Skocz do zawartości

E61 530d Auxiliary water pump IHKA Basic


Razer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wie gdzie się znajduję pompa wody układu ogrzewania? Pytam gdyż mam błąd:

9C77 Auxiliary water pump

No signal or value

Test conditions fulfilled

Error present now and already stored

 

Dodam że ogrzewanie działa, mimo to chciałbym ja sprawdzić

Znalazłem podobny temamt:

viewtopic.php?f=73&t=201755&p=1470632&hilit=dodatkowa+pompa+wody#p1470632

ale wiele nie wnosi pozatym dotyczy silnika benzynowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auxiliary water pump to dodatkowa pompa wody i, jak mnie pamięć nie myli występuje przy webasto. A znajduje się w lewym nadkolu.

Jest to element nr 5

http://bmwfans.info/parts/catalog/E61/Touring/Europe/530d-M57N/RHD/N/2005/january/browse/heater_and_air_conditioning/water_valve_water_hose_ihka_basis/

Pompa ta jest standardowym wyposażeniem i odpowiada za prawidłowy przepływ płynu chłodniczego w układzie ogrzewania przy małym obciążeniu silnika, natomiast w silnikach wyposażonych w webasto nie występuje

http://bmwfans.info/parts/catalog/E61/Touring/Europe/530d-M57N/RHD/N/2005/january/browse/heater_and_air_conditioning/independ_heating_water_valves_ihka_high/

 

Hey

 

Pompa jest na lewej podłużnicy w komorze silnika , jest wciśnięta w gumową obejmę . Wygląda tak :

http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-pompa-wody-6922647-3-0-3-5-td-i3146361588.html

 

Wymieniałem ją w swojej e61 była zatarta i chyba miałem taki sam błąd .

 

Tak to ta pompa, dużo ci zajęła wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 min - serio .

Przed odłaczeniem węży od pompy odkręć na chwilę korek zbiorniczka płynu chłodzacego żeby spuścić ciśnienie z ukł. chłodzenia .

Węże dochodzące do pompy są zatrzaskiwane i przed zdjeciem ich trzeba wysunąć zabezpieczenie , jęśli masz w swoich narzedziach zaciski do węży to fajnie zaciśniesz węże to nie wyleci dużo płynu. Od dołu jest kostka z kabalmi łatwa do wypięcia .

Wysuwasz pompę z gumowej obejmy , wkładasz nową , podpinasz kostkę , wciskasz zabezpieszenia w króćcach węży i zakładając je do nowej pompy muszą zrobić "klik" i gotowe .

 

Odpalasz , sprawdzasz czy nic nie cieknie i czy pompa chodzi ( chwyć ją ręką będzie czuł jak pracuje ) . Kasujesz błędy i gotowe .

 

Możesz również dla pewności że winna jest pompa sprawdzić zasilanie - odłacz kostkę od pompy odpal silnik i kontrolką sprawdź czy na kostce pokazuje się napięcie i czy jest masa . Ważne - napięcie pojawia się na chwilę i zanika i znów się pojawia więc chwilę trzeba poczekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje tylko ogarnięcie jakiejś sprawnej używki bo cena nowej to jakiś żart btw. jak z dostępem do pompy od góry, od dołu czy przez nadkole?

maciej1977 dzięki za pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dostępność w INTER-TEAM lub INTERI-CARS maja tam pompy pierburga a to jest to samo co oryginał.

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?notitle=1&icsearch=64%2021%206%20917%20700

 

Dostęp od góry , otwiersz maske i masz ją przy lewej podłużnicy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Odświeżę temat. Mam ten sam błąd, co prawda nie w 530d a 530i. Mam pytanie. Czy z tego powodu może szaleć panel klimatyzacji. Co jakiś czas się załącza i wyłącza. Póki było chłodno to wszystko działało OK. Jak się zrobiło cieplej to klima zaczęła świrować i nie chłodzi tak jak dawniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, mam pytanie w temacie ze złą pracą dodatkowej pompy. Mianowicie u mnie jest błąd 9C77 i podejrzewam, że pompa może nie działać. Pytanie czy może to wpływać na problemy z osiąganiem temperatury ? (auto rozgrzewa mi się max do 68'C aktualnych warunkach pogodowych 3'C) Czy raczej na 99% termostaty do wymiany, a problemy w pracy w/w pompy nie wpływają na osiąganie temperatury około 90'C. Ponadto czy w/w błąd jednoznacznie określa, że pompa do wymiany jeżeli dochodzi do niej napięcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.