Skocz do zawartości

spalanie 540i


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wasze dywagacje byly by moze sluszne jesli pisalibyscie o spalaniu tych silnikow na biegu jalowym :)

 

w realu do spalania przyczynia sie moc silknika oraz przelozenia

 

 

przykladowo silnik 4.0v8 nigdy nie spali 2x wiecej w trasie co silnik 2.0

 

poniewaz on sobie jedzie przy predkosci np 70km z duzo mniejszymi obrotami niz taki 2.0

a moze miec duzo nizsze obroty bo ma wieksza moc oraz moment, i inne przelozenia

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mieszanka stechiometryczna to hasło - fakt, ale dąży się do niego dość uparcie. Diesle chodzą na ubogiej mieszance - fakt, dlatego jest tak spora możliwość ich chiptuningu.

 

sorry ale to chyba nie tak, w dieslach jest mozliwosc duzego chiptuningu

bo mozesz sterowac turbina :)

 

jakbys mial bezyne z turbina to bylo by tak samo!

 

auta z turbinami mozna niezle podkrecac, niezaleznie czy to diesel czy bezyna

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale to chyba nie tak, w dieslach jest mozliwosc duzego chiptuningu

bo mozesz sterowac turbina :)

 

jakbys mial bezyne z turbina to bylo by tak samo!

 

auta z turbinami mozna niezle podkrecac, niezaleznie czy to diesel czy bezyna

 

W dieslu jest odwrotnie niz benzynie. Elektronika reguluje sie glownie wtrysk i stad sie bierze moc, bo one pracuja permanentnie na ubogo. W benzynach rzeczywiscie moc bierze sie glownie ze zwiekszenia cisnienia.

 

 

wasze dywagacje byly by moze sluszne jesli pisalibyscie o spalaniu tych silnikow na biegu jalowym :)

 

w realu do spalania przyczynia sie moc silknika oraz przelozenia

 

przykladowo silnik 4.0v8 nigdy nie spali 2x wiecej w trasie co silnik 2.0

 

poniewaz on sobie jedzie przy predkosci np 70km z duzo mniejszymi obrotami niz taki 2.0

a moze miec duzo nizsze obroty bo ma wieksza moc oraz moment, i inne przelozenia

 

2.0 moglby jezdzic z takimi samymi obrotami jak 4.0, gdyby tylko mial te same przelozenia. Ale wtedy wymagalby wiekszego uchylenia przepustnicy, a to w efekcie mogloby spowodowac ze spalanie byloby wieksze niz w 4.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam troche doswiadczenia jesli chodzi o spalanie w roznych samochodach podczas roznej jazdy aler powiem wam ze od niedawna mam 540i manual i pali tyle co myslalem i nie uwierze ze zejdzie to ponizej 10 jadac poza miastem w polsce, no chyba ze 85-90 bez wyprzedzania.

 

Jak ja kupilem to na trasie poznym wieczorem ale z wyprzedzaniem tirow testowaniem elastycznosci (nota bene 80-120 III bieg 4,3-4,7s) wyszlo dokladnie 12,7 ale jechalem w polowie 90-110, potem 120-140 az sie paliwo skonczylo i moja pierwsza przejazdzka skonczyla sie w lesie bez paliwa (nie zaswiecila sie rezerwa a licznik pokazywal z 8l)

A jak ja kupilem tgo juz przerywala bo nie miala paliwa, dlugosc trasy 180km , tankowalem za 100zl czyli jakies 22,5l.

328 E36 w tych samych warunkach spalilaby 8l beznyzny. No chyba jest roznica.....

Uwazam ze jesli chodzi o silniki to najlepszym kompromisem pomiedzy osiagami a ekonomia jest M52b28 i m54b30, ale w m62b44 nie chodzi o kompromisy :)

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Posiadam BMW 540i E39. Jeśli ktos jest magikiem to doprowadzi do tego że ten motor spali 13-14 l w cyklu mieszanym, ale niech się zastanowi jakie mogą być tego konsekwencje. Wiem że wielu z was podoba się te brzmienie, ta moc ale jeśli zadajecie pytanie ile to pali to odrazu odmawiam wam kupna ponieważ szkoda żeby ktos kupował takie auto i delikatnie deptał na pedał gazu. Bmw powinno utrzymywać obroty ninimum 2 tys. nie niżej, ponieważ wypierdala się wtedy koło dwu-masowe a to wiąze się z następnymi kosztami typu wymiana sprzęgła itp. jeśli bedziecie jeżdzić 50 km/h na 4 przełożeniu to życzę powodzenia. Owszem, spali wtedy mniej paliwa, ale katujecie w ten sposób silnik. Pomyślcie co robicie, w mieście zamulacie fure, a jak mama czy babcia sypnie kasą to na popliskiej obwodnicy ognia. To nie współgra ze sobą. 540i jest dla ludzi, którzy nie liczą się z tym ile te auto pali, tylko czerpią frajdę z jazdy, trakcyjności i mocy. O spalaniu się nie mówi przy tym motorze. Nie jest to samochód dla wszystkich, a jesli ktoś sie ze mną nie zgadza poprostu chce kupić taki samochód dla szpanu, aby pokazać sie dla innych i od czasu do czasu przejechać się. Rozumiem to ale to zwykłe marnotrawienie tej marki. Dla młodych zapaleńców polecam 525 lub 528i, w zupełności powinno wystarczyć. Zostawcie ostatnie egzemplarze 540i dla zawodowców, którzy potrafią dbać o te maszyny, bo odrzutowce nie są dla młodocianych płotek. Wracając do tematu rozsądne spalanie w cyklu mieszanym, nie katując silnika na śmiesznie niskich obrotach, tylko jadąc normalnie to 18 do 20 l benzyny czy też gazu z instalacją sekwencyjną, bo różnica na sekwencji jest nie wielka. Po trasie i chodzi mi o trasę a nie wypad do babci która mieszka 50 km od miasta spala w granicy 14-15 l w zależności od ciężkości stopy, a jeśli chodzi o zabawę 4,4i to niektórzy z was niech poczekają do gwiazdki lub innych świąt, bo należy uzbroić się z zastrzyk gotówki ;) 16 - 40 l / 100 km;)

Na koniec pozdrawiam magików, którzy spalają 12-13 l /100, dla mnie nazywacie się Wyjebywaczami tych silników. Pozdro dla kumatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw powinno utrzymywać obroty ninimum 2 tys. nie niżej, ponieważ [bAD] się wtedy koło dwu-masowe a to wiąze się z następnymi kosztami typu wymiana sprzęgła itp. jeśli bedziecie jeżdzić 50 km/h na 4 przełożeniu to życzę powodzenia. Owszem, spali wtedy mniej paliwa, ale katujecie w ten sposób silnik. Pomyślcie co robicie, w mieście zamulacie fure, a jak mama czy babcia sypnie kasą to na popliskiej obwodnicy ognia. To nie współgra ze sobą. 540i jest dla ludzi, którzy nie liczą się z tym ile te auto pali, tylko czerpią frajdę z jazdy, trakcyjności i mocy. O spalaniu się nie mówi przy tym motorze. Nie jest to samochód dla wszystkich, a jesli ktoś sie ze mną nie zgadza poprostu chce kupić taki samochód dla szpanu, aby pokazać sie dla innych i od czasu do czasu przejechać się. Rozumiem to ale to zwykłe marnotrawienie tej marki. Dla młodych zapaleńców polecam 525 lub 528i, w zupełności powinno wystarczyć. Zostawcie ostatnie egzemplarze 540i dla zawodowców, którzy potrafią dbać o te maszyny, bo odrzutowce nie są dla młodocianych płotek. Wracając do tematu rozsądne spalanie w cyklu mieszanym, nie katując silnika na śmiesznie niskich obrotach, tylko jadąc normalnie to 18 do 20 l benzyny czy też gazu z instalacją sekwencyjną, bo różnica na sekwencji jest nie wielka. Po trasie i chodzi mi o trasę a nie wypad do babci która mieszka 50 km od miasta spala w granicy 14-15 l w zależności od ciężkości stopy, a jeśli chodzi o zabawę 4,4i to niektórzy z was niech poczekają do gwiazdki lub innych świąt, bo należy uzbroić się z zastrzyk gotówki ;) 16 - 40 l / 100 km;)

Na koniec pozdrawiam magików, którzy spalają 12-13 l /100, dla mnie nazywacie się Wyjebywaczami tych silników. Pozdro dla kumatych.

 

Ale glupoty piszesz.

Odpisuje na tego odgrzanego przez ciebie kotleta, tylko dlatego zebys nie wprowadzal w blad innych uzytkownikow.

Jak najbardziej, mozna jezdzic tym autem ponizej 2tys obrotow, to wolnoobrotowy silnik i nawet majac 1,5ts obr ma juz sporo Nm, na 6 biegu jadac 100km/h jest cos kolo 2tys obr. Spalic 20l to nie problem ale ja pomimo, ze delikatnie nie jezdze w swojej srednie spalanie z 10tys km mialem 14l, w automacie jest ok 1-2l wiecej.

Pozdrawiam tych wlasciwie kumatych.

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy milosnicy tematu:)

Napisze Wam ile pali moje 540i ale najpierw cos o sobie:

Ja interesuje sie wszystkim co z BMW zwiazane, a trwa to mimo mojego mlodego wieku (26 lat), juz okolo 16 lat, kiedy to moj tato kupil 5cio letnie e34 520i w Niemczech i tlumaczyl mi mlodemu o wyzszosci tego auta w tamtych czasach nad wiekszoscia innych aut jak Omega ,Scorpio itp.

Poczulem blusa slyszac 6 cylindrowki bez wzgledu na ilosc zaworow:)

We wtorek kupilem juz czwarte moje e39 i pragne podzielic sie z wami moim spalaniem.Mam na ten moment dwa autka 528i manual i 540i automat(spelnienie marzen)

Czesto czytam wzmianki i porownania 528i,jezdze nia 2 lata z tego pol roku na gazie:

miasto korki 14b-17gaz

miasto dobry ruch 10b-13gaz

poza miastem powoli jadac 90km nawet 7 litrow B/9gazu ale to naprawde zabawa i trzeba przewidywac innych kierowcow i czuc silnik, normalnie 8.5-9/ 11gazu

Autostarad(mieszkam w Holandii);130km/h tez 9litrow benz. bo plynna jazda/11 gazu

Jak jade do Polski srednio 150-160 a tylko czasami 200 to okolo 10litrow benzyny 13-14gazu

Na maksa spalila mi 11.7 jak jechalem powyzzej 160 czasami a pare razy zamykalem licznik,moje 528 nie ma problemu aby wygenerowac 240km/h ,raz udalo sie PRAWIE 250!!! na nawigacji zapisane bylo 242km/h wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540stke mam od srody, kupilem ja tu w Holandii pod granica Niemiecka i nie ma gazu.

Kiedy odebralem autko zatankowalem sie i w droge.. jechalismy autostrada 120-140km/h i zrobilem prawie 200kilkometrow spalanie 9.7litra nie 15!!!!!!!!!!!! i to dwa razy podciagalem ja na maxa od 140-200(kickdown)

Wczoraj pojechalem nia do pracy zeby pokazac chlopakom w pracy a mam 80 km w jedna strone,

9.4 litra na drodze krajowej.. bo spadl snkieg i korki na autostradach..

Wiem ze miasto,korki i gaszcz samochodow to okolo 20l/100km no ale audi a4 2.0 tez potrfi 12 litro w miescie spalic i to manual a moje 528i tyle samo:) wiec 540i niech spali te 20 ale nie chce mi sie w to wierzyc jakos chyba ze ktos caly czas depcze ale w holandii idiotow jest malo co sie wyzywaja na samochodach po ulicach a ruch jest plynny wiec szacuje ze bedzie okey

Jak ja ogladalem pierwszy raz to na displayu bylo 11.7 litra a jezdzila tym samochodem kobieta.

Mysle ,ze jak ktos kupi 540 ,i jezdzi nim ciagle w kolo komina,zapala ,gasi ,korki,jazda bokiem to pali mu 25 litrow i nie wierzy pozniej innym urzytkownikom z duzo nizszym spalaniem..

Czekam na Wasze komentarze:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kolega odgrzał kotleta, ale i ja przy okazji sie udziele.

Moja ostatnio przy jezdzie codziennej na bardzo krotkich odcinkach w duzym miescie, z ruszaniem co 5 sek. spalila mi 28l/100 :lol: ale gazu więc nie płacze.Oczywiście automat, a jazda wcale nie mocno szarpana, po prostu dynamiczna w miare mozliwosci, jak pisalem multum startow 0-40 itp.

Na trasie przez całą europe zachodnią spalala 13-14l przy 140-170 (w miare mozliwosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko,nie ma trgedi w takim razie,ja mam moja 540stke od tamtego tygodnia wiec dopiero etap badan i wjezdzania sie w auto,minimalne spalanie jak pisalem 9.7 autostrada i 9.4 krajowka(duzo rond typowych dla Holandii).Po miescie jak sie wyglupialem troche,odpalalem samochodzik zeby szyby odeszly w tym czasie zamiatanie sniegu z auta itp. zwiazane z sezonem zimowym spalila 19.8.. ale i 528 jak latam bokiem ,odpalam wczesniej przed wyjsciem z domu i w korkach po miescie jazda, prawie 15.. A jaki masz zbiornik w swoim 540? bo u mnie w 528 35 litrow wchodzi,cos jest chyba nie tak swoja droga i maksymalnie na zbiorniku 350km,pol godz temu wrocilem i 2 kilometry przed domem zapikal juz po 280km,troche malo,musze co drugi dzien tankowac.. wolal bym w 540 jakis naprawde duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500km :D ,smiac mi sie chce bo jestes druga osoba od ktorej slysze dzis ze robi 500 na zbiorniku,godz.temu tankowalem sie a obok facet tankowal starego mercedesa 126 nawet nie wiem z jakim motorem ,zapytalem sie go tak jak i Ciebie jaka ma butle.. 90litrow :D i tez robi na tym 500 na maxa ,wiec z twoim autkiem nie ma tragedi.. a powiedz o jakiej wnece masz na mysli ,przestrzen za tylnymi siedzeniami w bagazniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75l zbiornik gazu to ja mialem we wnece w kolo zapasowe, nie wiem o jakich wnekach mowicie, jak tam jest tylko bagaznik i miejsce na kolo zapasowe.

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwierasz bagaznik to moja butla jest pod samym tylnym siedzeniem, dla mnie to wyglada na wneke, pozatym jak nie w kolo to gdzie ?wielu opcji nie ma.Nie widzialem takich butli 75l w miejsce kola i nie wiem jak to tam weszlo :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze gazu.nawet jednego km na benzynie nie zrobilem a i pare razy pociagnalem grubo ponad 200.dla ciekawostki powiem ze zagranicznego gazu palila conajmniej litra mniej na kompie

 

u jakiego gazownika zakładałeś instalację , że pokazuje Ci spalanie gazu na komputerze pokładowym ?

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje kotleta troche

 

Przekopalem sie dzis przez caly temat i jednej rzeczy nie rozumie... czesc osob twierdzi, ze nie powinno sie pytac o spalanie takiego auta bo to profanacja, bo jak kogos nie stac to nie powinien pytac i kupywac takiego auta, ale nie biara pod uwage, ze e39 540 spokojnie mozna kupic za okolo 20k PLN co jakas wielka suma nie jest, powiedzialbym wrecz, ze to malo. Taki zwykly zjadacz chleba moze sobie spokojnie pozwolic na cos takiego i chce wiedziec ile takie auto spali. Tak samo z gazem, znowu tekst "jak cie nie stac to nie kupuj bo beema z gazem to nie beema". Ja rozumie, ze jak ktos kupuje auto z salonu za gotowke to kasy ma jak lodu i moze palic sobie paliwka i 40 na 100, ale 10 letnie auto???... Ja osobiscie gazu nie lubie i musialoby mnie mocno przypilic aby go zalozyc, ale dla kogos to bdb kompromis miedzy ekonomia a bajecznymi osiagami i dzwiekiem V8. Tyle na ten temat.

 

Sam zastanawiam sie wlasnie nad takim autem, moje obecne pali mi po miescie 15 wiec te dodatkowe 5 bym przezyl, zwlaszcza, ze BMW ma o 160 PS wiecej ;-)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze przy normalnej jezdzie w ruchu niewielkie oczywiscie na niekorzysc m5, tak na zdrowy rozum, ale naprawde niewielkie.Za to przy ostrzejszej jezdzie m5 moze pokazac duzo wiecej i przez to spalic sporo wiecej od 540.Ogólnie jak dla mnie to wartości naprawde bardzo wzgledne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam swoja 540-steczke od 2-miesiecy i palila mi po miescie na max!!! 20 benz. Teraz od miesiaca,nawet ponad w Holandii nie ma juz sniegu i jest okolo 7 stopni w ciagu dnia to pali sobie okolo 15 benz. czyli norma no bo ile ma spalac w miescie taki smok 4.4 i to jeszcze w automacie.. trasa minimum 9.4 ale to nie jazda jest ale 140-160 11litrow.Dla ciekawostki moja bmka przy 110 km/h i takiej ciaglej jezdzie spala 8 litrow a to zasluga skrzyni automatycznej z nadbiegiem,chyba wszystkie automaty to maja w e39 bo moja 523i automat tez miala ten overdrive.Ale za 2 tyg. bedzie juz z gazem.2350 euro kosztuje tutaj taki gaz do v8 dla ciekawostki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.