Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

w samochodach 20 letnich do przebiegu powinno się podchodzić z dystansem :) liczy się raczej stan techniczny. Musiałbyś się przejechać i ocenić jak pracuje silnik, jak dobrze to myślę że mimo 320k km jeszcze pojeździ. Ja mam 267k i na razie nie ma objawów zurzycia, oleju nie bierze i nie kopci ;)

Wiadomo, że w aucie 20letnim (W tym przypadku 23) mało prawdopodobny jest przebieg 200tys, chyba że stał bez ruchu z 10lat.

Ten przód coś aż za pięknie mi wygląda.

Być może to pasjonat i po prostu dbał ale jednak coś mi nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi się w nim bardzo podoba jasna tapicerka w środku ;)

 

cd. przebiegu wszystko jest możliwe :)

 

dziewczyna ma punto z 97r. (czyli 17letnie) które ma orginalny przebieg 93k. No ale BMW kupuje raczej ktoś kto jeździ więcej :D

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować jedno auto może mieć 100 tys w 2-3 lata a inne może taki wynik osiągnąć po 20 latach ale to są wyjątki

średnio 20-25 tys trzeba liczyć jeśli ktoś normalnie jeździ autem. Owszem są tacy co zrobią 10 lub 15 tys w rok. Ja swoim ostatnim autem robiłem 20-25 tys w rok.

Nawiązując do ostatniego postu to mam jeszcze e36 cabrio z 1997 roku które ma 94 tys km i przebieg jest udokumentowany. Sprawdzałem całą historię w ASO i mam ostatnią fakturę z ASO przy stanie 93,5 tys km.....Przez 3 lata zrobiłem tym autem 400 kilometrów. Napiszę słownie bo ktoś pomyśli że zera mi się pomyliły czterysta kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam brak oznaczeń modelu w vinie ale to się tyczy tylko napisu na klapie np. 316i

 

A cd. Bmki z linku to bardzo ładnie się prezentuje :-D myślę ze warto się przejechać i obejrzeć bo wygląda na perelke :-)

 

Ps. Warto się przyjrzeć przednim światła bo model z 1994 powinien mieć soczewki a druga sprawa nie wiem czy ma to znaczenie ale mam model z marca 1994 i mam schowek poliftowy a tu jest przedliftowy

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam brak oznaczeń modelu w vinie ale to się tyczy tylko napisu na klapie np. 316i

 

A cd. Bmki z linku to bardzo ładnie się prezentuje :-D myślę ze warto się przejechać i obejrzeć bo wygląda na perelke :-)

 

Ps. Warto się przyjrzeć przednim światła bo model z 1994 powinien mieć soczewki a druga sprawa nie wiem czy ma to znaczenie ale mam model z marca 1994 i mam schowek poliftowy a tu jest przedliftowy

 

Czy przypadkiem lewy tylny błotnik nie jest malowany?

Tak napisali koledzy na innym forum...

Mi ona bardzo się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowania nie wychwytuje, podoba mi się kolo ppmalowal bym zderzaki i progi tez w kolor.

 

Ja nie widzę śladów malowania ale jeżeli jest malowana i lampy są zmienione z soczewek na zwykle to może świadczyć o wypadkowej przeszłości, dobrze się przyjrzyj przy oględzinach

 

Do tego mam wrażenie ze prawy bok ma korozję (bomble) na progu?

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Właściciel mówił, że brak oznakowania ma w oryginale, ale chyba nie było takich modeli...

Pewnie, że nie było. W tym samochodzie jest to po prostu zaszpachlowane.

Czy przypadkiem lewy tylny błotnik nie jest malowany?

A jakie to ma znaczenie w 20 letnim samochodzie? Być może była malowana cała.

mi się w nim bardzo podoba jasna tapicerka w środku

To jest zwykły siwy welur tylko zdjęcie jest tak zrobione :mrgreen:

model z marca 1994 i mam schowek poliftowy a tu jest przedliftowy

W tym aucie o którym rozmawiacie jest cała deska przedliftowa i trafiają się one nawet w 95.

Bmki z linku to bardzo ładnie się prezentuje :D myślę ze warto się przejechać i obejrzeć bo wygląda na perelke :)

A że tak się zapytam.Co w niej jest ładnego?

Jak dla mnie to d.... :mrgreen: nie urywa i zresztą innych części ciała też :mrgreen:

Wręcz bym powiedział...że nie podoba mi się, ale o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje :wink:

Niestety nie aktualne...

Skoro nie aktualne to nie ma o czym gadać.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4k e36? I to jeszcze z gazem i silnikiem 1.8? Naprawdę odpuść, bo wszystko to co wstawiasz i generalnie za te cenę jest ulepem i innej opcji nie ma.

 

jak ma blisko to niech jedzie obejrzeć

tak trafiłem swoją, po cenie za którą byście tutaj wyśmiali :P

+1k wsadziłem w serwis +1k w lakier- to nie było konieczne, i jestem zadowolony

 

nie ma co odrzucać takich ofert ze względu na cene, ale tez nie ma sie co nastawiac ze się trafi coś idealnego

jak sie pooglada troche aut, to potem ma sie wrażenie ze takie same gnioty za 3, 4 i 10 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją też kupiłem za grosze, bo remontach które włożyłem na razie mnie wyszła 2.8k zł :) ale jeszcze pozostała blacharka, myślę, że w 5k się zmieszcze i będzie na wszystko dobrze :)
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Parcia nie mam. Jak sie znajdzie chętny to sprzedam. U mnie cena jest adekwatna do stanu. A jak ktoś chce kupić swapa... Skladanego z 5 z tona szpachli... Wiejskich tuningow itd itp to niech kupi za 8 tysi. Dobrze wiemy w jakim stanie mamy auta... A cena w Niemczech e36 przewyższa cenę e46... A jak to mówią... E46 juz nie ma duszy. Ciezko znalesc zadbane e36... A za kilka lat nie bd ich wgl... Kazdy bd trzymal pod kocem w garazu Edytowane przez Hejner1993
E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dobrze wiemy w jakim stanie mamy auta...

Otóż to :cool2: Dlatego moja stoi w garażu(moim) :wink:

A cena w Niemczech e36 przewyższa cenę e46...

E39 też.

Tylko warunek-musi mieć silnik 2,5 2,8 bo te 1,6-1,8 i nawet 2,0 można kupić i nawet 500-600euro. A jak ma oryginalny Mpak to już w ogóle jest przeskok cenowy.

 

Pozdro.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, :D a ja jak wyczytałem, że 16k za e36 z felgami, to mało z krzesła nie spadłem :P sorry, ale tego naprawdę nikt nie kupi. jak ktoś kupi sobie za 5k e36 i włoży w nią 11k to też będzie wyglądała jak nowa :)

 

to nie są czasy w których kupuje się samochód za 10k a za 2 lata sprzedaje za 15k :) teraz to raczej kupuje się za 10k a za 2 lata sprzedaje za 6k. Chyba że w nią się bardzo dużo wkłada to przy odrobinie szczęścia uda się sprzedać za cene kupna czyli 10k. I nikogo nie obchodzi ile kto wsadzał w auto, bo i tak doliczy, wymianę oleju, filtrów itd. I tak wie, że auto 25 letnie się psuje i będzie musiał w nie wkładać. To się w ogóle nie kalkuluje kupować.

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tylko różnica jest taka, że my nie mamy aut po to by je dożynać, czy tłuc je codziennie :cool2: .

Coupe Pawła jest naprawdę fajne i jak jest cena wyjściowa ok. 12 k to jest tego warta.

Co do felg no niestety, ale niektóre felgi są droższe od niektórych aut.

Nie dziw się że cena jest taka jaka jest, ale to nie 1,6 czy 1,8.

Swojej za mniej niż 12 też nie oddam-zresztą aktualnie nie jest do oddania.

I nie chodzi o to ile się chcę, tylko o to że to auto ma wartość. Jedź i przyprowadź taką z Niemczech to zobaczysz jakie są ich ceny. Sam M pak jest warty tyle co najtańsze jezdne E36 na allegro.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat rynek samochodowy w niemczech jest mi bardzo dobrze znany, wszystkie samochody w rodzinie sobie indywidualnie ściągamy z niemiec. I całkiem łatwo znaleźć tam samochód w dobrym stanie za rozsądne pięniądze, szczególnie że duża część niemców bardzo dba o swoje samochody. Problemem jest tylko rejestracja samochodów powyżej 2l bo bardzo wysokie opłaty są. Najważniejsze to żeby szukać w niemczech samochodów z ulicy, a nie z komisów, czy ogłoszeń w internecie. Bo w internecie są zamieszczone samochody tylko te dojechane które nie chcą zejść, a zadbane okazy schodzą zanim trafią na mobile.de :)
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dokladnie... zobacz ile kosztuje same kolo bbs rc 090... nie wspomne ile kosztowala renowacja i nowe gumy na to...

2,5 litra niezwiesniaczone w niemczech trzeba szukac ze swieczka.

Nie interesuje mnie kto ma jakie zdanie... ja cene swojego auta znam.

Mozna kupic 2,5 w Polsce za 8 tys.... wlozyc 5 i tak nie bedzie takiego efektu... bo jest to skarbonka bez dna..

Cichy pamietasz zlot z torunia i tego compakta bialego co ze mna przyjechal? 2,5 po swapie gwint... szerokie kolo itd... nie wspomne o popekanej szpachi na masce... peknietej szybie i dziurach w fotelach... za 11 tys poszla...

Moje auto jest warte swojej ceny... wlozylem w nia tyle kasy ze szelki z plecow spadaja... bo ponad 20 tysi kosztowalo mnie auto ze wszystkim.. co moglbym sobie kupic duzo nowszy samochod.... ja chce odzyskac chociaz czesc.. po to by kupic cos mlodszego moze e 92? albo zostac przy e36 tylko w kabrio.... jednak jesli sie nie sprzeda... to bede dalej inwestowal, trzymal i za kilka lat gdy wystawie ją na allegro telefon nie bedzie sie urywal

Edytowane przez Hejner1993
E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS w niemczech spedzilem 3 dni szukajac tej coupe... hanover Kleve.... i nic nie bylo.. same trupy... Szczerze mowiac szukalem niebieskiej... tylko taka wchodzila w gre... jednak gdy natknalem sie na ta.. oryginal lakier.. jeden wlasciciel, naprawde zadbana mimo korozji, skusilem sie, i na pewno nie bede zalowal.

I nie bede sie wiecej wypowiadal na temat ceny. nie chcesz nie kupuj. Osoba zainteresowana samochodem w ktory nie bedzie musiala wlozyc sakiewki zlota napewno sie skusi i nie powie na mnie zlego slowa,

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cichy pamietasz zlot z torunia i tego compakta bialego co ze mna przyjechal? 2,5 po swapie gwint... szerokie kolo itd... nie wspomne o popekanej szpachi na masce... peknietej szybie i dziurach w fotelach... za 11 tys poszla...

Pamiętam.I na pewno pamiętasz jak mówiłem, że mi się nie podoba.

Ale tak naprawdę wartość mają tylko coupe i cabrio.Najgorzej chyba jest z touring-ami.

po to byc kupic cos mlodszego moze e 92?

Feee :mrgreen: .

A może jakie E10? :norty:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.