Skocz do zawartości

e46 320d problem z klimatyzacją


yarq89

Rekomendowane odpowiedzi

witam. minionego lata 2 razy miałem problem z klimatyzacją a mianowicie podczas stania w korku przy 40 stopniowym upale przestała na minutę chłodzić a z nawiewów leciało powietrze o temp. jak bez klimy. Oczywiście zacząłem przełączać co się dało i nie wiem w jaki sposób ale wszystko wróciło do normy. Gaz nabijany każdej wiosny. Moje pytanie brzmi - co mogło być tego przyczyną? padająca sprężarka czy może z klimą ma coś wspólnego moduł komfortu?? W module kilka dni temu zmieniłem przekaźniki i centralny otwiera za każdym razem no i klapa bagażnika działa :cool2: do lata jeszcze daleko ale skoro wieczory już cieplejsze to można pomajsterkować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś czy wentylator chłodnicy klimy się nie rozsypał? i wo gule działa ?

jeśli klimę musisz nabijać co roku i zawsze jest po spr. ciśnienia przed nabiciem jest niskie to instalacja jest nie szczelna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, chyba źle zrozumiałeś albo ja źle napisałem, ale chodziło mi o to, że co wiosnę jadę na sprawdzenie klimy i ostatnio trzeba było dobić gazu ale z barwnikiem i po 2-3 tygodniach przy kontroli okazało się że gaz nie ucieka. Klima działa jak trzeba (mrozi całkiem przyjemnie i szybko), jednak miała 2-3 razy jakąś awarię i po chwili wszystko wróciło do normy. Nie chcę się niemile zaskoczyc w upalny dzień, kiedy wysiądzie coś całkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwość to podłącz pod kompa.Pokaże ewentualne błędy.Najpierw sprawdz czy sprzęgiełko w sprężarce"zaskakuje"jak zachowuje się sprężarka?-jeśli jest mało czynnika to bedzie kręcić cały czas-wsprzęglona.Jeśli jest bardzo mało czynnika to wogóle się nie załączy.

Moduł komfortu nie ma tutaj nic wspólnego(centralny zamek)

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem, więc podpinam się tu. Mianowicie u mnie są te same objawy, jednakże wyłączała się w lecie znacznie częściej niż 2-3 razy. Prawdopodobnie mam do wymiany czujnik temperatury zewnętrznej (po podpięciu do kompa pokazuje -40 st. C), stąd moje pytanie, czy może on mieć związek z tą usterką w climatronicu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator klimy nie działa ,jak jest na zewnątrz chłodniej to wentyl silnika ogarnia chłodzenie ale jak są upały musi chodzić ten od klimy ,bo robi się duże ciśnienie w układzie klimy i prezostat wyłączy klime :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, że daje rade schładzać auto nawet przy wielkich upałach, ale problem pojawiał się po długiej trasie podczas stania w korku. Wyglądało to tak jakby klima się zmęczyła chłodzeniem i zrobiła sobie przerwe na kawe :mrgreen: nigdy nie było problemu z chłodzeniem na krótkich dystansach nawet przy 30 stopniach w cieniu. Aha i jeszcze jedno mi się przypomniało... w zimie, kiedy jechałem do PL na początku auto super się grzało ale po około 50km zaczęło wiać zimnym powietrzem, które było nie do zniesienia i musiałem podkręcić temp do 28 stopni żeby zaczęło wiać znowu cieplejszym, ale co z tego jak po 2 minutach zrobiło się gorąco i musiałem zmniejszyć a wiadomo jak zmniejszyłem to MUSIAŁO wiać zimnym żeby schłodzić auto do żądanej temperatury, więc na niewiele się to zdało. Piszę o tym bo może coś z czujnikiem temperatury wewnątrz auta coś jest nie tak jak powinno?? Nie mam pojęcia :duh: Te wszystkie kable czujniki i przekaźniki już doprowadzają mnie do szału. Wszystko zrobiłem i już się cieszyłem, że to co najgorsze już za mną, jednak z elektryka mam odwieczny problem. Całe szczęście, że mechanicznie nic się nie psuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Piszę o tym bo może coś z czujnikiem temperatury wewnątrz auta coś jest nie tak jak powinno?? .

Ma ten sam problem z temperaturą :) Zimno lub gorąco.Jak przyświeci sloneczko to zabieram sie za sprawdzanie czujników

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak. Wszystko działa jak należy, tylko czasem coś szwankuje :mad2: a mogłby się sterownic czasem przycinać i wyłączać wentylator?? a może, kiedy silnik potrzebuje chłodzenia to klima się wyłącza? nie mam pojęcia od czego zacząć, ale coś czuję, że to czujnik temp. albo ten tzw. presostat czy jak to się tam nazywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.