Skocz do zawartości

Jakie opony?


PETER_SZEF12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakie polecacie opony na lato 19" (nie run-flat) do ok. 5000 zł

 

Mam pytanie tylko, bo mam okazje kupić w dobrej cenie bridgestone rsc, niestety są to run flaty. Jakie macie opinie o tych oponach na zawieszeniu sportowym?

Edytowane przez PETER_SZEF12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haj ja mam od niedawna ixa , zrobilem ponad 5000km w 3 tygodnie na suchych ,mokrych i na sniegu .Vredestein ultra sessata 275 przod i 315 tyl i jestem zadowolony ,bardzo ciche 69 db ,i ciekawy dla oka bierznik ,kumpel ma dwa lata i tez nie narzeka

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haj ja mam od niedawna ixa , zrobilem ponad 5000km w 3 tygodnie na suchych ,mokrych i na sniegu .Vredestein ultra sessata 275 przod i 315 tyl i jestem zadowolony ,bardzo ciche 69 db ,i ciekawy dla oka bierznik ,kumpel ma dwa lata i tez nie narzeka

:cool2:

Czytając Ciebie (2 razy !) widzę że Ty masz opony (koła) w rozmiarze 20 cali - a Kolega pytał się o 19".....

i powinno być bieżnik a nie bierznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haj ja mam od niedawna ixa , zrobilem ponad 5000km w 3 tygodnie na suchych ,mokrych i na sniegu .Vredestein ultra sessata 275 przod i 315 tyl i jestem zadowolony ,bardzo ciche 69 db ,i ciekawy dla oka bierznik ,kumpel ma dwa lata i tez nie narzeka

:cool2:

Czytając Ciebie (2 razy !) widzę że Ty masz opony (koła) w rozmiarze 20 cali - a Kolega pytał się o 19".....

i powinno być bieżnik a nie bierznik...

witam "macznik" gdybys mieszkal 20 lat za granica to tez bys popelnial takie lekkie bledy ,ale dzieki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oponach Continental ?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

konkretnych modeli nie bede polecal (sam mam Michelin, z ktorych jestem zadowolony, maja 50k km i jeszcze pociagna pewnie z 30-40k km), ale zastanow sie czy chcesz zestaw z rowna szerokoscia przod / tyl

 

zaleta takiego zestawu jest mozliwosc rotacji kol... wiem, wiem, niektorzy twierdza, ze to nie te czasy i dzis kol sie nie rotuje :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hm, masz racje, w X6 prosta zmiana kolo moze byc utrudniona jesli sa rozne ET na osiach (nie wiem czy tak jest), trzebaby zmieniac opony na felgach, a pewnie tego bym nie robil, bo znajac zycie fachowcy uszkodza opony i felgi podczas tej operacji

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :

zimowe koła 19" i odsadzenie każdej felgi jest identyczne więc moge "rotować" tylko po co...?? od 2 lat nie pojawiła sie taka potrzeba.

Letnie koła 20" i odsadzenie tył i przód jest inne i nie moge "rotować" tył 325 ma szerokości.... jak byście juz tak dywagowali.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po co rotowac? opony na kazdej osi, a w zasadzie nawet w ramach osi z kazdej strony, zuzywaja sie inaczej

 

rotowanie przedluza ich zywot - jesli ktos woli czesciej kupowac opony, rotowanie jest niezalecane

 

przypominam, ze bmw swego czasu rotowalo kola dla klientow przy kazdym serwisie; niestety w pewnym czasie wydluzono interwaly pomiedzy serwisami i bmw twierdzi obecnie, ze kol nie trzeba rotowac :) wynika to ze tego, ze roznica w zuzyciy opon jest zbyt duza przy obecnych przebiegach miedzyserwisowych

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 255/50 r19 i ET jest różne, przecież to widać gołym okiem.

 

Co do opon to fabryczne Continentale( wybaczcie nie pamiętam nazwy) popękały na całym obwodzie. W tamtym roku kupiłem komplet pirelli PZero rsc, które z kolei znikają w oczach ale ich cena jest akceptowalna ( coś koło 1100zł za sztukę rsc). Na następny komplet nie mam pojęcia co kupić, bo jeżeli pamięć mnie nie myli to zrobiłem na obecnych ok. 25tyś km i tylne opony są bardzo zużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :

zimowe koła 19" i odsadzenie każdej felgi jest identyczne więc moge "rotować" tylko po co...??

Czy aby się Kolega nie myli ?

Ja mam cztery zimowe 19" 255 x 50 i tylne felgi mają inne osadzenie niż przednie (ET = Einpress Tiefe)...

 

Kurka rurka... zwątpiłem. Jak troche śnieg stopnieje, dostane się do mojego garażu z Xem szóstym to sprawdze, na codzień nim nie jeżdzę więc troche mi garaż zasypało. Koła letnie moge zerknąć jak sie tam dokopie, ale koła zimowe... dopiero jak zdejmę... czyli nie tak szybko. Ale sprawdze i dam znać.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jesli widzisz, ze opony szybo sie zuzywaja, to proponuje sprawdzic zbieznosc, ktora zle nastawiona moze w znaczny sposob skrocic zycie opony; specyfikacja BMW jest bardzo szeroka, wiec trzeba troche poczytac jakie ustawienia sa najoptymalniejsze dla danej szerokosci

 

moje opony wygladaja mniej wiecej tak po ok. 38k km, licze, ze przejada prawie drugie tyle

 

http://i.imgur.com/5WZOKGy.jpg?1

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
"zaleta takiego zestawu jest mozliwosc rotacji kol"

A odsadzenie jest takie samo na przodzie i tyle? Bo u mnie inne i nie ma możliwości mieszania przedniej osi z tylną.

Przed zimą dałem koła do wyważenia do dość dobrej wulkanizacji (z tradycjami). Biorąc pod uwagę zużycie opon fachowo poopisywali lewa/prawa, przód/tył (pomimo, że ich o to nie prosiłem bo wiedziałem jak je zakładać) i co? no i d...

Zwróciłem im uwagę, że na przyszłość muszą brać pod uwagę ET felg zamiast wypisywać swoje nic nie warte wypociny na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nokian Z-Line suv 4x4 i bedzie Pan zadowolony :)

Mam w 2 ixach i sa bardzo fajne , dobrze trzymaja na suchym i na mokrym i sa cichutenkie, no i cena spoko.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.