Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

Poradziłem sobie po swojemu...

 

Wyszły mi takie kody błędów;

Motor Control:

Engine / Motor

Fault: Info-particle system

Code: 452A

Fault: exhaust regain control

Code: 40E9

 

Rozumiem, że to zapchany DPF i coś z przepływką.

 

ABS / DSC / Brake:

Dynamische Stabilitaets Kontrolle / DSC

Fault: Brake pad wear error: rear axle

Code: 5F13

 

Transmission Control:

Transmission / Getriebe GS 19

ECU OK, no Fault Code

Gear switch / Gangschalter

Fault: sorry, unknown fault

Code: E094

Fault: sorry, unknown fault

Code: E095

Fault: sorry, unknown fault

Code: A830

 

Instrument cluster:

Instrument cluster / Kombiinstrument

Fault: CAN signal fault indicator

Code: A3B1

 

Light/Rain Control:

Rain/light sensor / Regen-Lichtsensor RLS

ECU OK, no Fault Code

Light / Licht

Fault: sorry, unknown fault

Code: 9CC5

 

To będę musiał rozkminić;

Wszystkie udało się skasować - trochę pojeżdżę i zobaczę co się znowu wyświetli;

 

Zobacze tylko czy uda się włączyć monitorowanie stanu DPF bo znając moje szczęście wyjdzie komunikat, że mój interfejs nie umożliwia... ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siwy1982

Torq nie diagnozuje poprawnie BMW. Na własnej skórze przekonałem się że BMWhat jest bardzo dobre, na torq zero błędów na BMWhat błąd dodatkowej elektrycznej pompy wody, naprawiona pompa błędów 0 ...

Także BMWhat jest bardzo dobre do diagnozowanie BMW. Torq się nadaje ale do VAG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy - jeśli dobrze pamiętam Info-particle system to informacja ze dpf osiągną przebieg przy którym powinien zostać wymieniony, ale nie jestem pewny - tez to mam i chyba gdzieś tak kiedyś wyczytałem

 

Co do diagnostyki to czasem poza bmwhat sprawdzam dodatkowo aplikacją EOBD Facile która przy niektórych błędach pokazuje mi przy jakich parametrach pracy silnika błąd wystąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił błąd

Fault: Info-particle system

Code: 452A

 

WIęc najpewniej dpf... popróbuję reset zrobić i wypalić...

 

PYTANIE:

CZY MOŻNA WYMUSIĆ WYPALENIE DPF W TRASIE SAMYM KASOWANIEM BŁĘDU?

(GDZIEŚ W NECIE BYŁA TAKA OPINIA).

TUDZIEŻ CZY WYPALANIE POWINNO SIĘ SAMOCZYNNIE WŁĄCZYĆ PRZY OSIĄGNIĘCIU WARUNKÓW PRACY SILNIKA, TEMPERATURY PŁYNU I WYECHU?

 

 

Co ciekawe;

BMWhat po ustaieniu parametrów do monitorowania takich jak dystans od ostatniego wypalania dpf pokazało komunikat, że moje urządzenie BT (mniemam bluetooth) nie przesyła takich informacji;

Z ciekawości ustawiłem do monitorowania jeden banalny parametr w postaci temperatury płynu chłodzacego - i komunikat jest taki sam= zero wyników.

 

DLa odmiany Torque pokazuje parametry pracy silnika... tylko nie ma wskaźnika do DPFa :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-lightning-usb-iphone-5-ipad-i5067549444.html

 

podłączyłem do przejściówki oraz do iphone i do samochodu. po włączeniu aplikacji daje połącz i mam komunikat:

http://s23.postimg.org/fw0akci17/IMG_2741.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co ciekawe;

BMWhat po ustaieniu parametrów do monitorowania takich jak dystans od ostatniego wypalania dpf pokazało komunikat, że moje urządzenie BT (mniemam bluetooth) nie przesyła takich informacji;

Z ciekawości ustawiłem do monitorowania jeden banalny parametr w postaci temperatury płynu chłodzacego - i komunikat jest taki sam= zero wyników.

 

Kilka stron wcześniej opisałem ten problem dość dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe;

BMWhat po ustaieniu parametrów do monitorowania takich jak dystans od ostatniego wypalania dpf pokazało komunikat, że moje urządzenie BT (mniemam bluetooth) nie przesyła takich informacji;

Z ciekawości ustawiłem do monitorowania jeden banalny parametr w postaci temperatury płynu chłodzacego - i komunikat jest taki sam= zero wyników.

 

Kilka stron wcześniej opisałem ten problem dość dokładnie.

 

szukałem i nie widze....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe;

BMWhat po ustaieniu parametrów do monitorowania takich jak dystans od ostatniego wypalania dpf pokazało komunikat, że moje urządzenie BT (mniemam bluetooth) nie przesyła takich informacji;

Z ciekawości ustawiłem do monitorowania jeden banalny parametr w postaci temperatury płynu chłodzacego - i komunikat jest taki sam= zero wyników.

 

Kilka stron wcześniej opisałem ten problem dość dokładnie.

 

szukałem i nie widze....???

 

No właśnie - ja też nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2 coś namieszałeś bo napisałem do BMWhat i odpisali że to nie będzie działać podłączone na tym kabelku do iPhone

 

Jeśli tak to sorry, myslalem ze aplikacja nie rozni sie miedzy androidem a ios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co ciekawe;

BMWhat po ustaieniu parametrów do monitorowania takich jak dystans od ostatniego wypalania dpf pokazało komunikat, że moje urządzenie BT (mniemam bluetooth) nie przesyła takich informacji;

Z ciekawości ustawiłem do monitorowania jeden banalny parametr w postaci temperatury płynu chłodzacego - i komunikat jest taki sam= zero wyników.

 

szukałem i nie widze....???

 

 

No właśnie - ja też nie mogę znaleźć :(

 

Na stronie 14 opisałem ten sam problem co Ty masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest; rozwiązania brak = trzeba mieć interfejs dedykowany pod apkę... no to sobie klientów naganiają :D

 

Zdaje się, że takie działanie jest nielegalne - szczególnie, że OBD jest miedzynarodowym standardem.

Trochę zalatuje uzaleznionym łączeniem usług...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ciężko mieć pretensje do twórcy aplikacji,że jego dzieło jest w 100% kompatybilne tylko z jego adapterem,a nie z każdym chińskim. na stronie piszą o tym otwarcie.

a jeżeli ktoś do apki kupuje sobie chiński moduł to robi to na swoje ryzyko.u jednego będzie wszystko działać,u drugiego nie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opis jest; rozwiązania brak = trzeba mieć interfejs dedykowany pod apkę... no to sobie klientów naganiają :D

 

Zdaje się, że takie działanie jest nielegalne - szczególnie, że OBD jest miedzynarodowym standardem.

Trochę zalatuje uzaleznionym łączeniem usług...

 

Nikt nie karze Ci kupować, twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mieć pretensje do twórcy aplikacji,że jego dzieło jest w 100% kompatybilne tylko z jego adapterem,a nie z każdym chińskim. na stronie piszą o tym otwarcie.

a jeżeli ktoś do apki kupuje sobie chiński moduł to robi to na swoje ryzyko.u jednego będzie wszystko działać,u drugiego nie :|

 

Jest to połowiczna prawda i powtarzanie bełkotu producenta - głupota powtarzana na oficjalnach stronach nadal jest głupotą, niezaleznie od ilości powtórzeń i "autorytetów" ją powtarzających.

 

 

 

Mój adapter bez problemu podaje na żywo parametry we wszystkich apkach, które testowałem - tylko BMWhat nie przyjmuje z niego danych;

 

Co to oznacza?

Że to nie wina urządzenia tylko konfiguracja aplikacji, która najpewniej rozpoznaje komponent BT po jego producencie i serii, które są podawane w protokołach komunikacyjnych.

Czyli twórca aplikacji celowo ograniczył jej funkcjonalność tylko dla urządzeń zgodnych z deklarowanymi urządzeniami - i to nie do końca jest zgodne z prawem bo to tak jakby z elefonu SAMSUNG można było dzwonić tylko na telefony marki SAMSUNG.

Lub jak by do BMW mozna było wsadzać tylko i wyłącznie oryginalne częśći BMW, bo innych producentów nie przyjmie, lub do kopmutera HP można było podłączyć tylko monitor HP, i myszę, i drukarkę itd...

 

Jest to praktyka monopolistyczna i narusza zasady uczicwej konkurencji bo wyklucza innych producentów ze współpracy niezaleznie od tego, czy urządenie technicznie jest kompatybilne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chiński BT za 30 zł pokazuje parametry bez problemu więc jak widać nic nie jest ograniczone, z kolei w drugim aucie ten sam BT ma straszne opóźnienie w komunikacji np podczas odczytu parametrów silnika - bardzo powoli odświeżają się dane, a przy kodowaniu pokazuje że połączenie nie jest wystarczająco stabilne do kodowania, gdzie w moim aucie jest wszystko ok, więc jak widać nie zależy tylko od BT ale i od auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
więc jak potwierdza powyższy wpis ciężko dojść do jednoznacznego wniosku. jak ktoś ma problem z tą aplikacją to niech jej nie używa. proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie,

 

Pytanie następujące, czy za pomocą tej apki lub jakiejś innej (najlepiej darmowej lub w miarę taniej) jest możliwość usunięcia błędu airbag + pasy bezpieczeństwa w [e90]?? Czy te wszystkie apki usuwaja tylko błędy check engine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jakiś inny program wykasuje airbag + pasy? Bo 200 zł za aplikacje trochę dużo.

 

Inpą wykasujesz też wszystkie błędy ale potrzebny jest kabelek który kupisz za ok. 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś inny program wykasuje airbag + pasy? Bo 200 zł za aplikacje trochę dużo.

 

Inpą wykasujesz też wszystkie błędy ale potrzebny jest kabelek który kupisz za ok. 60 zł

 

Dzięki za odpowiedź. Wiem ze przez inpe to wykasuje lecz szukam apki na androida żeby przez bluetootha sobie kasować błędy w swojej e90 z 2005r. Ale z tego co widzę tylko bmwhat z aplikacji na androida ogarnie skasowanie błędów typu airbag i pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.