Skocz do zawartości

[E36] 316i M43 auto sie "gotuje", kopci na niebiesko


kaczooor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu podkreśle, że jestem nowy , przeglądałem forum, ale nie znalazłem nic konkretnego. ;/

 

Mianowicie ! Jest to moje pierwsze auto . Kupione rok temu w maju . Wszystko było ładnie, pięknie . Do czasu. Ostatnio auto szwankuje, w samochodzie zaczęło sie gotować . Jakby tego było mało, strasznie "kopci" na niebiesko;/ . Wymieniona została tydzień temu uszczelka pod głowicą, przez 3-4 dni było okej . I teraz znów. Odpalam auto w garażu, a za mną "smuga" niebieskiego dymu, znowu sie gotuje, klima nie grzeje. :< Mam tylko nadzieje, że to nie znowu uszczelka . Ba, nie wiem nawet czy moze tak szybko chlasnąć ponownie ? Tanie to nie jest .

Bede wdzieczny za jakiekolwiek rady i odpowiedzo ! :)

Pozdrawiam forumowiczów [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może padła wiskoza ? ,ew zaciął się termostat i nie otwiera dużego obiegu ? może źle odpowietrzony ? jeśli auto ma gaz to membrana może puszczać gaz do wody

wystarczy odkręcić korek i powąchać czy nie czuć gazem ze zbiorniczka wyrównawczego

 

A co do dymienia ,uszczelniacze na zaworach lub pierścienie ,wsiąść kogoś kto poobserwuje wydech jak dymi przy :

wchodzeniu na obroty -pierścienie

Przy schodzeniu z obrotów -uszczelniacze zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto gazu nawet nie powachało, i za mojej "dekady" go nie powacha.

termostat jest dobry, był sprawdzany. głowica była planowana.

spróbuje go odpowietrzyc . moza to akurat to ; )

 

mowił mi znajomy, co sie troche zna, że to mogą być pierścienie. ale jak juz mechanik bedzie grzebał, każe sprawdzić też uszczelniacze .

 

dzieki ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wrociłem, zrobiłem 40 km, nie oszczędzałem go zeby zbadac, temperatura jest okej , wskazówka w pionie jak ma byc tylko ...

 

...tylko mam pytania :

1. czy wąz, który idzie od termostatu powinien byc równiez ciepły? u mnie jest zimny .

2. czy "dymienie" moze byc spowodowane nadmiarem oleju ? wiem, ze nie dawno jak ojcu ten sam mechanik wymieniał filtr i olej, to poprostu wlał ponad poziom ( u mnie na miarce tez jest MAX ), i ojcu tez kopcił jak chory. depczac gaz w podłoge swiata z tyłu nie było widac .u mnie tragicznie nie jest . ale niepokoi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest porządnie rozgrzane i termostat jest otwarty to wąż o którym mówisz powinien być gorący. Normalnie wąż górny idący z głowicy do chłodnicy jest gorący a ten dolny od chłodnicy do głowicy przez termostat jest zimny.

Co do poziomu oleju to nie powinien przekraczać max. Nie wiem jak jest w tym silniku ale w niektórych powoduje to że wał korbowy uderza w olej.

Ja kiedyś jak u siebie przelałem to odsysałem przez bagnet dużą szczykawką z kawałkiem wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.