Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu nowego autka - padło na e36. Przeglądając oferty na allegro wpadły mi w oko dwa samochody i teraz pytanko do was - czy może znacie osoby które je sprzedają bądź mieliście do czynienia z tymi samochodami? jak wiadomo nikt nie chce wpaść na minę i być może ktoś coś więcej wie na ich temat :) Pozdrawiam

http://allegro.pl/bmw-e36-2-8-m-pakiet-rodzynek-i6062594997.html

http://allegro.pl/bmw-318is-idealny-stan-m44-i6053257189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Jako, że nie ma tematu w którym mógłbym się przywitać, więc witam się tu :)

Przymierzam się do zakupu E36. Koniecznie z 2.8 w coupe, manual, najlepiej czarny.

 

Do 10 tysięcy + oczywiście liczę koszty na włożenie w niego trochę bajerów.

Znalazłem coś takiego: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-28i-325i-328i-coupe-climatronic-manual-zarejestrowany-ID6yehEF.html

Co o tym myślicie? Handlarz ale za tę cenę tylko to rozsądnego znalazłem. Oprócz skór, nie ma radia i alu, ale to da się dokupić. Najważniejsza buta w coupe i 328i.

 

I tu pytanie. Lepiej kupić to co podałem wyżej czy szukać 318/320 i robić swapa na 328?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie?

Pewnie bity. Cóż jak nie był złamany na wpół a potem spawany to czemu nie kupić. Ale ze zdjęć widać tylko, że blacharsko wygląda niezłe. Reszta wyjdzie na miejscu.

 

Jest coś jeszcze co nie pasuje? Nie omieszkam zapytać o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zmienione lampy na soczewki bo były wypalone h7. Nie tak od razu że bity :P

 

ale raz że handlarz, dwa że tanio = wielka ostrożność.

 

Najważniejsze czy buda cała bez dziur i prosta, silnik cieżko zajechać mimo wszystko, trzeba mocno zaniedbać chłodzenie albo olej żeby mu coś było.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4k to durszlak kupisz.

Ta jest ładna na zdjeciach.

Ale jakos dziwnie tania...

Nie ma szyberdachu to i progi powinny byc.

Jak dla mnie tanio... czemu? moze okazja? czy moze dla tego ze bieda w srodku..

Wazne ze jest klimatronik i jest kontrola trakcji. Resztę mozna z czasem dolozyc.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego po kupnie tez dołożysz :) najprostszy serwis po kupnie czyli zbieżnośc, filtry, oleje, płyny (dyfer, skrzynia, chłodniczy, hamulcowy, wspomagania), do tego bedzie coś do zrobienia jak klocki tarcze, pewnie jakiś amor, jakiś wahacz i gumy na nich, do tego czasem trzeba kupić jakiś komplet opon. To jest mus po kupnie i 2/3tys wchodzi gładko w auto. Nie marz że cie to ominie :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem po Vinie że jest to silnik M50, 2,5L. Pytanie tylko czy swap czy błąd w ogłoszeniu. Jak myślicie ile cena powinna spaść jakby okazało się, że to jednak nie M52 tylko M50?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawdopodobnie to 2.5 a w ogłoszeniu tak napisał licząc na jelenia.

 

Jeszcze auta na oczy nie widziałeś a pytasz ile ma zejść, te auta trzeba gruntownie oglądać bo różnice między dobrymi a zajechanymi egzemplarzami w cenie i kosztach utrzymania są kilkukrotne.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym pancerne m50b25 niż m52b28. Bez względu czy to 2,8 czy 2,5 to i tak cena okazyjna. Tak jak mówią przedmówcy i tak pakiet startowy Cię nie ominie.

Nie żebym coś miał do 2,8... Lecz miałem osobiście m50b25 i bylem zadowolony

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz Pisze w ogłoszeniu pierwsza rejestracja koniec 1994. W 1994 roku jeszcze chyba nie było 328i w produkcji.... jesli zdrowe 525i to wcale nie gorzej, a moze nawet lepiej :)

Tylko po cholere kłamie? Albo to SWAP. Popros go o foty spod maski i wytłumaczenie na temat silnika...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to M52. Czy 2.5 czy 2.8 to nie wiem bo nie umiem tego ocenić po zdjęciu silnika.

Wygląda to tak:

http://i.imgur.com/FZ6jJ6a.jpg

Co myślicie? I co to może być z niebieski napis? (-26*C 11.2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik m52 z kolektorem m50.

Pojemności nie da się poznać po wyglądzie.

Środkowy plastik jest zdjęty i zobacz kolory wtryskiwaczy benzyny. 2.8 ma różowe czy tam fioletowe zalezy jak kto kolory widzi. Można wykręcić świece i sprawdzić skok tłoka. 2.5 oraz 2.8 pod kolektorem ssacym ma wybite na glowic 2.5. Silnik 2.0 ma 2.0 wybite.

 

Jeszcze nad kolektorem wydechowym powinno byc wybite srednica tloka z tego co kojarzę. 2.8 ma srednice 86 i skok 86. Albo 84x84 dokladnie nie pamietam. Wygooglasz sobie

 

Z tego zdjęcia chyba widać pierwszy wtryskiwacz i jest różowy wiec chyba 2.8. O ile nikt nie założył wtryskow 2.8 do 2.5

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wychodzi z vin?

Na pewno m52.

Kolektor m50b25

Wtryski różowe czyli m52b28

Tylko teraz pytanie czy nie jest to modzone m52b25 170km

Szkoda że już wcześniej ktoś tu grzebał

Kolektor pewnie zmieniony w celu podniesienia mocy.

Sprawdź tez czy tłumik cały idzie na dwururce czy na jednej.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Z Vin wychodzi M50B25.

 

Jak rozróżniliście kolektory? Czym różnią się w M50 i M52? // @edit: A dobra już widzę. Od M50 ma takie dziurki a M52 jest gładki i bardziej zaokrąglony.

Może mógłbym podesłać komuś na PW Vin i rzuciłby okiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.