Skocz do zawartości

E46 Przepalajace sie zarowki H7


gelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Strasznie często przepalają mi się żarówki H7 w moim aucie. Wymieniłem już trzy sztuki w ciągu półtora tygodnia. Zazwyczaj przepalają się podczas włączania świateł(nawet dziś po pracy odpaliłem samochód włączam światła i ryp błysk i jedna nie pali). Gdzieś czytałem ze to może być objaw uszkodzenia "jeża" w dmuchawie nagrzewnicy lub uszkodzenia modułu świateł bodajże LCM. Może ktoś miał podobny problem a może wiecie od czego zacząć czy może zmierzyć jakie napięcie dochodzi do żarówek? Pomóżcie bo nie wyrobie na żarówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz regulator napięcia, mi sie paliła jedna za drugą w trybie ekspresowym ;) po wymianie nic sie już nie dzieje.

 

tutaj masz cały temat, może jakieś jeszcze objawy podpasujesz:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=203215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli nawala regulator, a wszystko wskazuje, że tak, to jest sposób na dłuższą żywotność żarówek, odpalaj silnik na włączonych światłach, żarówki nie będą miały takiego szoku, bo wiadomo, że najbardziej dostają po tyłku przy samym włączaniu.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja tez kiedys myslalem ze cos jest nie tak bo zarowki wytrzymywaly mi w nowej buni 2-3 miesiace. PROBLEM byl taki ze kupowalem z marketu odkad kupuje philipsa to przez 3 lata przepalila mi sie 1. warto zabulic troche wiecej ( o ile 70 zl to duzo ... chyba ze porownujemy do tych z marketu za 20 ) :D
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, pozwolę sobie delikatnie odświeżyć temacik aby nowego nie zakładać.

Chodzi mi o napięcie w przednich lampach BMW E46 Sedan 2000r. (żarówki mijania, drogowe, oraz halogeny przeciwmgielne).

Zamontowałem kiedyś (w tym samym momencie) żarówki Philipsa BlueVision do świateł mijania i drogowych, żarówek w światłach drogowych używam rzadko a już po 2-3 miesiącach się spaliły, a mijania świecą do dzisiaj prawie rok. Od razu dodam że wiem o tym że żarówki tego typu świecą krócej no ale tak jak opisałem wyżej nie aż tak krótko chyba jak moje na długich heh.

 

Teraz zamówiłem sobie żarówki OSRAM Night Breaker Plus do długich i halogenów, tylko przed zamontowaniem pomyślałem aby sprawdzić napięcie bo słyszałem że to może być przyczyna tez szybszego przepalania się żarówki a tym bardziej takich jak kupiłem.

 

Wiec po sprawdzeniu na zapalonym silniku:

Napięcie skakało od, do:

Mijania- 13,6-13,9 V

Drogowe- 13,0-13,3 V

Halogeny- 14,0 V

 

I tu moje pytanie czy te napięcie jest dobre i powinno tak skakać?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie powinno!

Regulator powinien utrzymywać stałe napięcie, no może delikatnie się wahać o setne części , ale jak już skacze od 13 do 14 to coś z nim nie tak. Może też być winą kończący się akumulator. Właśnie w ten weekend mieliśmy wymieniać szczotki alternatora u sąsiada w e39 523i, bo też napięcie mu skakało i było dość niskie, ale chłopak kupił nowy akumulator, bo stary kończył żywot i jak ręką odjął, napięcie stoi sztywno na 14,1.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.