Skocz do zawartości

3.0d po lifcie używanie automatu


1Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mam, żadnego doświadczenia ze skrzynią automatyczną. Jak sprawdzić przed zakupem, czy automat jest sprawny ? I najważniejsze jak jeździć X'em aby samemu nie wykończyć skrzyni oraz, żeby w trasie nie przekroczyć 10l :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
automat musi gladko przelanczac biegi. sprawdzic inpa czy bledow nie ma. dowiedziec sie czy olej byl wymieniany. przebieg ma duuze znaczenie. kto nim jezdzil? a jak jezdzic aby nie przekraczac 10l/100km.... nie kupowac bo to nie realne :D lepiej kupic x3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczać 10 l w trasie to całkiem realne i nie gadaj że trzeba kupować x3. Oczywiście zależy jak kto jeździ ale ja jadąc ostatnio prawie 800 km co prawda prawie cały czas autostradami spaliłem 8.5 l a wcale na to nie zważałem i jechałem w 4 osoby plus bagaże. Tak więc w trasie 10 l to żaden problem no chyba że będziesz "kładł" cały czas po 180-200 na godzinę to inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gratuluje wspanialego wyniku.sadze, ze jadac samemu spalilbys jakies 7/100 czyli mniej niz moja 3ka. jechales 90km/h przez cale 800km? masz skrzynie automat? auto przed? po lifcie?jesli tak to nie pisz bajek ze w 4ry osoby i bagaz x5 na autostradzie spalilo ci 8.5l/100...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkę to sobie oglądnij na dobranoc i jak piszę że spaliłem 8.5 to znaczy że tyle.Mam po lifcie automat i nie jechałem 90km/h możesz mi wierzyć. Jak nie umiesz jeździć to nie wypisuj bzdur tylko się dokształć bo na naukę nigdy nie jest za późno... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczać 10 l w trasie to całkiem realne i nie gadaj że trzeba kupować x3. Oczywiście zależy jak kto jeździ ale ja jadąc ostatnio prawie 800 km co prawda prawie cały czas autostradami spaliłem 8.5 l a wcale na to nie zważałem i jechałem w 4 osoby plus bagaże. Tak więc w trasie 10 l to żaden problem no chyba że będziesz "kładł" cały czas po 180-200 na godzinę to inna bajka

 

 

Potwiedzam gdy mialem swoja X5 po lifta-2006 latem 2011 jadac do Polski z UK z boem na dachu Aero i belki tez mam Aero ori BMW, jadac srednio 120-do 150km/h.

2 osoby dorosle i 2 dzieci w wieku 17-14(te swoje waza i bagaze + prezenty dla rodziny wiadomo),tez nie przekroczylem 9l/100km.I na zbiorniku do rezerwy gdy sie zapalila zrobilem 1000 km,nie wiem i nie napisze ile dokladnie bo nie pamietam.

Ale jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do spalania to już mi wystarcza odpowiedzi :) Mam doświadczenie z dużymi dostawczakami i autolawetami więc wiem ile może spalić zestaw 5ton. Pewna osoba napisze, że 15-20l więc .... luzik :) Miałem kilka beemek i już też trochę ich sprzedałem ale nigdy nie kupowałem w automacie bo trójki lepiej się sprzedają w manualu. Doświadczenie mam z grand cherokee 4.0 benzyna automat ale tam ani hamulce ani skrzynia nie była dobra. Jak lekko hamowałem to jeep jakby maksymalnie blokował hamulce, że zęby o kierownice szło wybić. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli nie ma niepokojących odgłosów i objawów to raczej dana rzecz jest sprawna. Poluję właśnie na x5 po lifcie gdzie użytkownik będzie miał pojęcie czy silnik ma na łańcuchu czy na pasku i czy wyznaje teorię, że oleju w automacie się nie wymienia. Paliwo to drugorzędna rzecz bo i tak pójdzie w koszty, więc nie będzie bardzo bolało. Ja najbardziej obawiam się automatu i dlatego wybieram po lifcie, chociaż bardziej zadziorny jest przed liftem. Ostatnie pytanie o automat ZF. On w czasie jazdy strasznie muli jak np w mercu w124 ? :) Bo jak słyszę stare automaty to jakby stado mułów było pod maską. Manualnej skrzyni nie chce żona więc mała lipa :) pozdrawiam

ps

Czy "sportowe" zawieszenie jest w tzw sport pakiet ? Szczerze to nie chcę tego zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co chodzi o spalanie to kolega ma racje ja jeżdrze bardzo dużo X5 po lifcie i jeestem bardzo zadowolony spalanie jak kolega pisał w trasie spokojnie się mieści w 9l.Skrzynie sprawdz sobie czy łagodnie przełancza biegi i czy nie zrywa przy zmianie .Podjedz pod delikatną górke puśc pedał chamuca i zobacz czy trzyma czy nie puszcza do tyłu.Podczas przyspieszania gdy dochodzi do zminy biegu posłuchaj czy delikatnie nie przeciąga tak jakby nie mógł zdecydowac się na zmiane. No i sprawdz sobie na postoju jak wrzucisz D lub R czy nie ma zbyt dużego uderzenia lub jak dojeżdrzasz do świtej czy też nie ma uderzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jezeli chodzi o uzywania automatu to rowniez prosilbym instrukcje jak uzywac zeby nie zepsuc skrzyni. Jezeli chodzi o spalanie tomusle ze w 9.5 na trasie mozna sie zmiescic.Ostatnio robilem trase z bartoszyc(warm-mazur) do southampton i wg kompa spalanie wynioslo 9 przy predkosci sredniej 95km/h.Rzeczywiste spalanie mialem ok 9.3 jadac w polsce-wiadomo jak to w polsce-przez autostrady ok.125 km/h na tempomacie.Przez polskie miasta robilem ok. 12-13 l/100. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.