Skocz do zawartości

330d 2000rok prosze o pomoc


Senzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zamienic 318d za 330d moja jest z 2002 roku a 330d z 2000 i ma przejechane okolo 270 tys silnik 184 PS:) mam pytanie... czy ten silnik jeszcze pojezdzi czy raczej bedzie sie sypal wgl,potrzbeuje jak najwiecje informacji na temat 330d :) lacznie z osiagami i spalanie pozdrawiam i dziekuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak sie składa ze mam 330d z 2000r i wcale nie narzekam na auto a tym bardziej na silnik.Teraz mam przejechane 215 czy 220 tys a gdy wchodziłem w moduł swiateł i przeliczałem to tak jak chłopcy tu na forum pisali to wyszło ze ma jeszcze raz tyle. Silnik po chipie 1,5 temu i sprawuje sie znakomicie. Kupiłem go 6 lat temu i przy silniku wymieniłem tylko termostat, poduszki i czujnik wałka rozrządu. Co do spalania teraz zima 7l z racji ze jezdze wolno. Latem 8,5l ale 10l też potrafi spalić. Skrzynia 5 , 6 wychodziły dopiero w silnikach 204 KM

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam z 2000r, no silnikowo auto bardzo udane, mam przejechane prawie 300tys i jest to raczej realny przebieg, bo auto kupione za granica przeze mnie od prywatnej osoby. Teraz auto pali 8,5l bo mam termostat do wymiany i sie nie dogrzewa, ale w lecie to pali kolo 7-7,5l, zaznaczam ze wolno tez nie jezdze:). Mam juz auto 2 lata i zrobilem przy nim przednie zawieszenie, pasek od klimy z rolka, pompe wody i czeka mnie jescze wymiana tylnich amortyzatorow, bo juz sa na wykonczeniu. Ogolnie auto godne polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne troche bo ja moją 318d teraz w miescie to okolo 7 l wiec niewiem jak wy to robicie ze 330d pali wam 8-9 l..nie mowie juz tak jak kolega mowil wyzej 7,5 L ;) Coś chyba troche sciemniasz :nienie:,a tak calkiem powaznie boje sie zeby nie było tak jak mowi powiedzenie " Zamienil stryjek siekierke na kijek" zebym sie nie wpieprzył w koszty..:),bo zamienie sie i okaze sie ze pali 15 a nie 8 a mnie na takie zabawy niebardzo stac;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3l w miescie ponad 10 też łyknie. Zależy od stylu jazdy. m57n kumpla w zime w mrozach łykał ponad 10 w jeździe po mieście, a auto było sprawne i w bardzo dobrej kondycji bo w serii wypluło ponad 220 koni.

 

Na trasie wiadomo, można pewnie i do 6l zejść jak się jedzie oszczędnie np. cały czas 100-120.

 

Ale na pewno spali wiecej niż 2l, mi często pokazuje zasięg zdrowo ponad tysiac, w trasie i 1200 się zrobi na baku.

w 3l raczej cięzko taki wynik.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3l w miescie ponad 10 też łyknie. Zależy od stylu jazdy. m57n kumpla w zime w mrozach łykał ponad 10 w jeździe po mieście, a auto było sprawne i w bardzo dobrej kondycji bo w serii wypluło ponad 220 koni.

 

Na trasie wiadomo, można pewnie i do 6l zejść jak się jedzie oszczędnie np. cały czas 100-120.

 

Ale na pewno spali wiecej niż 2l, mi często pokazuje zasięg zdrowo ponad tysiac, w trasie i 1200 się zrobi na baku.

w 3l raczej cięzko taki wynik.

Jeśli chodzi o spalanie to u mnie rekord spalania w trasie wyniósł 1150 kilometrów więc wcale nie jest tak źle a teraz spalanie w zimie dojazd do pracy 15 kilometrów wychodzi mi 7-7,5 litra ropy, jak ktoś nie wierzy to zapraszam do mnie na testy :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie dlaczego chcesz się zamienić? bo to jest najważniejsze , nie pasują tobie osiągi? chcesz coś mocniejszego? czy poprostu podoba ci się bardziej wersja przed fl? przy późniejszej od sprzedaży moim zdaniem nie stracisz dużo więcej , 2 lata różnicy w zamian za 3.0 wyjdzie chyba na jedno :) jeśli akceptujesz że auto jest przed FL, sprawdza na stacji ze jest ok , przejedziesz się i nie będzie żadnych problemów z stukaniem przy zmianie biegów czy uderzaniu po nagłym puszczeniu gazu z dużych obrotów, dziwnych dźwięków podczas jazdy czy drżenia co ma związek z wałem, półośkami,dyfrem itd to moim zdaniem można się zamienić bo jeśli te objawy będą to dałbym spokój, tyle jest o tym napisane ze niektórych rzeczy po prostu nie udało się naprawić i jeśli jesteś pewien co do swojego auta to wówczas lepiej chyba było by je zostawić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien co do swojego auta :) to lepiej dokup sobie 17" na dobrych oponach + Virus np u Kolegi z forum i pewnie zawiedziony nie będziesz, kasę wydasz zamiast na naprawy to na swoje auto bo nie chce się wierzyć ze z tamta nic do zrobienia nie będzie bo teraz naprawdę bardzo jest mało takich aut a przeważnie wszędzie się słyszy ze nie wymaga wkładu finansowego... będziesz miał więcej kasy to dołożysz i kup 3.0 204 z końcówki rocznika... takie moje zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie możesz wirusa zrobić przy pomocy kolegi z forum TC. Masz cały wątek o tym. Wgranie wirusa to kilka kliknięć i trwa 5 minut. Ale to tylko pod warunkiem że masz auto sprawne i potrafisz je sam diagnozować. Jeśli nie to lepiej przejedź się do kogoś kto potrafi bo najpierw trzeba mieć seryjną moc a dopiero potem wirusować.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlam sie 330D z 2002r. od ponad 6 miesiecy i co do spalania moge powiedziec tyle ze komputer rowno o 1L klamie, i z tego co rozmawialem z 3 osobami co maja E46 to mi tez to potwierdzily.

Noge mam raczej ciezka i w trasie pali mi ok 7-8L przy bardzo ostrej jezdzie 9L

W miescie (warszawa a to ma spore znaczenie) teraz jezdzac zima spokojnie pali mi 11-12L latem przy bardziej dynamicznej jezdzie palil 13L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.