 2002 r i była to wówczas bardzo okazyjna cena. Jeden z "inspektorów" z forum który przybył nabywcy z pomocną przy oględzinach sam był zaskoczony dobrym stanem auta za taką kwotę.

 

Co to się porobiło. Absolutnie nie dziwię się iż ktoś wkleja 330d 03 za 15900 zl nie widząc w tym nic podejrzanego. To normalna cena w PL się zrobiła. A w DE - jak ktoś już wyżej wspomniał, poniżej 5000e ciężko o coś nie z Włoch i nie z przebiegiem 350 tys km.

 

Fajnie podrobione tablice w tej omawianej, sprzedawca nawet nie umie w dobrym miejscu nakleić znaków. Jak wynika też ze stempli, Deggendorf leży w Brandenburgii.

 

Pytasz co się porobiło?

To proste. Ten model to droga w utrzymaniu przyjemność. Serwis coraz droższy, auto coraz starsze. Samochód spadł do uboższej grupy, która pożąda takie wynalazki.

Za BMW trzeba zapłacić dużo pieniędzy bo jest synonimem luksusu. Czy stare BMW w którym coraz częściej toczą się 20 letni chłopcy wyglądający jak pomocnicy murarza jest synonimem luksusu? W czym ten model z przebiegiem często pow. 300 tys, rdzewiejący z wypłowiałą tapicerką jest lepszy od np 5 letniego volvo v40 z fajnym i oszczędniejszym dieslem, albo 6 letniej Alfy 159, która komfortem, urodą i niezawodnością (tak tak) bije to coś na głowę.... a ceny te same. Polacy są coraz mądrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki model na sprzedaż, tylko z 2002 roku. Przywiozłem z wgniecioną klapą, wymieniłem na drugą w kolorze. Wystawiłem za 22500 po opłatach (bardzo atrakcyjna cena jak sądzę) nie sprawdzając aktualnych cen 330d i poza jedną propozycją zamiany przez tydzień odzew cienki. Teraz dopiero wszedłem na inne ogłoszenia i widzę skąd marny ruch. Toż to teraz za 16 tysięcy zarejestrowane są nawet.

Masakra. W zeszłym roku sprzedałem za prawie 26 tys też 2002 r i była to wówczas bardzo okazyjna cena. Jeden z "inspektorów" z forum który przybył nabywcy z pomocną przy oględzinach sam był zaskoczony dobrym stanem auta za taką kwotę.

 

Co to się porobiło. Absolutnie nie dziwię się iż ktoś wkleja 330d 03 za 15900 zl nie widząc w tym nic podejrzanego. To normalna cena w PL się zrobiła. A w DE - jak ktoś już wyżej wspomniał, poniżej 5000e ciężko o coś nie z Włoch i nie z przebiegiem 350 tys km.

 

Fajnie podrobione tablice w tej omawianej, sprzedawca nawet nie umie w dobrym miejscu nakleić znaków. Jak wynika też ze stempli, Deggendorf leży w Brandenburgii.

 

ja swoją sprzedaję od 4 miesięcy za kwotę 24 tyś. (do negocjacji), uszkodzona była delikatnie z lewej strony z przodu, poza kilkoma telefonami i trzema osobami, które przyjechały zobaczyć auto nic się nie dzieje, straszna 'bryndza', ale tak jak napisałeś, za 16 tyś. są już do wzięcia 'rodzynki', a i tak kupujący będzie marudził, że ma przejechane +200tyś. km, że to, że tamto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co się porobiło?

To proste. Ten model to droga w utrzymaniu przyjemność. Serwis coraz droższy, auto coraz starsze. Samochód spadł do uboższej grupy, która pożąda takie wynalazki.

Za BMW trzeba zapłacić dużo pieniędzy bo jest synonimem luksusu. Czy stare BMW w którym coraz częściej toczą się 20 letni chłopcy wyglądający jak pomocnicy murarza jest synonimem luksusu? W czym ten model z przebiegiem często pow. 300 tys, rdzewiejący z wypłowiałą tapicerką jest lepszy od np 5 letniego volvo v40 z fajnym i oszczędniejszym dieslem, albo 6 letniej Alfy 159, która komfortem, urodą i niezawodnością (tak tak) bije to coś na głowę.... a ceny te same. Polacy są coraz mądrzejsi.

Wszystko się zgadza, ale co ludzi skłania w takim razie do zakupu egzemplarzy z 2002/2003 z 3.0d poniżej 20 tyś. zł które było np. złożone z dwóch innych (lub coś w ten deseń)? Chyba tylko cena i cofnięty licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena. 15 tys jakoś można uzbierać...do pierwszej naprawy. Gdy ktoś chce wydać rozsądnie 30 tys już szuka ładnego egzemplarza, a wariat za 30 weźmie ulepionego e90. Dla niego liczy się tylko nowy model.

Kiedyś auta niższych klas byly tak spartańskie że e46 to był wersal i obiekt westchnień. Dzisiaj za 15-20 tys można kupić bardzo dobrze wyposażone auto, które jest w miarę młode i bardzo dobrze jeździ. W niczym nie ustępuje e46. Kowalski nie zauważy rożnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub zgodze sie, podobnie jak bedace do niedawna obiektem westchnien Passaty B5 FL sa po 12-13 tysiecy. To jest normalne, mamy rok 2013, lata lecą, standarty się zmieniają, 184 KM w dieslu osiągane jest z silników 2.0. Tylko jakim cudem w swojej ojczyznie ten model (330d) trzyma wartość na poziomie Alfy z 2006/2007 czy dwulitrowych Passatów z tych lat, gdzie u nas zarówno za porządną Alfę jak i za Passata trzeba nadal zaplacić 30-32 tys najmniej?

 

Po prostu zajechane egzemplarze zaniżają cenę wszystkich e46 w PL. Jest tego dużo, kiedyś sprzedawało się nieźle, teraz musi być M-Pak, navi 16/9 i przebieg do 200 tys km aby było w miarę szybkie do sprzedania. Moje 330d ma faktyczny przebieg ok. 250 tys km, utrzymane jak połowę tego, malowana jedynie maska i dach kilka lat temu w Niemczech z powodu gradobicia, nawet zostały ze 2-3 ślady na słupkach. Jest Xenon, są sportsitze, jest zero rdzy, niemal bez zadrapań, jest świetny stan techniczny (jeźdżę sobie nią chwilowo), poczekam z 2-3 tygodnie i także będę musiał wystawić jeszcze taniej bo nie lubię jak coś stoi pod domem dłużej niż dwie emisje na allegro. Jak ktoś wrzuci ją wtedy do oceny to zostanie zjedzony że za te pieniądze to tylko szrot. Tak to niestety czasem funkcjonuje.

 

Wczoraj sprzedałem za 8000 zł opłacone mondeo tdci z 2004 roku, będące zapewne w lepszym stanie niż większość tych za 13-14 tys, bo takie ceny są na allegro. Ja wystawiłem za 9300 do opłat, ma kilka zadrapań i oryginalny przebieg 270 tys km, myślałem że pójdzie w 1 dzień. Przez 4 tygodnie na allegro zaledwie kilka telefonów. Tym razem po prostu było za tanio, a jak tanio to wiadomo, wtryski siedzą, turbo lezy, a w ogóle to pewnie skręcony z 400 tys km, po co dzwonić. Przyszedł znajomy policjant zapytac czy nie mam czegos do 8000 typu vectra B, zaproponowałem Mondeo po kosztach, zastanawiał się jakieś 20 sekund, szczęśliwy bo takiego rocznika nawet nie brał pod uwagę.

 

Tak się porąbało że nie wiadomo co za ile wystawiać. Za dużo źle, za tanio źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra mi tylko to dlaczego na zachodzie jest drożej niż u nas. To że szroty zaniżają ceny to oczywiście prawda ale myślę że tylko częściowo.

Przykład tego Mondeo potwierdza tylko to co napisałem wcześniej. Ten ford to bardzo przyzwoity, oszczędny i całkiem dobrze wyposażony samochód. Po co BMW? w dodatku drożej? Te szroty wprowadzane na rynek jeżdżą i się psują tworząc negatywny wizerunek BMW. Złe wieści bardzo szybko się rozchodzą. Ludzie tego nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Ford powiedzmy za 8000 jak i BMW za 20000 z 2003r może mieć nalatane 300tyś. km, obydwa samochody mogą się psuć, tylko różnica po 10letniej eksploatacji jest widoczna gołym okiem. Problem jest też w tym, że ludzie o samochody nie dbają, nie naprawiają na bieżąco tego co trzeba, jak jeździ to jest ok, a później jest, że samochód jest beeee bo naprawa kosztowała np. 3000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tylko sie sugeruje polskim rynkiem to dobrego aua nie kupi takie sa realia

 

Ja sm Sukam dla siebie autami nawet na szrotallegro nie pacze :mrgreen: bo same ulepy z. USA :mad2:

 

A nie bede sie klocil czy to po katrinie czy tsunami zbieram kasie szukam ładnego bmw w DE bo jeszcze sie nie zawiodlem autem nie porównując np belgi gdzie glina wyrzuca sielopatami z aut kupionych od tych rolników :mad2:

 

Osobiście wole Kupić drożej ale nie leżeć pod autem jak niektórzy pasjonaci bmw :cool2:

 

Stan jest zawsze adekwatny do ceny nie ma nic za darmo cos w tym musi byc jak przyjeżdżają. do mnie ludzie którzy wcześniej oglądali 12-19 innych bmw :mad2:

 

Tak ak pisałem sam musze kupić bmw 320 po lifcie 2002 rok z przebiegiem 200+ i musze dać po znajomosci 4000 euro w serwisie w DE rezygnując z jakiejkolwiek rynkowi czy gwarancji więc mam 800-1000 euro w kiesżeni do tego akcyza i transport i nie h sobie N allegro maja je po 13 tys nawet nie zadzwonie bo znam realia a auto z poza Niemiec mnie nieinteresuje no jedynie szwajc ale znowu te opłaty :duh:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za informację.

 

el Presidente masz świętą rację z tymi cenami. Za dużo źle, za tanio źle

Jak się chce samochód szybko sprzedać to się daje cenę z tych najniższych jakie są na rynku. I w tym momencie albo samochód pójdzie albo trafi w sferę że za tani i musiał być bity albo ma 400+ i nie warto sie nim interesować. Z drugiej strony jak ktoś nie ma ciśnienia i zna samochód i wie na czym stoi to wystawia go w cenie z górnej półki i robi się wtedy duża przepaść.

 

Ciekawostka co do samochodu: Obecnie samochód wystawiony jest ponownie tylko za 17900zł :) . Sprzedawca chyba chce sprzedać dlatego zwiększył kwotę bo było za tanio :).

 

el Presidente tablica rejestracyjna która jest na samochodzie jest też na Focusie który wystawił sprzedawca. Może uniwersalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.