Skocz do zawartości

Mrugające ksenony (obydwa równoczesnie) e46


MIKEe46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nastapil u mnie problem z mruganiem ksenonow, dwoch naraz, na poczatku problem pojawial mi sie gdy umylem samochod na myjni bezdotykowej, nastepnie ruszajac pomrugały pare raze i przestały. Teraz praktycznie mrugają ciągle. Jezeli ktos zetknąl sie z podobnym problemem to chetnie dowiem sie jak sobie z nim poradzic. Oczywiście ksenony sa ORYGINALNE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie ze 2 na raz oryginalne xenony mrugaly. Po wielu pomyslach usterka okazal sie zagiety a przez to niepoprawnie przewodzacy kabel zasilajacy tylnie prawe swiatla. Osobe ktora to zlokalizowala naprowadzilo to ze gdy naciskala pedal hamulca i automatycznie zaswiecaly sie tylnie swiatla to wtedy xenony migaly. Migaly tez kiedy wlaczalem kierunkowskaz a bardzo rzadko gdy juz rozebrane zostaly swatla i i tylko powiedzmy jedna lampa byla zaswiecona wraz z postojowka to wtedy dlugo swiecila poprawnie bez migania. Szczerze to bujalem sie z tym 2 lata troche z lenistwa troche z tego powodu ze przez jakis czas zauwazylem poprawe ale pozniej znow wrocilo to miganie xenonow i przygaszanie sie czy mruzenie reszty swiatel. Generalnie wstrzymalbym sie na Twoim miejscu z wymieniame jak kazdy bedzie radzil zarowek startrow przetwornic a poszukalem mozna by rzec igly w stogu siana bo kto by pomysal ze tylne swiatla moga miec az taki wplyw na jak to nazywalem stroboskpu w przednich lampach;)Co innego zamieniac stronami w/w elementy lampy ale mozesz miec trudnosc z starterami i przetwornicami bo trzeba przy nich zdemontowac a czasem jak w przypadku startera rozebrac lampe.Mimo wszystko powodzenia bo jest to usterka ktora wplywa na Nasze bezpieczenstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem, i podobnie jak u kolegi gizmo1983 winowajcą były lampy tylne, a dokładnie kostki które wpinamy w lampy. W kostkach śniedzieje masa i nie łączy z lampą, w moim przypadku wystarczyło WD40, ale czasami konieczne jest przylutowanie masy bezpośrednio do lampy, bo plastikowa wtyczka jest już za bardzo wypalona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
hej tez miałem ten problem i musialem wyl i wl kilkakrotnie swiatla by zaskoczyly teraz jest ok bo widocznie naprawilem to przez przypadek bo nie zaplaly sie czasem swiatla z tylu i poruszalem wtyczkami i jest ok. a tu widze ze koledzy pisza ze slaba masa na kostce z tylu przy swiatlach... wzyciu bym na to nie wpadł :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie było tak. Kupiłem beemkę z podpiętym niefabrycznym nagłośnieniem, ale poprzedni właściciel oddał mi oryginalny tuner radiowy, tv i zmieniarkę. Do tunera brakowało przejściówki ale kiedy w końcu kupiłem i podpiąłem radio zaczęło grać. Włączyłem zapłon, patrzę a pokazuje kontrolki od tylnych świateł, zaglądam - świecą. Przejechałem kilka metrów a tu nagle zaczęły ksenony migać jak kierunki, a błędy na tylnych lampach nadal się świecą. Przejechałem z kilometr, co chwila się zatrzymywałem, wyłączałem, zapalałem światła, trochę się uspokoi i znowu choinka. W końcu odpiąłem ten tuner radiowy, odpaliłem, ksenony zaczęły przez chwilę migać i się uspokoiło, a po paru kilometrach zgasły nawet kontrolki od tylnych świateł.

Nie wiem co było, moje podejrzenie (czytając wasze przypadki), że być może z większym poborem prądu przez nagłośnienie zaczął wpływ mieć zły kontakt na tylnych lampach (no bo kontrolki z czegoś się zaczęły świecić) a przez to i ksenony "zgłupiały". Muszę to w pierwszej kolejności sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kumpel ma ten sam problem mrugaja mu oba xenony jednocześnie. Sprawdziliśmy ładowanie, akumulator zmieniliśmy, tylnie lampy styki, masy na aucie z tyłu w bagażniku i z przodu za lampami, odłączyliśmy wszystkie kierunki i nic nie pomaga. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Jedynie nie mrygają jak włączy się awaryjne lub kierunki obojętnie czy prawe czy lewe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć !

Problem u mnie jest bardzo podobny jak powyżej. Lewy ksenon rytmicznie miga, po wymianie żarówki problem zniknął na bardzo krótką chwilę po czym powrócił. W samochodzie ustawicznie palą się kontrolki obydwu tylnych lamp. Lampa przestaje migać gdy włączam światła awaryjne lub jeden z kierunków . Problem zaczął się odkąd elektryk samochodowy poprawiał mi tylne lampy - jedna nie świeciła. Niedługo po tej naprawie zapaliły się kontrolki tylnych lamp, lecz problem żarówki zaczął się kilka tygodni później. Z góry dzięki za odpowiedzi !

Kumpel ma ten sam problem mrugaja mu oba xenony jednocześnie. Sprawdziliśmy ładowanie, akumulator zmieniliśmy, tylnie lampy styki, masy na aucie z tyłu w bagażniku i z przodu za lampami, odłączyliśmy wszystkie kierunki i nic nie pomaga. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Jedynie nie mrygają jak włączy się awaryjne lub kierunki obojętnie czy prawe czy lewe.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz co dzieje się w tylnych lampach, zwróć uwagę na masy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.