Skocz do zawartości

BMW m43 z LPG, uszkodzony przepływomierz???


mbghost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Na wstępie powiem ze przeglądałem inne tematy ale, odnośnie mojego problemu mam wątpliwości,

 

a mianowicie sprawa wygląda tak:

 

auto mam stosunkowo krótki okres czasu także nie jestem w stanie powiedzieć co było,a co nie było wymieniane...:(

 

 

Auto na zimnym silniku trzymając wysokie obroty pracuje równo, ale gdy obroty spadają silnik zaczyna "tańczyć" tzn obroty obroty skaczą do 400 potem 700,800 aż w końcu gaśnie po czym czuć zapach benzyny. Żeby autem jako tako ruszyć należy szybko wciskać i puszczać pedał gazu.

 

Auto po przełączeniu na gaz pracuje prawidlowo, ale zastanawiam sie czy to może byc przyczyną fakt ze auto na gazie ma ok 900obr/min.

 

 

Co sądzicie o tej sprawie??? ;-(

 

 

 

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam Konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze nowe fakty,

 

teraz po przejechaniu 16-tu km, odstaniu ok 2 godzin i po ponownym odpaleniu wszystko takjakby oK

 

przejechalem ok 2km i przelaczyl sie na gaz,

 

przy ok 70 stopni przelaczylem spowrotem na benzyne i spoko

przy 90 tez spoko

 

w/w problem pojawil mi sie zazwyczaj gdy ledwo co sie dogrzał silnik, a ja go juz gasilem i przy ponowym uruchomieniu po ok 2-u godzinnej przerwie ma problemy z obrotami...

 

dodam jeszcze ze auto na benzynie i gazie jest bardzo zrywne

i troche wpierdziela tej benzyny ale to chyba norma bo zima i zeby autko przestawilo sie na gaz to trzeba zrobic te 2,3 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysokie obroty niweluje na pb palcem w przeplywomierzu lekko na dol co do sondy moze byc sprawna bo to co zawyza obroty jest przeplywka podaje sygnal nke ze jest za duzo powietrza a do tego daje tyle paliwa zeby uzyskac odpowiednia mieszanke naciegniecie sprezyny w przeplywce i 1/3 obrotu moze pomuc
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

jutro zobacze co z ta przeplywka...

 

dzis jak skakal na obrotach odpaczylem przeplywke i wszystko bylo ok.

Przytyka go po odpaleniu jak przejade ok 3km, potem zeby jako tako jechac musze szybko wciskac i puszczac pedal gazu, gdy przelaczy sie na gaz jest Ok.

Najgorzej jest na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było sprawdzić szczelność węża od przepływomierza czy nie łapie lewego powietrza.

Miałem podobny problem, co się okazało wąż był już sparciały i popękany (szczególnie na karbowanym odcinku). Jeżeli będzie mała dziurka sylikon wysokotemperaturowy powinien załatwić sprawę. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.