Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co sądzicie o : http://otomoto.pl/bmw-320-e36-bmw-e36-320i-C35376270.html

 

Byłem oglądać, ogólnie silnik bardzo ładnie chodzi, auto użytkowane 5 lat do teraz przez poczciwego Pana. Z wad to wiadomo widać od razu, drzwi i klapa do malowania(było włamanie, więc zostały tak wymienione i nie pomalowane), tylne nadkola zostały trochę amatorsko wyszpachlowane więc też do poprawki ale nie ma tam ponoć rdzy tylko wgniecenie. Ostateczna cena to 4000zł. Zawieszenie w stanie bardzo dobrym, klocki, tarcze, oleje, filtry jakiś czas temu wymienione. Podłoga do konserwacji. Fotele są od e46 bo oryginalne się nadawały tylko na śmietnik. Opony jakieś dziwne, z przodu większe, na tylnej osi mniejsze, tutaj też należało by je wymienić chociażby ze względów estetycznych.

 

Jest waszym zdaniem warta swojej ceny? Mam znajomego lakiernika który mi zrobi za 1000-1500zł. Do tego trzeba kupić komplet używanych opon, już na razie nie będę wspominał o obszyciu drzwi na jakiś lepszy kolorek i wymiany foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, co sądzicie panowie o takiej oto rakiecie:

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e-36-compact-98rok-CID5-ID90mut.html

 

316i, chyba Individual, nie wiem czy dobrze widzę ale ten kolor to będzie raczej dosyć rzadki "Sea Green". Nawet ładnie wygląda, niedawno stał za 4500, potem zniknął na tydzień i jest znowu, o tysiąc tańszy. Fajny jest podłokietnik ze schowkiem na kasety i fotele w ogóle nie powycierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt lakier dość rzadki nie widziałem jeszcze takiego ;) wyposażenie też nie jest zbyt bogate. Jakbyś oglądał to zwróć uwagę na rdzę, szczególnie na progach, bo je idzie kupić tylko w ASO do compacta a to drogi biznes :P Silnik z doświadczenia wiem, że ma ciężko z tym modelem.
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, bo kumpel ma identycznego 316i Compact, tylko rocznik 1999, nawet kopyto ma (panowie prosze się nie śmiać :D), ale jadąc nim czuję że auto jest trochę ociężałe, potrzebuje wysokich obrotów, żeby jechać. Motor 1,6 jest kompletnie nieelastyczny, gaśnie i dławi się poniżej 1,5-2 tys rpm. Wyposażenie praktycznie podstawowe, ale nie o to chodzi, bo wodotrysków nie potrzebuję. Obecnie jeżdżę Cordobą, wypas pełen ale maszyna jest tak bezpłciowa, że chciałbym ją jak najszybciej zmienić. Nie psuje się za to kompletnie, silnik 1,6 żwawy, bo i buda lżejsza, bardzo ekonomiczny. Tylko nie kręci mnie za grosz taki pojazd :| Jak sie przesiade z choroby do 316 nie potrafie obsłużyć sprzęgła, bo tak leciutko chodzi. W seacie trzeba jak w ciągniku siodłowym z całej pi*dy w pedał walić, tak maja po prostu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest drogi, może niegłupio byłoby go wziąć. Mocarny M43B16 jakoś mnie nie zraża, tak samo wyposażenie, które w sumie nie jest złe - 2x pp; szyby elektryczne, szyberdach elektryczny, komputerek "kompaktowy", ale zawsze, podłokietnik ze schowkiem, fajny lakier i tapicerka Individual... Felgi bym mu dokupił i za niecałą piątkę dobry wóz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compact fajny - troszkę dokładki i będzie OK. Ten wozik jest krótki i świetnie się prowadzi ,doskonały też do zabawy a silnik 1,6 nawet sobie radzi.Informacyjnie - 1,6 pali troszkę więcej od 1,8 Ti :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pp, mam nową ślicznotkę :lol:

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-dt-nie-dts-z-klima-CID5-ID9Gjs3.html#199623edf7

 

Może nawet nie ten konkretny egzemplarz (mimo że to też Individual, tapicerka welurowa i lakier "Arktis Grey", przerabiany na polifta), ale czy warto zainteresować się modelem 325 td? Ten silnik to jest rozwiercany stary kapeć 2,4 td? Na tds nawet nie zwracam uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/zamienie-bmw-e36-318i-CID5-ID9IRiZ.html

 

A coś takiego? Ogarnąłbym go wizualnie i pasuje, unikatowy przykład polifta przerobionego na przedlift :lol: Ale środek ma fajny. Czyżby "Brokat Red"?

Edytowane przez DwaOsiemset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/zamienie-bmw-e36-318i-CID5-ID9IRiZ.html

 

Przesyłam raz jeszcze tą "piękność", może się ktoś nowy wypowie. Nie chciałbym za dużo wydać, chce żeby to auto było wczuciem w temat BMW, nie oszukujmy sie za 3-4 tys to gimbaza skuterki kupuje. Nowy 318 kosztował ok. 100-110 tys, ale taki za 3 też dużo radości dostarczy (aż sie nie rozleci) :lol: Nie ma się z czego śmiać, bo od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nic wiele nie widać . Kupując auto za taką kasę ważne żeby miało podłogę ,progi ,silnik chodził jak trzeba i wnętrze było w miarę utrzymane. Ogólnie E36 jest tanim autem w naprawach a części jest sporo. Zawsze trzeba brać pod uwagę wkład finansowy większy niż wartość takiego wozu.

Najlepiej pojechać i obejrzeć na żywo po czym skalkulować czy warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale klapnięte :?

Ogólnie E36 jest tanim autem w naprawach a części jest sporo.

Nie zgodzę się.

Owszem jest tańszym,ale nie we wszystkim,zaś niektórych rzeczy trzeba się już naszukać.

Zawsze trzeba brać pod uwagę wkład finansowy większy niż wartość takiego wozu.

:cool2: :cool2: :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pp, mam nową ślicznotkę :lol:

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-dt-nie-dts-z-klima-CID5-ID9Gjs3.html#199623edf7

 

Może nawet nie ten konkretny egzemplarz (mimo że to też Individual, tapicerka welurowa i lakier "Arktis Grey", przerabiany na polifta), ale czy warto zainteresować się modelem 325 td? Ten silnik to jest rozwiercany stary kapeć 2,4 td? Na tds nawet nie zwracam uwagi.

 

 

Przeciez to chyba ten sam silnik, tylko z inną pompą wtryskową. Jesli dobrze pamietam.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Prosiłbym o opinie na temat tego auta:

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-compact-1-8is-m-pakiet-sportsize-CID5-ID9txMb.html#e6cf2e7f32

 

Widać, że przód jest już po jakiejś kolizji bo maska źle spasowana, kierunek od kierowcy też patrzy bokiem. Auto też chyba świeżo po jakiejś polerce bo listwy wszystkie z nalotem, więc pewnie nikt ich nawet nie okleił. Klima "nie nabita" więc pewnie nieszczelna lub też kompresor uszkodzony. Po rozmowie z sprzedawcą powiedział że obroty falują (silniczek krokowy?) i jest problem ze skrzynią tzn zgrzyt między II a III biegiem (czyli wymiana skrzyni pewnie).

Prosiłbym o jakieś uwagi i spostrzeżenia ponieważ nigdy nie miałem bmw i nie wiem jeszcze na co więcej mam zwrócić uwagę. Auto ma być jako drugie w rodzinie, małe miejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na dane to raczej twoja teoria nie trzyma sie kupy bo r6 ma wyższy moment osiągany wcześniej, wyższą moc osiąganą wczesniej, różnice do setki 0.4s. Wiec powinien być szybszy i zdrowy raczej jest szybszy. Do tego inna kultura pracy silnika, lepszy dzwiek.

 

szukaj auta od prywatnych, może po forach lokalnych ktoś wystawi jakieś fajne auto. Kwota powinna wystarczyć.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.