Skocz do zawartości

E46 320 Dziwny gwizd !!!


Daniooo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. to znowu ja:) jestem nowy i odkrywam coraz to nowe usterki swojego auta i szukam pomocy u Was panowie.

 

Przy prędkości 80 do 120/130 km na godzine słychać taki dziwny gwizd świst z tyłu samochodu strasznie mnie to denerwuje ( żonie nie przeszkadza bo Ona nic nie slyszy ). jak puszczę gaz przy 120 to tez gwiżdze ale po chwili cichnie. Mam wyciety katalizator ten na środku, i na wolnych obrotach słychac jakby coś grało w koncowym tłumiku. Może macie jakiś pomysl jak usunąt ten wku.... DZWIEK>????

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zgadza sie turbine głośniej słychać :P to prawda , ale mi sie wydaj ze to jest jeszcze coś innego , tylko co , teraz trochę śniegu leży ba drodze ale postaram sie jakoś może nagrać ten gwizd to moze prościej będzie coś na to poradzić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakiej uszczelce myślisz??? no raczej gwizd powietrza bo wszystko jest na swoim miejscu. przy mniejszej predkości jest cicho a od 80 sie zaczyna , w środe albo czwartek bede miał dostep do podnosnika to jeszcze zobacze czy cos tam sie nie odkreciło no sam nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś na przykład takiej zależności, że ten gwizd słychać głośniej na mokrej nawierzchni? Ja jakiś czas temu też zastanawiałem się co za dźwięk mnie niepokoi co jakiś czas, był to taki cienki świst i na początku myślałem że może coś z turbiną, później że jakieś łożysko itp, a okazało się, że moje opony zachowują się tak głośno na mokrej nawierzchni przy większych prędkościach. Zwróć na to uwagę przy najbliższej okazji, może nie ma co się niepotrzebnie schizować;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taka sytuacje że jade sobie spokojnie i jest luzik, zacząłem jechać szybciej, coś gwiżdże, myślę co jest.. okazało się że tylnia szyba była o pół cm uchylona, nawet nie bylo widać że jest uchylona bo zasłaniały uszczelki , domknąłem szybę i jak ręka odjął heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

i na wolnych obrotach słychac jakby coś grało w koncowym tłumiku

 

 

Ja to bym tutaj szukał przyczyny.

Pamiętam jak kumpel wsadzał kiedyś kamień w końcówkę tłumika i był wtedy taki dziwny gwizd świst :mad2:

Może jest dziurawy i pęd powietrza w połączeniu ze spalinami daje gwizd..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.