Skocz do zawartości

bmw e46 328i/ci lub 330i/ci


Novik_BMW_328

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna BMW e46 328 lub 330w Coupe ale sedanem też nie pogardze. Niestety obawiam się ich spalania, ponieważ obecnie posiadam Opla Vectre B 1.8 116 kmh, która pali mniej więcej 10l/100km zimą. Z tego co wyczytałem na tym forum BMW 328 pali mniej więcej 14 l/100 km co według mnie jest trochę zaniżonym spalaniem porównując opla z bmw, ponieważ różnica w pojemności obu modeli to aż litr. Stąd moje objawy. Druga sprawa to jest ubezpieczenie. Przypuśćmy że jestem współwłaścicelem a ubezpieczenie jest na ojca aktualnie płacę za vectre około 550 zł rocznie ile płaciłbym mniej więcej za bmw 328 a ile za 330 ??? Trzecia sprawa planuje zakup BMW w lipcu/październiku i wydać około 20 tys. zł czy za te pieniądze znajdę w miarę dobrze zadbane bmw. S tego co wyczytałem różnice w spalaniu między 328 a 330 są znikome a różnica w mocy spora także bardziej nastawiałbym się na poszukiwanie 330. Wiem że do lipca/października jeszcze kupa czasu ale pierwsze co po zakupie przedstawię swoją BMW na tym forum to mogę obiecać tylko prosiłbym posiadaczy tych modeli o szczere wypowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Jeżeli okażę się że te modele pala w granicach 14 l/100km to nawet się nie zastanawiam i szukam nowego auta. Aha i jeszcze jedno czy to prawda że w Niemczech można zaleźć szybciej i bardziej zadbane egzemplarze niż u nas w PL, oraz jak się ma do tego cena auta czy w Niemczech. Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

według mnie kasy masz troche mało na coupe. Na sedana też nie za wiele ale powinno sie udać przy jakimś starszym roczniku.

 

Tak pod warunkiem że nie kupujesz od turka z komisu bo wtedy to samo co u nas czyli złom.

 

Jeśli chodzi o ceny tam auta są droższe. Wejdz sobie na mobile.de czy inną gielde z samochodami i zobacz :D do tego pamietaj ze akcyza spora bedzie za duży silnik. Opłaty też wzrosną z racji silnika i marki innej. U nas są samochody po wypadkach z cofanymi licznikami, stąd takie ceny. Pomyśl sam czy jeśli tam normalne auta są droższe i mają wieksze przebiegi to jak nasi handlarze zarabiają ? odpowiedź jest wiadoma :)

 

Nie jeżdze takim to spalania nie znam :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe 330i spali ci mniej lub tyle samo, ale jak będziesz korzystał z mocy - to nie oszukasz, paliwa musi być tyle co powietrza - stosunek stały.

Za ubezpieczenie płace 550zł,

Trzecia sprawa jest nie dorzeczna, chyba że może ... 328i ale to jakiś golas z początku produkcji.

Na pewno w Niemczech jeździ więcej zadbanych 328i, 330i, ale cena jest tam w euro, do tego trzeba pomnożyć 1,18x kurs euro do tego dolicz sobie koszty znalezienia takiego auta, bo do Niemiec jest kawałek.

 

Życze powodzenia, jest szansa zrealizowania celu. Ale to nie będzie żaden z 3 pierwszych samochodów, i nie gwarantuje że Twój typ obejdzie się bez inwestycji. Pamiętaj auto klasy wiele ścierpi, ale lata brania powoduje że później Ty możesz tylko dawać ... i dawać aż, Twoja ukochana wyciśnie z Ciebie ostatnie złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tu masz link do parametrów i danych silników

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/e46_2-ed_touring/295/e46_320i_touring.html

całkiem realne jest takie spalanie, nawet w miescie. Wez pod uwage ze vectra i "3" sa wielkościa i masą podobne, lecz silnik 1,6 jest troche maly i stad moze wiecej opierdzielic Pb, 3L moze maja większą moc i pojemność ale tak sie nie mecza przy aucie.

co do ubezpieczenia.... to zalezy ile masz znizki, ile robisz km w ciagu roku, gdzie mieszkasz itp zadzwon do ubezpieczyciela najlepiej lub poszukaj porownywarki w necie. Ja mam 65% zniżki, miasto wawa ... na rok place 820 zł. ( OC, NNW i szyby, assistance).

co do kasy na silnik i cupe.... hmm chyba troche malo masz, chyba ze poszukasz ten 2,8 z poczatkow produkcji. wiem ale to polska, by za 10 letnie auto taka kase wydawac na zachodzie to nie do pomyslenia.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i cabrio (spalanie, gdy NAPRAWDĘ staram się jeździć oszczędnie, więc średnia to przyjemność z jazdy...) ;

 

- w mieście bez problemu 13-14l, a jak się śpieszysz to nie ma szans tak nisko ;)

- cykl mieszany : wyjazd z miasta (5 km) - trasa 25 km z czego 10 km jest ograniczenie 50km/h, ale bez świateł i postojów, a 15 km ograniczenie 90 km/h - miasto 5 km : to mniej więcej droga, którą najczęściej pokonuję - spalanie ok. 11l. Ale to bez najmniejszego dodania gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Kolego wszystko się zgadza,ja nie zamierzam dramatyzować.Lecz niektóre stwierdzenia w rodzaju : 330i spalanie w mieście 10/100 przyprawiają mnie o rozwolnienie.Ostatnio robiłem krótkie trasy na niedogrzanym silniku w korkach.320i-spalanie 15/100,i tyle na temat.W tym samym miescie jadac inna trasą -ok.12km bez korków-10bez problemu.

Nauczmy się pisać,co za miasto,jaka pora roku,jak długa trasa itd.

Mamy udzielić nowym potencjalnym posiadaczom prawdziwej informacji,nie zaczerpniętej z moto-stat-u,lub z opowieści babci.

Ta krótka trasa jest w moim przypadku powtarzalna od dawna, różnymi autami, jak pamietam : Audi 1,9tdi [131km] 11/100.Saab 2,2 Tid[vectra 2,2dtr] 12,5/100.W tych samych warynkach,zima dokładnie ta sama trasa i pora.

Edytowane przez mopsisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info wnioskując z tego co piszecie nie ma po co szukać w niemczech auta skoro mam za mało kasy no nic spróbujemy za rok na lato, wtedy powinienem mieć koło 35 tys zł liczac że z każdej wypłaty odłoże ok. 1000 zł może wtedy się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trasa 2x~20km od 5 lat bez zmian, 5-6x w tygodniu, spalanie lato/zima ~10-11/100km. Nawet jak jadę wybitnie nerwowo to w skali tankowania ~500km mieszczę się w ~11/100km. Oczywiście to nie Katowice/Wrocław/Warszawa, średnia 42-43km/h.

 

Wczoraj tankowałem, 540km, 60l co daje wynik 11.1/100km. /tyle wskazuje zresztą komputer więc jest wybitnie dokładny/

 

Za ~20kzł nie kupisz 330Ci w stanie tankuj-jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy normalnej jeździe mieszczę się w 10 litrach tylko, że mojej miejscowości miastem nazwać nie można. Na trasie udało mi się zejść do 7.5 litra ale to była jazda 100-100 km/h i nie polecam. Chciałem się przekonać. Kolego ja sprzedaje swoje Coupe w cenie 20 tys zł i jest to auto bardzo zadbane. Jesteś chętny pisz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Kolego wszystko się zgadza,ja nie zamierzam dramatyzować.Lecz niektóre stwierdzenia w rodzaju : 330i spalanie w mieście 10/100 przyprawiają mnie o rozwolnienie.Ostatnio robiłem krótkie trasy na niedogrzanym silniku w korkach.320i-spalanie 15/100,i tyle na temat.W tym samym miescie jadac inna trasą -ok.12km bez korków-10bez problemu.

Nauczmy się pisać,co za miasto,jaka pora roku,jak długa trasa itd.

Mamy udzielić nowym potencjalnym posiadaczom prawdziwej informacji,nie zaczerpniętej z moto-stat-u,lub z opowieści babci.

Ta krótka trasa jest w moim przypadku powtarzalna od dawna, różnymi autami, jak pamietam : Audi 1,9tdi [131km] 11/100.Saab 2,2 Tid[vectra 2,2dtr] 12,5/100.W tych samych warynkach,zima dokładnie ta sama trasa i pora.

 

:? co autor miał na myśli :roll: stwierdzenia przyprawiają mnie o ............, być może jechał na skuterze w tej chwili. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor miał na myśli iż stwierdzenia w rodzaju : 330i pali w mieście 10litrów to bzdet i bzdura.Pewnie są takie miasta w których tyle pali.Lecz nie należy kategorycznie stwierdzać :pali tyle a tyle.Rozpietość bedzie od 11 do 18 i to autor miał na myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał już teraz 20 tys. to na pewno bym podjechał obejrzeć ale niestety zakup (poszukiwanie) planuje dopiero na lipiec/sierpień bo wtedy będę miał określoną kwotę pieniędzy czyli około 20-22 tys zł. Nie rozumiem piszecie że 328 spala 10-11 litrów gdzie moja vectra 1.8 spala 9,5-10 litrów przy spokojnej jeździe w mieście więc na to wychodzi że jest z nią coś nie tak skoro różnica w spalaniu między tymi silnikami to 1 litr więcej dla 328. Mam nadzieję że uda mi się wyrwać w miarę zadbany egzemplarz w tym roku jak nie, będę odkładał kasę do przyszłego i na pewno jeszcze tu zajrzę w sprawie jakiś pytań problemów lub aby pochwalić się nowym autkiem :) 3 litrowy motor chyba sobie odpuszczę, bo na niego na pewno mnie nie będzie stać natomiast może uda się znaleźć 328, 325 lub 323 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo spala wiecej. Licz te 13 spokojnie w mieście. Na trasie może i do 10 zejdziesz. A jak ktoś kupuje auto z 3l silnikiem żeby potem uprawiać ecodriving i jeździć tak żeby spalał 7 to troche dziwne.

 

Bedziesz chciał pojechać dynamicznie to i 15 łyknie, pokrecisz pod czerwone to i 20 łyknie. Nie ma litości że nie :)

 

znam 3l silnik z e90 i z komputera pokładowego 15/16 nie schodziło przy dynamicznej jedzie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie może i do 10 zejdziesz.

Właśnie jechałem dzisiaj bardzo dynamiczną trasę, prędkość średnia 110km/h, częste kręcenia do odcięcia, wskazanie komputera 10,3 a spalanie 11,8l LPG. Jak jadę bardzo oszczędnie to schodzi do 8 litrów LPG.

 

Miasto 14-15 LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegł ten watek od porad dla założyciela owego.Lecz uważam iż dobrze.Zacznijmy pisać PRAWDĘ obiektywną.

Mogę 330i jechać w Szczecinie od Lodogryfu do jeziora Głębokiego kilka razy w ciagu dnia i spalę nawet poniżej 10.Mogę tym samym autem jechać w Poznaniu z ronda obornickiego na Rataje także kilka razy w ciągu dnia i spalę tyle samo.Oba przejazdy poza szczytem ruchu.Czyli jazda w mieście jak najbardziej.Czy mogę zatem powiedzieć iż 330i spala w mieście 10litrów?.Bzdura.W warunkach które opisałem wcześniej 15 będzie mało,i tyle.Piszę tylko w tym celu aby nie wprowadzać w błąd przyszłych nabywców.I nie rozmawiamy tu o ekstremalnie emeryckich jazdach.Nie zależy mi na tym czy ktoś mi uwierzy czy nie.Zbyt wiele aut miałem i rozmowy o spalaniu dawno przeszły mi przez cały przewód pokarmowy, :) .Swojego czasy pewien redaktor z TVN Turbo opowiadał iż R8 pali w miescie 12 litrów,i dobrze, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie że 330 spali 8 litrów LPG w trasie to zakrawa na wilka i czerwonego kapturka, do takiego wyniku w trasie do tej pory nie udało mi się zejść na Pb

moje średnie spalanie w automacie to 12l Pb(wskazania komputera) i 14LPG z przejechanych 19kkm, z tym że tak naprawdę dopiero teraz nauczyłem się jeździć automatem i aktualnie w jeździe mieszanej spalanie najczęsciej mam 10,5-11,5Pb, w trasie najlepszy wynik przy rozsądnej jeździe-do 130 ale bez ciśnięcia do odcinki to 8,5Pb i wtedy spalanie lpg 10,5

vectra 1.8 ma prawo dużo palić bo jest ciężka a silnik słaby

swego czasu po e36 m52b25 170KM miałem mondeo 2.0 kombii, paliły te auta tyle samo LPG, średnio 12

co do cen, to coupe będzie na pewno droższe niż sedan i kombi jednak twierdzenie że poniżej 30 tysięcy nie można kupić rozsądnego auta też jest bajkopisarstwem

trzeba pojeździć poszukać i może akurat uda się trafić, swoje kombi kupiłem za 18500, gdzie były też egzemplarze z tego samego roku za 25000, auto bezwypadkowe, z potwierdzoną historią serwisową, było jednym z najtańszych na allegro, kwiatki po zakupie nie wyszły, tylko standardowa eksploatacja

wg mnie nie ma najmniejszego sensu jeździć po auto do niemiec, sam mógłbym pojechać do ojca i tam poszukać, ale....auta zadbane są droższe niż w polsce, mniej możliwości przeglądu, albo możliwości są ale drogie, lepiej w polsce poszukać, dobrze mieć znajomego w serwisie któy może sprawdzić historię, podłączenie pod komputer i zdecydowanie lepiej można na tym wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w mój podpis - baner dotyczący spalania. Przy bardzo emeryckim stylu (do 80km/h) po lokalnych drogach osiągałem nawet 7,5 LPG. To jest dokładny pomiar przy dystrybutorze.

 

Jako ciekawostkę dodam, że mam skrzynię manual 5B, w 6B spaliłby jeszcze mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byq ja właśnie mam znajomego mechanika który zawsze jeździ ze mną lub z ojcem i jak szukamy nowego auta zawsze podłączamy je pod kompa zawsze dokładnie sprawdzamy na stacje diagnostyczną też zajedziemy mam również rodzinę w niemczech także nie było by problemy i tam zajechać także nie poddaje się i na lato zacznę poszukiwanie mam nadzieję że uda mi się coś znaleźć do 22 tys zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja Ci kolego doradzę ,że jeśli zarabianie kasy ciężko Ci przychodzi to odpuść sobie lepiej bmw ,a zwłaszcza za tak małe pieniądze i naprawdę nie piszę tego z jakiejś złośliwości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.