Skocz do zawartości

Spalanie N42B20 ?


jolmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... :8)

 

Posiadam silniczek N42B20 i interesuje mnie jakie mają spalanie inni użytkownicy tego silnika.

W moim przypadku teraz jak jest zima spalanie jakie pokazuje mi komputer jest w granicach 10,9 - 11,3 L

Jak było cieplej czyli wiosna lato pokazywało ok 10,2 - 10,8 L

Oczywiście jazda tylko i wyłącznie w mieście.

 

Jak jest u was :?:

 

P.S.

Tak przy okazji....

Co oznacza literka A na końcu modelu silnika N42B20A :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie miasto- krótkie odcinki, często nawet się silnik nie zdąży dogrzać to w mrozy ok 11-12 litrów wychodzilo, a nie był to eco driving :) (spalanie potwierdzone tankowaniem pod korek)

wczesniej miałem mazde 6 w 1.8 i spalała w mieście średnio ok 2 litrów wiecej, a nie było czym jechać.

 

ale np w trasie, ślisko z małym pasażerem na pokładzie przy predkosci 80-90 pokazało mi ok 6... jak dla mnie wynik rewelacja jak na 143 konie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N46B20, to jest praktycznie ten sam silnik, są jakieś zmiany ale nic mi nie wiadomo żeby miały wpływ na spalanie. Jeżdżę głównie 30% miasto 40% pseudo trasa (max 60-70km/h ale bez świateł), 30% trasa (ekspresówka, autostrada), według kompa wychodzi 7.8, według baku 8, w sumie to od wyższych temperatur prawie się to nie zmieniło. Jeżdżę raczej spokojnie, ale na ekspresówce/autostradzie lubię ją przegonić 160-180km/h. Myślę że na trasie z prawdziwego zdarzenia typu autostrada którą jedziemy non stop 90-100km/h da radę zejść do 6-7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Tak przy okazji....

Co oznacza literka A na końcu modelu silnika N42B20A :?:

to A na końcu modelu silnika oznacza automatyczna skrzynie biegów.

 

Nie możliwe...

 

Sprawdzane po numerze VIN i auto nigdy nie widziało automatycznej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz. Najwidoczniej byłem w błędzie:) aż Jutro sprawdze jak jest u mnie. Tylko że Ja mam klekota:D

 

Ok daj znać.

 

...co do automatycznej skrzyni biegów to czytałem że to jest oznaczenie przy 318Ci jest na końcu literka A.

tylko nie wiem co to jest to A przy N42B20.

 

A co do spalania to chyba nie jest jakieś największe jeśli silnik się nie dogrzewa na krótkich odcinkach przy niskich temperatrurach że pali mi ok 11,2 L ?? Czy to za duże spalanie przy niedogrzanym silniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz. Najwidoczniej byłem w błędzie:) aż Jutro sprawdze jak jest u mnie. Tylko że Ja mam klekota:D

 

Ok daj znać.

 

...co do automatycznej skrzyni biegów to czytałem że to jest oznaczenie przy 318Ci jest na końcu literka A.

tylko nie wiem co to jest to A przy N42B20.

 

A co do spalania to chyba nie jest jakieś największe jeśli silnik się nie dogrzewa na krótkich odcinkach przy niskich temperatrurach że pali mi ok 11,2 L ?? Czy to za duże spalanie przy niedogrzanym silniku ??

 

Ale ta literke sie podaje przy modelu a nie przy silniku. Np 320dA albo 530dA oznacza automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik: N42B20 sedan

spalanie zima: 11-12L /100km

średnia prędkość wg komputera: ok 23km/h (czyli tylko miasto)

styl jazdy: generalnie na żyda ...ale z daniem nieraz w pizdeczkę

 

nie wiem jak letnie spalanie ...bo auto mam od listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to chyba coś jest ze mną nie tak, zalałem do pełna wyjeździłem pół zbiornika i zrobiłem na tym 310 mil, co daje 496km. Powiedzmy ze ta druga połowa jest wieksza to na baku zrobiłbym 950km. Bak ma pojemność 63 litry co daje średnią 6.63l / 100 km. Masakra prowadze jak emeryt.... :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja :)

A żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie.

Jaki olej zalać właśnie do tego silnika, wstyd sie przyznać sprawdziłem w aucie wszystko a zapomniałem zapytac o olej...

Czytałem duzo na temat tego silnika i olejów, jedni polecaja 10w40 inni 5w40 a jeszcze inni 0w30. I juz sam nie wiem co kupic i co zalac.

Filtr juz zamowilem mann, a teraz tylko szukam odpowiedzi na temat oleju. Na pewno chce zalac Valvoline albo Liqui Moly. (slyszalem ze najlepsze) i teraz jaka gęstość.

Przebieg fury potwierdzony na każdy możliwy sposób 70 tys. km A i syntetyczny czy półsyntetyczny.

Dzieki za odpowiedz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.