Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

GRATULUJE MARIUSZ ;)

Dziękuję Bartolini, ty również w pewnym sensie przyczyniłeś się do końcowego efektu bo gdyby nie sprawdzanie czujników, zaworów, regulatorów na twoim aucie to wymieniłbym w ciemno wiele niepotrzebnych części a dzięki tobie doszedłem do wniosku że to pompa wysokiego ciśnienia padła i również ty jako pierwszy się o tym dowiedziałeś :) :wink:

 

o zdaje się, że odpaliła :cool2:

Tak zgadza się odpaliła i po zamontowaniu nowej pompy odpaliła od strzała dwa obroty silnika i to wystarczyło by autko ożyło :D :dance:

 

Tak wlasnie myslalem jak prosil o dopisanie na listę hotelowa :P

Wlodi no przecież nie myślałeś że Toyotą Prius Hybrydą przyjadę na zlot :) :P

 

gratuluje !

Dziękuję Rivasi :)

 

Graty i szacun za walke :cool2:

Dziękuję bardzo, walka była trudna i ciężka ale się udało :) :cool2:

 

Gratuluję wytrwałości i cierpliwości nie tylko tobie ale i żonie :cool2:

Dziękuję bardzo, żona również przeżywała to razem ze mną ale w końcu jest pozytywny wynik :) :cool2:

 

odpalila ? to dawaj opisik lub filmik ale pewnie teraz to caly dzien testow drogowych po tak dlugiej nieuzywalnosci :> :twisted:

Mariusz, przecież wiesz że nigdy się nie poddaję :) Tak odpaliło i to za pierwszym razem bez problemu, niestety nie uwieczniłem tego faktu na filmiku :( i szkoda że tak wyszło ale byłem tak zniecierpliwiony wynikiem moich prac przy aucie że nawet o tym nie myślałem, był krótki test drogowy i tylko napiszę że jest teraz POTĘGA, nagram filmik jak to idzie to będziesz mógł się przekonać :) :wink:

 

Gratulacje kolego,

 

Jeżeli mogę podłączę się pod temat ,pozwoliłeś wkleić linka z tematem mojego problemu:

viewtopic.php?f=70&t=267714

 

Dzięki , pozdrawiam

Dziękuję bardzo kolego, przeczytałem twój wątek i zrobiłem wpis który powinien pomóc, pozdrawiam Mariusz.

 

To super, gratki. Teraz masz nową sprawność: specjalista od systemów CR.

Dziękuję Tom :) :cool2: To prawda dzięki miesięcznej walce z układem paliwowym dowiedziałem się bardzo ale to bardzo wiele na temat rozwiązań w układzie CR w BMW, niestety jest jeden problem z autem, jeżeli chodzi o silnik to jest miazga nawet większa niż wcześniej ale mam błąd w JBBF-ie a mianowicie chodzi o błąd A731 a opis to BI-stabiles relais i przez ten błąd nie działa mi monitor, navi i audio, kolega dziqusek sprawdzał i chodzi o to że można Istą to naprawić bo to błąd dotyczy tego jak auto nie odpali 20 razy to blokuje jakiś bezpiecznik i nie ma zasilania na navi. audio i monitor, pomożesz Tom :pray:

 

Tak sie zastanawiam Mariusz , czy to zapowietrzenie nie zaszkodziło właśnie pompie czy też zbieg okoliczności. :?

Raczej pomogło w tym że została zdiagnozowana przyczyna gaśnięcia auta bo to pompa była przyczyną a nie wtryskiwacze, pompa cały czas dostaje ciśnienie wstępne z pompy w zbiorniku paliwa i ona nigdy nie pracuje na sucho no chyba że pompka w zbiorniku padnie, wtedy może pracować na sucho co do prowadzi do zatarcia pompy ale w moim przypadku tak nie było a wtryskiwacz mógł się uwalić przez brak ciśnienia z pompy, dopóty układ był nie zapowietrzony to auto odpalało ale jak zapowietrzyłem układ to pompa już była na tyle słaba że potrafiła zbudować ciśnienia na listwie i auto nie odpaliło do czasu wymiany pompy bo teraz auto pali od strzała :) :wink:

 

Gdzie jest Mariusz ???? Pewnie jezdzi !! :D

Jurek w tym tygodniu miałem na 11 w południe do pracy i dlatego nie miałem za bardzo czasu pisać ale dzisiaj Boże Ciało to odpisuję na wszystkie wpisy, jazda próbna była ale auto a dokładnie silnik jest tak uwalony z ropy że najpierw muszę go dokładnie oczyścić z tego syfu a dopiero później montaż reszty wygłuszenia silnika i obudowy, postaram się zrobić jakiś filmik z jazdy po montażu nowej pompy oraz nagrać filmik jak wyglądają korekcje po wymianie wtryskiwaczy na nowe :) :wink:

 

Teraz przez tydzień go nie zobaczymy.

Nie no bez przesady akurat w tym tygodniu tak ciu..ta zmiana dlatego nic nie pisałem. Tom pisałem wcześniej o pomocy w diagnozie problemu masz czas dzisiaj?

 

Ma miesiac przyjemnosci do dobrobienia i frustracji do wyrzucenia. ! dajcie mu pojezdzic !

To się zgadza Rivasi jak po odpaleniu auta wsiadłem i się przejechałem to byłem tak szczęśliwy jakbym pierwszy raz w życiu jechał tym autem, jednak jazda BMW to:

Freunde am Fahren w tłumaczeniu Przyjemność z jazdy! i to jest to, najgorsze jest to że oddałem jedną oponę do reklamacji bo strasznie biła i odważników było już 90 gram i nie mam na razie jednej felgi i auto stoi na jednej zimówce ZP5 z zimową oponką a poza tym już do odbioru nowe felgi ZP5 ale nie mogę odebrać bo czekam na wynik reklamacji, zamiast oddać tą oponę na początku maja jak auto mi padło to zrobiłem to dopiero tydzień temu a oni mają 14 dni na rozpatrzenie reklamacji także jeszcze z tydzień poczekam na wynik tej reklamacji :duh: :mad2: oby uznali wtedy dostanę kasę lub oponę.

 

Bunia Ci prezent zrobiła!

Tom to się zgadza Bunia zrobiła mi prezent na moje 40-ste urodziny :D :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Podziwiam Cię za wytrwałość. Ja nie wytrzymałbym tyle czasu ze świadomością, że auto jest niesprawne. :cool2:

I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię za wytrwałość. Ja nie wytrzymałbym tyle czasu ze świadomością, że auto jest niesprawne. :cool2:

I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

Dziękuję bardzo za życzenia i miłą opinię, Michał mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś przygotować moje auto na zlot w Ułężu? Oczywiście nic za darmo :) :wink:

 

Koledzy auto uruchomione ale jest problem z Navi a mianowicie nie włącza się Monitor, pokrętło sterowania oraz audio z Navi, mam tylko jeden błąd w aucie i to prawdopodobnie jest przyczyną tego problemu a stało się tak przez ciągłe odpalanie auta bez uruchomienia, taki błąd jest zapisany:

 

http://images68.fotosik.pl/942/1e8c290fa8e5ff78gen.jpg

 

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu bo bez navi to ciemność straszna w aucie :( :x

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknych urodzin. Sprawa dla bimmera masz blad moduly, pewnie albo padl modul FRM, albo masz cos z wtyczka jakas luzna np przy swiatlach (moze podczas napraw), zobacz tez czy nie masz wody ktora by sie dostala do ringow lub swiatel ... genralnie i tak trzeba bedzie kodowac sadze. W okolicy masz dziqsek z forum ktory operuje. Do sprawa dla Biummera on lepiej poradzi. Koszt w najgorszym wypadku nie przekracza 600 zl modul z kodowaniem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknych urodzin. Sprawa dla bimmera masz blad moduly, pewnie albo padl modul FRM, albo masz cos z wtyczka jakas luzna np przy swiatlach (moze podczas napraw), zobacz tez czy nie masz wody ktora by sie dostala do ringow lub swiatel ... genralnie i tak trzeba bedzie kodowac sadze. W okolicy masz dziqsek z forum ktory operuje. Do sprawa dla Biummera on lepiej poradzi. Koszt w najgorszym wypadku nie przekracza 600 zl modul z kodowaniem.

Dziękuję Rivasi za życzenia, co do błędu to raczej nic nie jest ze światłami powiązane, bardziej stało się tak że auto było odpalane ponad 20 razy i klema 30g-f blokuje prąd do odbiorników które najwięcej pobierają prądu w celu zminimalizowanie zużycia baterii(akumulatora) i nie wiem czy mój akumulator nie nadaje się do wymiany bo był już tyle razy ładowany i nie wiem czy to nie z nim nie jest problem :?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ma juz swoje lata akumulator a wiec moze faktycznie :) myslales zeby otworzyc warsztat BMW ? :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gratulacje, i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, skoro poradziłeś sobie z takim tematem chyba najwyższy czas przejść na zawodowstwo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, skoro poradziłeś sobie z takim tematem chyba najwyższy czas przejść na zawodowstwo :wink:

 

 

a widzisz niemowilem najlepsi cie zachecaja :), przy okazji w twoim rejonie tam straszna bieda jak chodzi o mechanikow wiem przez miesiac nie mogli mi dojsc do ladu z silnikiem ktory sami wymienili ktory zostal w dwie godziny doprowadzony do ladu przez tamdem gorik79/przemek !!!

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ma juz swoje lata akumulator a wiec moze faktycznie :) myslales zeby otworzyc warsztat BMW ? :)

To prawda, akumulator jest jeszcze ori i może powoli przychodzi na niego czas, o otwarciu warsztatu pomyślę jak pójdę na emeryturę.

 

Gratulacje, i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, skoro poradziłeś sobie z takim tematem chyba najwyższy czas przejść na zawodowstwo :wink:

Dziękuję bardzo :) :wink: To na pewno nastąpi ale na razie czekam na emeryturę i wtedy pomyślę o otworzeniu warszatatu :) :wink:

 

Gratulacje, i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, skoro poradziłeś sobie z takim tematem chyba najwyższy czas przejść na zawodowstwo :wink:

 

 

a widzisz niemowilem najlepsi cie zachecaja :), przy okazji w twoim rejonie tam straszna bieda jak chodzi o mechanikow wiem przez miesiac nie mogli mi dojsc do ladu z silnikiem ktory sami wymienili ktory zostal w dwie godziny doprowadzony do ladu przez tamdem gorik79/przemek !!!

To bardzo mnie motywuję i na pewno kiedyś zrealizuję ten plan :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego jeszcze raz Dziadu:D Coby auto chodziło i cieszyło oko:) Otwierasz warsztat?? Spoko pierwszego pracownika już masz:D A tak na poważnie dobrze, że auto już na chodzie. Mam nadzieję, że dzisiaj będą odpowiednio opite twoje 40 urodziny. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego jeszcze raz Dziadu:D Coby auto chodziło i cieszyło oko:) Otwierasz warsztat?? Spoko pierwszego pracownika już masz:D A tak na poważnie dobrze, że auto już na chodzie. Mam nadzieję, że dzisiaj będą odpowiednio opite twoje 40 urodziny. Pozdrawiamy

\Dziękuję za życzenia :) :wink: Warsztat na pewno otworzę i będą w nim gościły tylko auta BMW a jak będziesz miał ochotę to mogę Cię zatrudnić :wink: Dzisiaj raczej obędzie się bez popijawy ale od jutra po pracy się zacznie a w niedzielę skończy także będzie nieźle :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy usunięciu problemu z autem pomógł mi kolega Tombo (Tom) któremu chciałem podziękować za pomoc w usunięciu zdalnie problemu, dzięki Tomowi udało się wszystko naprawić bez jakiejkolwiek wymiany części, wystarczyło zrobić reset navi i odłączyć akumulator na kilka godzin po podłączeniu akumulatora i natychmiastowym odpaleniu auta wszystko wróciło do normy i navi ponownie działa oraz reszta urządzeń, wreszcie wszystko w porządku. Dzięki Tom, dobra robota :) :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie happy end :cool2: Sto lat

Dziękuję bardzo kolego, dopiero dzisiaj odpisuję bo wreszcie do końca otrzeźwiałem :mrgreen:

 

Mariusz,gratki. to teraz bookuj miejsca na zlocie :cool2:

Dziękuję Mariusz, miejsce na zlocie już zabookowane :) :wink:

 

Czyli już wszystko śmiga ? :D

Kolego, wszystko śmiga ale obawiam się że przez moje ciągłe ładowanie akumulatora on już jest na wykończeniu i chyba trzeba będzie pomyśleć o nowym a u mnie siedzi 90 Ah 900A i nie mogę znaleźć akumulatora o tych parametrach i nie wiem jaki wybrać by był odpowiedni, może ktoś wymieniał już u siebie akumulator i może jakiś konkretny polecić :?:

 

Wczoraj zrobiłem kompletne czyszczenie komory silnikowej bo była usyfiona z ropy prawie w każdym miejscu i tak to wyglądało po myciu wszystkiego:

http://images66.fotosik.pl/955/a687342b1d75481dgen.jpg

 

A tak to wygląda po zmontowaniu wszystkiego:

http://images70.fotosik.pl/954/6b6ce46e3132510fgen.jpg

 

Zdjęcia robione cegłą dlatego jakość taka sobie ale myślę że efekt uzyskałem całkiem niezły :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i najpewniejszy wybor to wedlug mnie to akuulator z technologia AGM

 

Masz orginal AGM BMW 90AH mozn a go znalesc promocyjnie np tu po 1200 zl

 

https://pl.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesc/61216924023/61_1986

 

LUB PO PROSTU ODPOWIEDNIK bOSCH S6 95AH lub 105AH Z TECHNOLOGIA AGM cena podobna okolo 1000 zl

 

Wazne przy takim uzytkowaniu naprawianiu i modzeniu twojego samochodu to technologia AGM.

 

tutaj opis technologi na stronie Bosch :

 

http://www.akumulatorybosch.pl/inne/akumulatoryboschs6agm.php

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Śledzę trochę galerię bo auto naprawdę robi wrażenie, wielkie uznania za włożoną prace, czas i kasę :)

 

Albo przegapiłem wątek albo nie pisałeś jak rozwiązałeś sprawę z pompą? Kupiłeś nową? Regenerowałeś? :?:

Gratuluję też zapału i cierpliwości w naprawie !

 

Nie uważasz, że to przez mapę padła tak szybko ta pompa? Czy może przyczyniły się do tego złej jakości paliwa? Przy tak stosunkowo niskim przebiegu dziwne aby padła pompa :(

Nie boisz się, że problem może się powtórzyć przy obciążeniu pompy chipem?

 

Apropo akumulatora to zmieniałem w e65 u kumpla co pracuje w sklepie motoryzacyjnym i polecił mi aku Yuasa, mówił że Bosch trochę "zszedł na psy" ponieważ często go reklamował a w przypadku Yuasa baardzo rzadko.

Jeżdżę 3 lata i jak na razie wszystko w porządku, nigdy nie wyskoczył błąd o niskim napięciu. W bmw często padają akumulatory ze względu na duża ilość odbiorników i umiejscowienie w bagażniku gdzie w zimie panuje prawie zawsze niska temperatura :roll:

 

Pozdrawiam!

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Boscha chodzilo mi tylko ze jest to akumulator AGM w wielu modelach BMW bez zmian i mozna go dostac taniej niz orginalnie zapakowany

Exide (wczesniej znany jako Centra) to ten sam poziom jakosciowy jak Bosch i kilku innych, awaryjnosc akumulatorow jest w gruncie taka sama pomiedzy glownymi producentami i zalezy od parti produkcyjnej.

 

Zeby miec jakosciowo cos naprawde powyzej to trzeba sie kierowac na akumulatory profesjonalne typu amerykanskie Ultima Red/yellow lub Blue top ale ceny sa... no x 1,5 do x 2 w zaleznosci od marki dla tych samych pojemnosci. Nie wiem czy w aucie warto, za to jak jestes na otwartym morzu to zapewniam ze warto :mrgreen: albo np odyssey z seri extreme.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wrzuciłem zonie do e60 varte S5 jakies 2,5 roku temu trzyma sie dobrze. Natomiast podczas grzebania faktycznie lepiej sprawdzi sie AGM... w Quadzie mam tez varte i rowniez bez zarzutu. podobno varta i bosch sa z jednej fabryki tylko varta ma jakies surowsze kontrole jakosci.... ile w tym prawdy nie wiem. ale w ciemno do swojego kupilbym varte..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch to już nie to samo co kiedyś. Bynajmniej ja i moi znajomi przejechaliśmy się już na nim.

Osobiście kupiłem ostattnio sobie i bratu  Varte 12V 80Ah 740A i jak narazie wszystko bez problemu funkcjonuje.

Mimo wszystko do twojej bryki chyba pokusił bym się na coś z technologią AGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.