Skocz do zawartości

530 E39 ŁOŻYSKO PRZÓD


koli83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma reguły, mogą wymagać wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Odgrzewam.


Mam taki objaw, że piasta trochę chrobocze przy kręceniu ręką. Odgłos jakby kulki się wysypywały z worka :) Zdjęta tarcza. Jest tam coś jeszcze co mogło się rozsypać oprócz łożyska ? Czujnik ABS może haczyć ? ABS działa poprawnie. Nie ma luzów i piasta nie stawia jakichś wyraźnych oporów. Z założonym kołem obraca się normalnie jak po drugiej stronie tylko ten odgłos.


Jeśli to piasta, bo zakładam, że tak, to czy ktoś montował KAMOKA ? Wiem, że najlepsze FAG lub SKF, ale może ktoś założył i był zadowolony lub nie. Bardziej co do jakości łożysk obawiam się, żeby ABS nie wariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie ABS, rozumiem. Może faktycznie tak zrobię. Drogi, niedrogi FAG kosztuje 2x tyle co KAMOKA. Co do huczenia to moje właśnie cicho chodzi tylko coś tam drapie w środku.

Jak miałem E36 to kupiłem jakieś najtańsze, chyba NTY i problem z huczeniem według mnie jest tylko w ilości smaru, którego... tam nie było :shock: Przed montażem wystarczyło rozłożyć, nasmarować i przejeździłem do sprzedaży auta jeszcze 40kkm. Sprawdzałem co sezon przy zmianie kół i wszystko było cacy, cicho i zero luzu. Tam jednak inna konstrukcja była i łatwiejszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam.


Mam taki objaw, że piasta trochę chrobocze przy kręceniu ręką. Odgłos jakby kulki się wysypywały z worka :) Zdjęta tarcza. Jest tam coś jeszcze co mogło się rozsypać oprócz łożyska ? Czujnik ABS może haczyć ? ABS działa poprawnie. Nie ma luzów i piasta nie stawia jakichś wyraźnych oporów. Z założonym kołem obraca się normalnie jak po drugiej stronie tylko ten odgłos.


Jeśli to piasta, bo zakładam, że tak, to czy ktoś montował KAMOKA ? Wiem, że najlepsze FAG lub SKF, ale może ktoś założył i był zadowolony lub nie. Bardziej co do jakości łożysk obawiam się, żeby ABS nie wariował.

 

Nie kupuj żadnego taniego g**wna. Ja sie przejechałem na tym, kupiłem piasty GSP za ok. 100zł szt. (półka kamoki). Po trzech miesiącach od założenia zaczęły się bicia kierownicy, jak chwyciłem za koło to latało lewo prawo jakby miało zaraz odpaść, co dziwne piasty nawet nie szumiały. Przez swoją pazerność pokrzywiłem przez to nówki tarcze Zimmermana, koniec końców i tak założyłem FAG'owskie a tarcze poszły do przetoczenia.


Gdybyś chciał, mam na sprzedaż piastę FAG'a, która jeździła na aucie niecały miesiąc, kartonik śruby i paragon z 1,5 roku gwarancji co najmniej. Chcę za nią niewiele więcej co kupiłbyś te chińskie wynalazki, a piasta jest pewna, niepotrzebnie ją zmieniłem źle diagnozując bicie koła a nie chciało mi się po raz kolejny ściągać nowej z auta więc leży i się kurzy. Jakby co to pisz na email: ambrozdawid@gmail.com bo tutaj mogę nie odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dwóch e39 które miałem przednie łożyska wysypaly się równo przy 230k.Przednie nie szumią tylko jak już są wywalone na max to tyrkocza, tył szumi.Tylko FAG lub SKF.Kolega z maxgarem zaryzykowal i wygrał w totka.Ludzie,to są łożyska przednich kół.E39 to taka maszyna która lubi oryginalne części i zamienniki z NAJWYZSZEJ PÓŁKI,lub postaw na kołki i oglądaj jak cie nie stac (nie obrażam lecz stwierzam fakt)Mnie e39 nauczyło że "nie stać mnie"na taniochę bo wydam dea razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety tanie samochody to większość uważa, że jakoś to pójdzie po taniości..a kończy się jak piszesz, chytry dwa razy traci. W praktycznie każdym temacie trzeba ciągnąć za język jakiej firmy została założona część i z reguły okazuje się, że na poziomie lekko mówiąc średnim.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Przednie nie szumią tylko jak już są wywalone na max to tyrkocza, tył szumi...

To jest istotna uwaga.

 

...zamienniki z NAJWYZSZEJ PÓŁKI...

Też tak myślałem i wielu tak myślało, ale okazało się, że w dzisiejszych czasach to nie jest już takie pewne jaki faktycznie kupujesz zamiennik. Firmy zmieniają właściciela, zlecają produkcję komu innemu, a sprzedają pod własnym logiem lub po prostu oszczędzają i produkują z innych materiałów niż kiedyś. Filtron należy do MANN, Castrol to BP, a sprzęgło Sachsa i łożysko INA można znaleźć w pudełku LUK'a.


Dla przykładu poduszki silnika LEMFORDER'a padły po 20kkm, a koło pasowe Corteco było zepsute (krzywe) już w pudełku. Chodzi o to, żeby być świadomym, że napis na pudełku nie jest już gwarancją niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie oryginały i po problemie :lol:

Po co? jak są dobre zamienniki

To było pół żartem pół serio. Dobry zamiennik potrafi kosztować tyle co oryginał. E39 jak i reszta bmw nie lubi taniochy. Zamienniki typu max Gear czy inne nie wchodzą w grę. Amortyzatory tylko Sachs ewentualnie bilstein. Czujniki ABS tylko oryginał. Nawet opony trzeba mieć porządne bo te na których nie było czuć wibracji w Mercedesie czy audi potrafią przyprawić o ból głowy kierowcę bmw. Przykra prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.