Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja się przyznaję że mam malowane progi, przednią maskę tylną klapę, i punktowo drzwi i okolice tylnego zderzaka, ale to przez korozję, a nie wypadki, ogolnie moja bunia raczej nie miała nigdy żadnej kolizji ale w 20letnim aucie rdza wyszła. Tyle że ja fuszerki robić nie chciałem to oddałem do lakiernika co mi to zrobił :P bo sam w garażu bym metaliku pewnie nie dobrał :D
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szczerze to znaleźć E36 w dobrym stanie, niesplochane,w którym nie rośnie już zboże, w którym silnik nie morduje się z szerokością opon to już jest wyczyn.

Większość aut zgniła lub została zamordowana przez miejskie i wiejskie figo fago.

U siebie też mam coś tam malowane,na pewno dół drzwi kierowcy bo jest odcięcie pod listwą.

Natomiast niczego nie ukrywam,wręcz przeciwnie czytając galerię wiadomo ile zostało zrobione i co zostało do zrobienia.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spotkać egzemplarze z roku 1997/98 czy 99 w oryginalnym lakierze ale co z tego? jak zaraz tu czy tam sie korozja pojawi,

W dodatku takie bmw nie kosztuje napewno 10-12 tys. Tym bardziej jesli szukamy ładnego e36 z jednostka minimum r6 pod maska.

Co do Bmw CICHEGO oglądałem ją na żywo więc moge troche sie wypowiedzieć idealna nie jest ale mysle ze 90% tych z allegro nie dosięga jej do pięt.

zeby bylo tam m52b28 napewno bylbym nią zainteresowany. Niedługo szykuje mi sie wyprawa do Niemiec więc napewno bede szukał jakiegoś ładnego e36 dla siebie;)

Edytowane przez Hejner1993
E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spotkać egzemplarze z roku 1997/98 czy 99 w oryginalnym lakierze ale co z tego? jak zaraz tu czy tam sie korozja pojawi,

W dodatku takie bmw nie kosztuje napewno 10-12 tys. Tym bardziej jesli szukamy ładnego e36 z jednostka minimum r6 pod maska.

Co do Bmw CICHEGO oglądałem ją na żywo więc moge troche sie wypowiedzieć idealna nie jest ale mysle ze 90% tych z allegro nie dosięga jej do pięt.

zeby bylo tam m50b28 napewno bylbym nią zainteresowany. Niedługo szykuje mi sie wyprawa do Niemiec więc napewno bede szukał jakiegoś ładnego e36 dla siebie;)

 

Takie e36 gdzie jest praktycznie oryginalny lakier kosztuje w dobrym silniku minimum 15-20k+. Tak samo z egzemplarzami utrzymanymi w niemal idealnym stanie, ale malowanymi. CICHEGO e36 nie widziałem, ale śledziłem galerię tds'a i śledzę obecnej i widzę, że nie ma fuszerki i półśrodków. W Niemczech ceny zadbanych, pięknych, ślicznych, wspaniałych e36 sięgają cen rzędu 4-5k euro lub więcej. Jest to cena kosmiczna, doliczając do tego koszta rejestracji w Polsce plus opłacenie chorej "akcyzy" za pojazdy powyżej 2l pojemności i robi się suma raczej dość nie ciekawa jak za 20 letnie wozidło. Sam mieszkam w Niemczech i w zeszłym roku szukałem bmw dla siebie wiec orientuję się w rynku trochę. Ja kupiłem e39 m52b25tu z 99 roku za ponad 4k euro, wiec można powiedzieć, że dałem dużo, ale kierowałem się stanem i ogólną historią auta. Gdyby nie to, że mieszkam tu na stałe to na pewno bym go nie kupił ze względu na akcyzę plus założenie gazu (bo w PL nie byłoby mnie stać na jazdę na PB w dupowozie).

 

P.S.

Wiem, że to może nie ten dział ale nie znalazłem takiego w dziale e30.

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e30-325i-ID6y6PL3.html

Co sądzicie o tym egzemplarzu? Chciałbym kupić taką zabaweczkę jednak w DE za b25 trzeba dać kosmiczne pieniądze wiec szukam coś ciekawego w PL.

 

Pozdrawiam. Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Słusznie zauważyłeś z cenami.

Jak targałem swoją to E39 były tańsze niż E36(z silnikami R6) . Owszem ceny za E36 robią się dość duże i nie sądzę żeby zmalały.

Nie oszukujmy się, że 20 letnich aut w stanie idealnym nie ma, nawet dbając bardzo to ząb czasu i tak zrobi swoje. No chyba że rozbierzemy auto co do śrubki i wszystko co się da wymienimy lub zregenerujemy, poskładamy w całość i nie będziemy jeździć, a i tak gumy sparcieją.

Wiem po swojej jaki wpływ ma to na same opony. Mam do wymiany bo się chyba zastały i zresztą ostatnio zaczęły mocno wyć.

 

Ta E30 fajnie wygląda na zdjęciach, jednak za zawsze podchodzę sceptycznie do takich profesjonalnych fotek.No i brak wnętrza.

A może coś takiego by Cię zainteresowało?

http://www.jeep.org.pl/forum/thread-52413.html

Widać, że jest do różnych poprawek.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ona dość ciekawa, jednak szukam właśnie sedana. Chyba jeden z niewielu, ale coupe z trójek to tylko w e36 i e92. Teraz też zauważyłem, że ta co link wkleiłem jest od handlarza i to już mnie odstrasza. Zapewne z prywatnych rąk opis byłby bardziej wyczerpujący i byłaby nadzieja na linki z jakiejś galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega sprzedał e36 w sedanie 2 litry za 1800 zł. OStatni z nim rozmawiałam i mówił, że jakby wiedział, że są takie ceny toi by poczekał i sprzedał ją za 5. Samochód w wietnym stanie dofinansowany tylko ruda zaczęła jeść progi. Pare elementów do malowania ale wnętrze, zawieszenie i silnik wszystko zdrowe i robione, pół roku przed sprzedażą nowa chłodnica a dwa tygodnie przed sprzedażą dostała nowe hamulce z tyłu. :mad2:

 

______________________

http://www.misiowka.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedał bo jak miał robić blacharke za 2tys a auto było warte 1800 to wiadomo że na głowe nie upadł :D poza tym drogie są tylko zadbane modele, takie za 5tys zadbane nie są niestety. Albo raczej mało zadbane. Drogie są wersje totalnie wyposażone, z dużymi silnikami, od fanów marki.

 

Chłodnica nowa pewnie ze 300zł, hamulce nawet jak nowe tarcze i klocki to kolejne 300. Wiec nie wiadomo jakich inwestycji nie zrobił. Takich 320 sedanów jest pełno na allegro wiec ich ceny są bardzo niskie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie blacharka kosztowała 1200 a było co robić, teraz warto zachowywać te auta. Bo ceny ich za zdrowe egzemplarze pójdą tylko w górę.

 

to tak jak rodzice, sprzedawali Mercedesa 124, 5 lat temu dostali za niego 1500 zł teraz najtansze egzemplarze na allegro to 5k+ a taki jaki poszedł to by już ze 10 wyciągneli :)

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie mówie bo tez już przekroczyłem wartość auta, w tej kasie co auto kupiłem plus to co włozyłem to w miare dobre e46 kupie :) ba kupiłem e36 w cenie tańszych e46 i wsadziłem ponad jeszcze raz tyle, a jeszcze tyle do poprawienia :mrgreen:
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie panowie? Czy kupienie za około 8 tysięcy E36 w takim sobie stanie jest w ogóle możliwe? Chodzi mi o to, że wolałbym dajmy na to dać te 8 tysięcy za nią i wsadzić na starcie dajmy na to z 4-5. Chodzi o to, że jeśli sam to auto doprowadze do stanu przyzwoitego to będę miał pewność co było wymieniane. Czy lepiej już na starcie szukać po prostu za 13tyś i tyle? Wiem, że 13 tyś za zadbaną 2.5 to już chyba musiała by być jakaś okazja, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo w większości to co wsadzamy w auto to nie są tylko pieniądze i nowe części.

Zauważyłem że auto jest wtedy dobre jeżeli właściciel je lubi. Jeżeli jest to tylko...samochód to w tak wiekowym aucie nie będzie nic dobrego.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baze do podrobienia za 8 tysi ciezko bedzie znalesc w dodatku 2,5.

Ja szukam obecnie 2,5-2,8 na niemcu... i powoli odpuszczam.. mam fajna na oku tyle ze 2.0 ale... 97rok w dodatku fajnie wypchana alcantary klimatronik asc m pakiet itd...

Rozważam opcje kupienia i zrobienia swapa na m52b28 ale to jeszcze nic pewnego...

Szukaj moze cos znajdziej a wsadzajac 5 tysi napewno pokochasz auto i bedziesz wiedzial co bylo w nim robione.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baze do podrobienia za 8 tysi ciezko bedzie znalesc w dodatku 2,5.

Ja szukam obecnie 2,5-2,8 na niemcu... i powoli odpuszczam.. mam fajna na oku tyle ze 2.0 ale... 97rok w dodatku fajnie wypchana alcantary klimatronik asc m pakiet itd...

Rozważam opcje kupienia i zrobienia swapa na m52b28 ale to jeszcze nic pewnego...

Szukaj moze cos znajdziej a wsadzajac 5 tysi napewno pokochasz auto i bedziesz wiedzial co bylo w nim robione.

 

No właśnie tak przypuszczałem, że znaleźć niezakatowaną E36 przez jakiegoś wieśniaka graniczy z cudem, jeśli mówimy o budżecie 8tyś. Chciałem tylko sprawdzić swoje domysły :cool2: . Niby znajomy ma do sprzedania E36 za 3 koła, ale to po lekkiej przygodzie. Na jakiejś drodze się obkręcił i przytulił się z rowem. Niby mówi, że trzeba by było włożyć z 3 koła i było by dobrze. Sam na oczy auta w sumie nie widzialem także trudno mi ocenić. Teraz już niestety ceny zadbanych E36 będą tylko już rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie panowie? Czy kupienie za około 8 tysięcy E36 w takim sobie stanie jest w ogóle możliwe? Chodzi mi o to, że wolałbym dajmy na to dać te 8 tysięcy za nią i wsadzić na starcie dajmy na to z 4-5. Chodzi o to, że jeśli sam to auto doprowadze do stanu przyzwoitego to będę miał pewność co było wymieniane. Czy lepiej już na starcie szukać po prostu za 13tyś i tyle? Wiem, że 13 tyś za zadbaną 2.5 to już chyba musiała by być jakaś okazja, prawda?

 

Kup idealnie zdrową i dobrze wypchaną 318i lub 320i (to najlepiej, bo to juz R6). Silnik potem sobie włozysz jaki bedziesz chciał: M50b25, M52b28 czy nawet M54 jesli taka bedzie Twoja fantazja.

Albo S50, S52 :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie panowie? Czy kupienie za około 8 tysięcy E36 w takim sobie stanie jest w ogóle możliwe? Chodzi mi o to, że wolałbym dajmy na to dać te 8 tysięcy za nią i wsadzić na starcie dajmy na to z 4-5. Chodzi o to, że jeśli sam to auto doprowadze do stanu przyzwoitego to będę miał pewność co było wymieniane. Czy lepiej już na starcie szukać po prostu za 13tyś i tyle? Wiem, że 13 tyś za zadbaną 2.5 to już chyba musiała by być jakaś okazja, prawda?

 

Kup idealnie zdrową i dobrze wypchaną 318i lub 320i (to najlepiej, bo to juz R6). Silnik potem sobie włozysz jaki bedziesz chciał: M50b25, M52b28 czy nawet M54 jesli taka bedzie Twoja fantazja.

Albo S50, S52 :)

Też nad tym myślałem jednak moja wiedza z dziedziny aut chyba jest za mała aby samemu zrobić swapa. No chyba, że bym to zrobił przez jakiś warsztat ale pewnie robocizna duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przekladki to calkiem dobrze robi mnóstwo mlodych chlopaków we wlasnych garazach. Oczywiscie jak chodzi o wymiane M52b20 na b25 czy b28. Takze na pewno da sie znalezc kogos ogarnietego nie drogo.

 

Wymiana na silniki S50, S52 jest bardziej problematyczna, ale i tak wychodzi duuuuzo taniej niż zakup oryginalnego M3 w bdb stanie....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cena 13k zdaje się przesadzona jak za b20 bez wyposażenia. Jednak jeśli jest blacharsko i mechanicznie ok to silnik można zawsze zmienić i auto doposażyć. Ciężko ogólnie powiedzieć, ale ja osobiście nie kupiłbym 2.0 za takie pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 13k zdaje się przesadzona jak za b20 bez wyposażenia. Jednak jeśli jest blacharsko i mechanicznie ok to silnik można zawsze zmienić i auto doposażyć. Ciężko ogólnie powiedzieć, ale ja osobiście nie kupiłbym 2.0 za takie pieniądze.

Nie no, chodziło mi właśnie za 13k kupić 2.5 ale wydaje mi się teraz, że na sam początek 2.0 by mi wystarczyło całkowicie, tymbardziej, ze była by to przesiadka z 80 konnej Corsy także, 2.0 BMW przy tym to jest rakieta :mrgreen: . To w takim razie, ile trzeba dać za taką 2.0 w miare dobrze wyposażoną? Bo ceny na allegro naprawdę się wachają od 8 tyś do 12, 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.