Skocz do zawartości

żaluzje / rolety za nerkami kiedy powinny być otwarte?


salario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie dotyczy żaluzji / rolet umieszczonych zaraz za nerkami a przed chłodnica. Z racji, iż auto kupiłem dość niedawno (jest to e81 120d rok 2008) nie wiem dokładnie jak powinny one funkcjonować. Czy zawsze są zamknięte? Np. dzisiaj temp zewnętrzna to 20 stopni, szybka jazda a te żaluzje cały czas zamknięte.

ponizej zdjecie:

 

http://www.picshot.pl/pfiles/322561/zaluzje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie warunki są wymagane, ale zwróć uwagę, że na dole tez jest kawałek chłodnicy. Jak Cie to martwi to sprawdź temperaturę płynu w ukrytym menu. U mnie jest ona na poziomie 90-92 stopnie obecnie do 94 przy wypalaniu dpf. Żaluzji nie mam wogole.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przy m pakiecie na pewno nigdy nie ma bo nie pasuja a co do reszty to loteria chyba :D

 

ja mam mpak i rolety siedzą.

 

 

wracam do tematu. Pomierzyłem sobie temp silnika i na razie maxymalnie pokazywała 98 stopni. Rolety dalej były zamknięte. Jest się czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
98*C to jeszcze nie jest jakaś tragedia - martwić się o stan silnika nie trzeba (ja tyle miałem bez rolety, po jazdach na torze). No ale chyba wypadałoby, żeby roleta już się otworzyła :|. Ciekawe jak to jest jeszcze jak klimę się włączy. Wtedy to już naprawdę powinny się rolety otworzyć. A jeszcze jedna sprawa... jak miałeś te 98*C to kręcił się wentylator? No i czy miałeś włączoną klimę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No to wg. mnie coś jest nie tak. Po cholerę wentylator chodzi jak wlot powietrza jest zamknięty. Najpierw powinny się otworzyć żaluzje a potem dopiero włączać wentylator. No i że przy włączonej klimatyzacji wentylator zawsze działa to też żaluzje powinny się odsłaniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie roletki, ale w X6.

Autem jeżdżę od 3 lat (od nowości) i nie widziałem jeszcze nigdy żeby były otwarte... Nie obserwowałem co prawda po jeździe autostradą w lecie na zapalonym silniku. Myślę,że jak auto jest zgaszone to one się zawsze zamykają.

Nie prognozowałbym awarii tak szybko. Zwrócę w tym tygodniu uwagę czy przy zapalonym silniku po autostradzie są otwarte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No właśnie, a może one się otwierają tylko powyżej jakiejś prędkości? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Panowie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w temacie tzw. żaluzji czy też rolet...

 

Za sterowanie odpowiedzialne jest ECU silnika (DDE od wersji 7 wzwyż).

 

Żaluzje/rolety otwierają się jeżeli jeden z poniższych warunków zostanie spełniony:

 

- temperatura płynu wzrośnie powyżej 100°C (po spadku poniżej 95°C, rolety ponownie się zamkną),

 

- prędkość pojazdu przekroczy 180 km/h (poniżej 140 km/h ponownie się zamkną),

 

- sterownik silnika (DDE) zażąda prędkości obrotowej wentylatora powyżej 1600 obr/min (ponownie się zamkną przy prędkości poniżej 1380 obr/min),

 

- sterownik klimatyzacji (IHK lub IHKA) zażąda prędkości obrotowej wentylatora powyżej 1600 obr/min (ponownie się zamkną przy prędkości poniżej 1050 obr/min),

 

- temperatura oleju w skrzyni automatycznej przekroczy 115°C (tylko w autach z automatyczną skrzynią biegów),

 

- podczas holowania przyczepy ale tylko w przypadku podłączenia oświetlenia.

 

oraz gdy:

 

- wycieraczki szyby czołowej są włączone, prędkość pojazdu pomiędzy 65 km/h a 125 km/h, temperatura otocznia -8°C do +2°C (wszystkie 3 warunki muszą być spełnione).

 

I to by było na tyle :D

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Panowie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w temacie tzw. żaluzji czy też rolet...

 

Za sterowanie odpowiedzialne jest ECU silnika (DDE od wersji 7 wzwyż).

 

Żaluzje/rolety otwierają się jeżeli jeden z poniższych warunków zostanie spełniony:

 

- temperatura płynu wzrośnie powyżej 100°C (po spadku poniżej 95°C, rolety ponownie się zamkną),

 

- prędkość pojazdu przekroczy 180 km/h (poniżej 140 km/h ponownie się zamkną),

 

- sterownik silnika (DDE) zażąda prędkości obrotowej wentylatora powyżej 1600 obr/min (ponownie się zamkną przy prędkości poniżej 1380 obr/min),

 

- sterownik klimatyzacji (IHK lub IHKA) zażąda prędkości obrotowej wentylatora powyżej 1600 obr/min (ponownie się zamkną przy prędkości poniżej 1050 obr/min),

 

- temperatura oleju w skrzyni automatycznej przekroczy 115°C (tylko w autach z automatyczną skrzynią biegów),

 

- podczas holowania przyczepy ale tylko w przypadku podłączenia oświetlenia.

 

oraz gdy:

 

- wycieraczki szyby czołowej są włączone, prędkość pojazdu pomiędzy 65 km/h a 125 km/h, temperatura otocznia -8°C do +2°C (wszystkie 3 warunki muszą być spełnione).

 

I to by było na tyle :D

 

Pozdrawiam :cool2:

 

czy gdy auto jest nieodpalone żaluzje powinny być zamknięte czy otwarte? jeszcze nigdy nie widziałem ich otwartych a gdy jest "zgaszone" również żaluzje mam zamknięte... auto e91 LCI 318d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytanie, Czy ktoś wie jak powinny być podłączone przewody we wtyczce od rolety o której mowa, Moja uległa zniszczeniu, zamówiłem nową w ASO (8zł) z tym że nie wiem jak ją podłączyć, W ASO powiedzieli, że nie mają do tego instrukcji... Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.