Skocz do zawartości

530d 218 spalanie 14 -16 /100 silnik dogrzany


mirandes7

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak narazie najmniejsze spalanie 11,8 a przy normalnej jeździe na klimie ( normalna w sensie czasem pocisne ale nie zawsze ) 12,8 i tyle chyba już będzie także odpuszczam wymiany turbin itp
najmniejsze, czy średnie? U mnie średnie w trasie może spaść poniżej 6l/100 (jeśli jechał bym poniżej 130 kph). Średnie spalanie z dystansu ponad 8 tys. km to 11.3l/100, ale to przy 70% jazdy w korkach a reszta z gazem w podłodze.

Nie poddawaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dominik to mamy tak samo u mnie spalanie identyczne i taka sama jazda jak opisujesz. Ja już też ręce rozkładam przy tym silniku

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik - to nie jest normalne.

Tu masz screeny z ostatniego weekendu (non-stop klima i 4 osoby na pokładzie). Trasa Wrocław-Bystrzyca-Miedzygórze-Wrocław (zresetowane po drodze do Bystrzycy, więc nie pokrywa całego dystansu). Trochę jazdy po górach, trochę tempomatu, trochę wyprzedzania:

http://c.wrzuta.pl/wi4435/0e23a3f400223fb552090a17/20130810_224925

Tu po kolejnym dniu i wycieczce Wrocław-Karpacz-Kowary-Karpacz-Wrocław: (na A4 tylko kilka razy > 200 kph, normalnie ok 140-150 kph)

http://c.wrzuta.pl/wi12136/5370eab70003248f52090af9/20130811_222207

 

Może masz coś z dopalaniem DPF, lub kłopot z korektami wtrysków? Może silnik jest niedogrzany? Zrób diagnostykę na kompie przed myśleniem o wymianie turbosprężarki. Nie poddawaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasonen

Był sprawdzany na kilku kompach ... programami dis inpa autocom itp ...

praca wtryskiwaczy wzorowa, idealnie równo pracują

Nie tyle co sie poddałem tylko mam inne sprawy na głowie ( problemy ) i nie w głowie mi zabawa o zmniejszenie spalania o 2-3 L i jazda po serwisach i mechanikach

Ale gdy się rozkminię temat to dam znać ;)

A Ty ciesz się małym spalaniem ;)

ps. dzisiaj tankowałem i jedynie 12,8 L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zarejestrowani

Ja mam ten sam silnik co kolega Dasonen z tym że po programie ( ale to akurat nie ważne bo spalanie się nie zmieniło) i średnie z ostatnich 3000km ( miasto/trasa 50%/50%) ma spalanie równiutkie 10l/100km. Nigdy nie udało mi się na autostradzie jadąc w przedziale 130-180 spalić mniej niż 8,5 l/100 a co jak co auto mam przeswietlone z góry na dół i to raz w tygodniu :mrgreen:

 

Wydaje mi się że duży wpływ na spalanie obecne miał styl jazdy pierwszego właściciela kiedy autko się docierało dlatego jednym pali 7 ( dasonen) i drugim 10 ( ja ) rekord niskiego spalania mialem w trasie jelenia - poznan jadac lajtowo wyszło mi 7,4/100 niżej nie ma nawet opcji średnio na baku robie 600-700km :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po przerwie dłuższej ...

U mnie male zmiany ;)

Ostatnio byłem już skłonny zakupić fabrycznie nową turbinę ale po rozmowie z człowiekiem z firmy garrett powiedział mi żeby zakup turbo był jednak ostatnim posunięciem ... i też jego się posłuchałem ...

No i udałem się do ASO BMW w celu przywrócenia fabrycznych map ustawien itp .... bo widząc jak osoba która podkręcała mi auto a później przywracała mi ona ustawienia/mapy fabryczne nie dałem wiary że fizycznie to naprawdę zrobiła ...

No i auto pojechało do ASO BMW po czym panowie z ASO stwierdzili że mam w komputerze walnięty moduł od aktywnego wspomagania kierownicy ... dzięki czemu auto nie może zostać przeprogramowane na ustawienia fabrycznie bo wypierdziela się na programowaniu tego uszkodzonego modułu ... no i musiałem zakupić nowy komputer który mi zaprogramowali no i muszę stwierdzić że bardzo poprawiła się kultura pracy silnika ... auto przestało dymić no i spalanie spadło na 11-11,5 L w mieście

Co do osoby która auto podkręcała oraz "przywróciła" ustawienia fabryczne nie będę się wypowiadał bo miałem o tym człowieku naprawde dobre zdanie, nie tylko ja ale również połowa osób z form bmw z łodzi ale widząc jak on "robi" auta dziwie się że mówi się o nim "najlepszy elektronik w łodzi" dla mnie to partacz i nierób który bierze za usługi tyle co zapłaci się w ASO jak dobrze sie z nimi pogada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

 

 

Może też sie wypowiem na temat tego spalania .... moja pali w mieście od 12do 16 l jak pociskam bez jazdy na równej prędkości , ja sądze że praw fizyki się nie oszuka cholera ;-)

 

to ma 3 litry jak jechałem trasę 1400km troche krajówkami trochę autostradami jadąc w miarę szybko średnio 9,2 , miałem wcześniej 2,0 d 190km po modzie i w mieście łykała ok 9,5-11 a na trasie średnio 7,5 bez dziadkowej jazdy .....

 

 

Kurcze bzzzz przesady z tym spalaniem , kielichy mamy głębokie więc trzeba je czymś zalać ;-)

 

Ale mimo wszystko pojadę na kompleksową diagnostykę i zobaczymy czy macie racje że 12l w mieście na 3litrowy motor to jest dużo za dużo ???

 

Podejrzewam że gdybym miał takie proporcje jazdy jak dziqsek to pewnie tez komp średnio liczyłby 9,5-10 l norma myślę

 

W te bajki 6,5/100km przy 120km/h no nie niemogę poprostu to nie 2 litry Panowie ;) 7,5 to spoko tyle pokazuje na ekonomizerze na tempomacie włączonym to jak wam schodzi niżej cudotwórcy czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie gdansk torun lodz wawa (glownie autostrada, tylko 80 km zwykla droga) srednie spalanie wyszlo mi 8,3. Na autostradzie predkosc 160-180. Na zwyklej drodze trzymalem sie ograniczen.

Przez kilka dni jezdzilem autem tylko do pracy (ok 45 km w obie strony) non stop w korkach - 13,5

Natomiast moja narzeczona podczas swojej pierwszej podrozy tym autem osiagnela w trasie 6,4 ale nie przekraczala 100km/h.

Teraz srednie spalanie z ostatniego baku mam 7,7 ale to jazda tylko poza miastem i do 130 km/h. Auto to e61 235 km.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie gdansk torun lodz wawa (glownie autostrada, tylko 80 km zwykla droga) srednie spalanie wyszlo mi 8,3. Na autostradzie predkosc 160-180. Na zwyklej drodze trzymalem sie ograniczen.

Przez kilka dni jezdzilem autem tylko do pracy (ok 45 km w obie strony) non stop w korkach - 13,5

Natomiast moja narzeczona podczas swojej pierwszej podrozy tym autem osiagnela w trasie 6,4 ale nie przekraczala 100km/h.

Teraz srednie spalanie z ostatniego baku mam 7,7 ale to jazda tylko poza miastem i do 130 km/h. Auto to e61 235 km.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Zgodnie z normą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu zrobiłem łączną trasę około 3000km - praktycznie wszystko po autostradach może 100 km po krajówkach. Prędkość jaką najczęściej starałem się utrzymywać na tempomacie to 135 km/h. Raz była próba prędkości maksymalnej na niemieckiej autostradzie - 259 km/h. Po za tym testem prędkości max pozostały styl jazdy spokojny, przewidujący bez szarpania autem, cała trasa na klimatyzacji. Średnie spalanie z całego dystansu to 6,6 l/100 km. Samochód z 2008 roku przebieg wtedy jakieś 86000km silnik 3.0d 235 km. Koła 245/40R18 runflat. Temperatura w menu 88-89 C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pewnie miałeś żagle i sprzyjający wiatr ;-) żartuje .... ale niewiem jak wy to robicie że wam takie spalania wychodzą ...

 

 

jakoś tak niewiem niektóre 3,0d mialy taką wade fabryczną że im szybciej jechałeś to mniej paliły :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.