Skocz do zawartości

BMW e39 525 TDS Błąd przepływki mimo że jest sprawna


gyver7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem który nie daje mi spokoju a mianowicie. Po podłączeniu INPY warsości przepływomierza w ANALOGWERTE 2 po dodaniu gazu rosną, czyli przepływka sprawna, ale co jakiś czas wywali mi jej błąd, powiedzmy na oko raz na 2-3 tygodnie. I teraz mam pytanie czy jak wywali mi błąd przepływki w INPIE to auto chodzi już w trybie awaryjnym dopuki go nie skasuje? Czy wywali błąd i go tylko zapisuje i dalej auto działa już ze sprawną i zczytuje z niej wartości?

Po wywaleniu błędu sprawdzałem wartości inpą i po dodaniu gazu rosną mimo zapisanego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl czym jest przepływka i co robi

mierzy mase zasynanego powietrza i temperature

pozniej komputer dopasowuje tą mase do dawki wtrysku

 

jezeli masa jest inna niz zmiezona (np nieszczelność )to wyrzuca błąd przepływki

najczesniej są to nieszczelnośći na łączeniach rur turbo miedzy przepływką a czujnikiem cisnienia za turbiną

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nieszczelności, wszystko już miałem rozebrane i przejrzane, wywali nieraz jej błąd i zapisuje, ale w inpie widać że przy dodaniu gazu wartości powietrza rosną. U mnie w TDS-ie sie CHECK nie zapala, przy teście zegarów tez nie świeci. Jeżeli była by aktywna ta kontrolka w tds-ach to po wlączeniu zaplonu by sie zapalała a jeszcze nie spotkałem tds-a w którym bylo ją widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo u nas nie ma Check jest DDE razem z kontrolką grzania świec.

Jak jest dobrze i nic się nie dzieje to olej temat. Może być błąd przepływki jak podaje niewłaściwe wartości.

A zresztą kto elektronikę do końca ogarnie???

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się staram, bo się znam na tym więcej niż trochę bo w elektronice i elektryce siedzę od urodzenia. A ta przepływka pomału kończy żywot i dlatego pewnie tak się dzieje, poprzednia całkiem padła, sprawdzałem inpą, można było wykasować błąd i po odpaleniu znowu wywalało go i wartości powietrza nie rosły. Na tej obecnej wywali raz na jakiś czas, ale wartosci LUFTMASE w INPIE rosną po dodaniu gazu. Obecna kupiłem używana za 150 zł, trzeba coś innego zakupić może drożej i ze sprawdzonego źródła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.