Skocz do zawartości

webasto THERMO TOP C 320d


miglancq

Rekomendowane odpowiedzi

na początku zimy przy duzych minusach nic się nie wlączało nastepnie w srodku zimy przez tydzien moze dwa webasto się włączało słychac go było nawet po zgaszeniu silnika pracowało jeszcze chwile wydawało taki dzwięk jak lądujący samolot webasto włączało się nawet jak było na plusie 6stopni a potem przestało sie włączac i tak jest do tej pory , po przejechaniu paru kilometrów webasto jest cieple natomiast nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem cieple to ono będzie bo płyn przez nie caly czas przepływa ,wymontuj sterownik i dogadaj się z trandolfem może Ci naprawi

Bo nie możesz się z webastem połączyc to prawdopodobnie sterownik padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trandolf ile taka zabawa bedzie kosztowac :?: :?: :D :D :D

 

 

a jak juz jestesmy przy ogrzewaniu to nie dawno padł mi termostat ( przynajmniej takie są moje przypuszczenia bo silnik długo się grzeje a i tak leci takie chłodne powietrze przy maksymalnym ogrzewaniu jak jest zimno ) chcę go teraz wymienic i domyslam się ze taki mam kupic jak w linku czy są jakies inne termostaty ????

 

http://allegro.pl/termostat-bmw-e46-318d-320d-bmw-e39-520d-febi-i3115569166.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki masz główny i kup orginał w salonie ,różnica cenowa jest nie wielka.A drugi masz termostat EGR,ten można bardzo łatwo sprawdzić jak go zdejmiesz to z jednej strony można dmuchnąć przez niego z drugiej nie wtedy jest sprawny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej juz wszystko wiem na ten temat i wymienie odrazu te dwa widze ze termostat egr firmy BEHR nie jest drogi i jego na pewno kupie co do głownego to BEHR kosztuje ok 180 zł a zamieniki ok 120 zł warto bawic się w zamienik :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzysz ale teraz byłem zrobic małą runde i nagle zaczeło sie ciepło robic w samochodzie mimo ze termostat padł i dziwny hałas dojechałem do domu wysiadłem z auta i od strony pasazera duze dymy szły od webasto i taki zapach spalin cos w tym stylu , webasto pracowało jednak te dymy mnie zaniepokoiły , zgasiłem samochód i webasto nadal pracowało po chwili znów odpaliłem samochód i webasto dalej pracowało tylko ze juz dymy nie szły z pod samochodu , temperatura -1 , z kąd te dymy?? to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinio Sprawdź, czy masz napięcie na kostce zasilającej przy webasto, bo to by wyjaśniało chwilowe działanie webasto i brak komunikacji, gdy nie ma zasilania. Samo kopcenie webasto wskazuje na zabrudzoną komorę spalania, więc i czyszczenie by nie zaszkodziło, albo nazbierało się tam sporo ropy, która musiała się wypalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd dochodzi do tych kostek ale inpą nie moge go sprawdzic bo nie chce sie połączyc , tej zimy webasto odpalało przez 2 tygodnie nawet jak było na plusie 6 stopni a potem juz nic nawet na dużych mrozach aż do wczoraj gdzie było -1 , dzis było na plusie moze dwa stopnie i webasto nie dawało życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.