Skocz do zawartości

Pytanie o Alufelgi!!! 15" czy 17"??


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje auto do BMW compact 316i. Narazie jest na zwykłych kołach 15" i ma założone kołpaki BMW! Jednak chciałbym założyć sobie alusy;).

No wieć tak:

1. Lepiej sie jeździ na 15 czy na 17" bo co do wyglądu to chyba wszystko jasne;).

2. Mowia ze alufelfi sa nie na nasze drogi i ze bardzo czesto sie niszcza i zniekształcają! Czy to prawda?

3. Czy jeżeli mam 15 to musiałbym coś przerabiać zeby założyc 17???

4. Jezeli zdecyduje sie na 17 to na zime bede mógł założys z powrotem 15 czy juz nie ma takiej możliwości?

5. Co sądzicie o tych i czy one bede pasować do mojego samochodu? Bo ja w ogole sie na tym nie znam:(

 

http://www.allegro.pl/item88522576_alufelgi_bmw_3_5x120_17_cali.html

 

http://www.allegro.pl/item88598724__ladne_alufelgi_do_bmw_17cali_racing_dynamics_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza felga to niższy profil opony, a więc co za tym idzie lepsze prowadzenie w zakrętach ale gorszy komfort na nierownościach, a w dodatku jazda po wybojach bardziej odbije się na zawieszeniu. Więc sam zdecyduj co wolisz, jeśli masz sportowe aspiracje i stawiasz też na wygląd to zakładaj 17, ja mam niski profil i jeździ się niewygodnie ale za to w zakrętach większa frajda :)

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi zamieszales w głowie!!! Chciałem 17" ale skoro bardziej wybijaja zawieszenie i gorszy kofort jazdy.... hmmm.... co tu zrobić....

 

A takie pasują do mojego compacta?

 

http://www.allegro.pl/item88347896_bmw_alufelgi_15_alusy_felgi_aluminiowe_borbet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odnośnie pkt. 1 i 2 :search: bo było o tym wiele razy.

 

Odnośnie pkt. 3, jeżeli zdecydujesz się na jakieś felgi dedykowane dla modeli BMW serii 3 to nie będziesz miał problemów, pamiętaj o dokładnym dobraniu rozmiarów opony, aby odpowiadał on seryjnej średnicy koła.

 

Pkt. 4 Uaaaa, zawsze masz możliwość zamiany kół na zimę.

 

Odnośnie pkt. 5

http://www.racdyn.com/Localized/International/RD_Int_Intro_OOP.htm

 

Racing Dynamics to znany tuner marki BMW, jak widzisz jest tam compact na takich felgach, dobra opcja dla twojego samochodu, ale w jakiś sposób sprawdź stan tych felg przede wszystkim czy nie są pokrzywione, na zdjęciach widać, że są trochę poprzycierane.

 

 

pozdrawiam

[/url]

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał 17.na początku miałem 17,potem 15 teraz znowu bede miał 17.Czemu auto super wyglada i fajnie sie prowadzi po zakretach :D w twoim przypadku szukaj jakiejs sredniej felgi ok 7-7.5 J dlatego ze załozysz na nie opony 205,a na szeroka felge musisz dac szeroka opone a to przy małym silniku jakim jest 1.6 to strasznie to odczujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze nie bedziesz jezdzil na tych oponach? (wyjezdzone pilot primacy)

 

To jest wlasnie problem felg 17"

 

kupic felgi to nie sztuka. Ale trzeba liczyc sie z kosztem jednej dobrej opony w okolicach minimum 600 pln. A po drugie im szersze felgi tym czesciej sie gną - wginaja sie od wewnatrz.

 

poza tym te filgi nie są ładne ale to juz moje prywatne zdanie

 

Nie ma jakiegos kompromisu, typu 16?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza felga to niższy profil opony, a więc co za tym idzie lepsze prowadzenie w zakrętach ale gorszy komfort na nierownościach, a w dodatku jazda po wybojach bardziej odbije się na zawieszeniu. Więc sam zdecyduj co wolisz, jeśli masz sportowe aspiracje i stawiasz też na wygląd to zakładaj 17, ja mam niski profil i jeździ się niewygodnie ale za to w zakrętach większa frajda :)

 

hehe sportowe apsiracje z 1.6, żart ? :twisted:

 

a zwróciłeś uwagę jaki profil mają opony w BMW ale w FORMULE 1 ?

Przecież im nie zależy na komforcie a mogli by dać profil nawet 10 !

a jakos pokonują zakręty przy większych prędkościach niż wszyscy userzy tego forum a profil opony jest dość wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.