Skocz do zawartości

Demontaz schowka,dostep do bezpiecznikow


077bart007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiem,ze temat byl juz poruszany,ale od dwoch dni probuje sie dostac do skrzynki z bezpiecznikami jednak bez skutku.W jednym z tematow jest opisane jak scignac plastik ktory znajduje sie w gornej czesci schowka-mianowicie nalezy wcisnac dwa zatrzaski ktore znjaduje sie w tylnej czesci schowka,u mnie tych zatrzaskow nie ma!Czy musze demontowac caly schowek?A tak na marginesie potrzebuje sprawdzic bezpiecznik od czujnikow parkowania.Z gory dziekuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jesteś w dziale serii 1. A w profilu masz serię 5 - może tu jest problem? :) Jeśli dobrze się domyśliłem, że pytasz o inne auto to idź do działu serii 5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bezpieczników dostęp jest utrudniony, ale da się to zrobić bez demontażu. Potrzebujesz jedynie dlugiej pensety lub ewentualnie ja korzystałem z takich nożyczek chirurgicznych, które się zaciskają i mają płaskie końce. Bezpieczniki widać przez schowek przez usunięcie z prawej strony klapki. Jeżeli koniecznie chcesz rozbierać schowek to mogę Ci doradzić od czego zacząć ponieważ robiłem to już 3 razy w celu usunięcia metalicznych dźwięków. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunik - myślisz, że ta mała dziurka, którą opisuje 077bart007 powstała po zdjęciu klapki? Jeżeli tak to nie jest ona wcale mała i nawet używając dołączonej pęsety da się operować. Pod warunkiem, że jest się leworęcznym i ma dłoń szczupłej 10 latki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,dziekuje za zainteresowanie i pomoc.Dziurka przez ktora widac u mnie bezpieczniki jest dzirka w ktora chowa sie zawias(plastik)trzymajacy dzrzwiczki schowka.Czy macie na mysli plastikowa klapke z boku schowka,ktora znajduje sie pod "listwa ozdobna" deski?jezeli tak to moze sprobuje z tym.Mialo by to sens jezeli tylko nic za nia sie nie znajduje i bedzie tam troche wolnej przestrzeni do manewrowania

reka z penseta.Swoja droga nalezy chyba pogratulowac konstruktorom za pomysl wsadzenia tam skrzynki z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie na mysli plastikowa klapke z boku schowka,ktora znajduje sie pod "listwa ozdobna" deski?jezeli tak to moze sprobuje z tym.Mialo by to sens jezeli tylko nic za nia sie nie znajduje i bedzie tam troche wolnej przestrzeni do manewrowania reka z penseta.

 

Jeszcze gorzej

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Udalo sie.Nalezalo wcisnac taki plastikowy zatrzask i mocno pociagnac drzwi od schowka.Bezpiecznik od czujnikow sprawdzony.Niestety byl dobry.Prawdopodobnie uszkodzony jest modul PDC.znahdujacu sie w bagazniku.Podobno czesto wilgotnieja i to je wykancza.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moja dziewczyna w MINI Cooperze właśnie walczy z czujnikami. Najlepiej sprawdzić je wkładając kluczyk i wciskając start (bez sprzęgła) i wrzucić wsteczny gdy auto nie jest odpalone. Następnie nachylić się do każdego czujnika. Działający czujnik powinien wydobywać z siebie taki krótki dźwięk tyk-tyk. Jeżeli któryś z czujników nie tyka oznaczać może to, że po prostu nie działa. Możesz popróbować zamienić jeden z drugim i sprawdzić czy tyka. Ale najlepiej to podjedź na komputer. My zamówiliśmy czujnik do MINI i lipa nie działał. Na szczęście auto na gwarancji więc zajmie się tym ASO. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.