Skocz do zawartości

[E36] Problem z prądem, licznik nie gaśnie, zżera 0.5 ampera


Kensey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dosyć spory problem w swoim 318is coupe. Mianowicie:

 

Gaszę samochód, wyciągam kluczyk ze stacyjki a na liczniku świeci się ciągle wyświetlacz z przebiegiem.

Pobór prądu 0,50 ampera więc katuje mi akumulator i muszę go odłączać póki co...

 

Odłączałem kostki od climatronica, kostki od pająka, kierownicę i nie ma to wpływu - ciągle 0,50.

Odłączasz bezpiecznik numer 8 i jest cisza, gaśnie..

 

Ma ktoś jakiś pomysł ? skąd ten prąd ? Dodam że w tym momencie mogę w tym momencie z wyciągniętym kluczykiem włączyć wycieraczki albo radio (wcześniej się nie dało) świeci też podświetlenie przycisku od szyberdachu...

 

Może ktoś się z czymś takim spotkał ? Proszę o pomoc bo kończą mi się pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ci nie wylacza tablicy licznikow to sprawdz czy na alternatoze nasz zasilanie przez alternator szybko rozladowuje sie akumulator jedno rozwiazanie moim zdaniem jest takie najtansze koszt okolo 16zl zalozenie wylaczniuka masy lub wymiana licznikow jachcesz
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem rozwiązany - jakiś idiota (wcześniejszy właściciel) w przekaźnik wsadził kabel [zwarł] bo mu było szkoda pieniędzy na nowy... Co śmieszne po wyciągnięciu tego kabelka przekaźnik działa tak jak należy. Wszystko jest w porządku :)

Dzięki wszystkim za udzielenie się, pomoc i pomysły :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jest to mój pierwszy post:)

Mam ten sam problem, licznik wyświetla po wyjęciu kluczyka, można włączyć wycieraczki itd. Pobór też koło 0,5A Sprawdziłem przekaźniki, wszystkie wydają się być ok.

Co to może być?

 

e36 coupe 93r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.