Skocz do zawartości

wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3


totel21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Poszukam w tej kostce niebieskiej, albo białej, tam też powinno być chyba, co?

 

Jeszcze jedno, w drzwiach są basy i gwizdki, jest tam też zwrotnica?

Planuję ciągnąć jeden kabel, czy przed rozbiórką kołować zwrotnice czy są tam już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dwu-drożne? nieeee.

Jak już to średni + gwizdki. np hertz ESK 130.4. U siebie wrzuciłem taki zestaw na przód i nieźle daje radę. Z tym, że w e39 w drzwiach jest ORI zwrotnica, myślałem, że w e46 podobnie będzie.

 

Narazie wywalam moduł navi 4:3 z kasetą bo dziadostwo straszne (tylko 1 głosnik gra i pół wyświetlacza świeci) a wrzucać ORi 16;9 to średni interes.

Narazie wrzucam radio Sony co zalega w szafie i ciągnę instalację, jak coś to później będzie łatwy upgrade do 2DIN + nowe głośniki, ale to do młodego decyzji. Póki co ma grać cokolwiek, ważne żeby w ogóle grało :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaak co ja napisałem :D chciałem napisać odseparowane, myślałem żeby napisać żebyś nie stosował dwudrożnych i wyszło :mad2:

 

zdecydowanie zestaw odseparowany na przód, ja tak mam zrobione, pod samym radiem grają mi helixy bo z tego co poczytałem dobrze grają pod samym radiem. Hertze lubią prądu wiecej wiec wzmacniacz musi być ;)

 

jak kupisz głośniki to do nich w zestawie bedziesz miał przeciez zwrotnice.

 

Jak chcesz fotki to mam z montazu głosników, głuszenia to moge ci podesłać. 16.5cm wsadzisz bez problemu w drzwi :) gwizdki w miejsce oryginalnych również tylko trzeba troche zmodyfikować stelaż ori głośnika. Ogólnie zrobisz tak że nic widać nie bedzie. Tylko dystans w drzwi musisz dobrać z czegoś innego, dorobić, przerobić inny itp. No i wiercenie dziury w drzwiach nie jest proste bo blacha gruba i twarda, czasem podwójna.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładlem instalacje ale tylko od bagażnika od tego modułu radiowego do przodu.

W bagażniku tam gdzie jest miejsce na zmieniarke i czytnik nawigacji, tam jest moduł radiowy i on ma zwykłą kostke radiowa bmw. trzeba kupic sobie przejsciówke bmw-iso i pare metrów kabla (do głośników, zasilanie, i antenowy)

Ja zrobilem tak że: tą przejściówke przeciolem na poł i przedłużyłem wszystkie kable jakie w niej sa, aby wsytarczyło az do przodu auta.

Ja pociągnolem sobie pod kanapą tylna i tunelem środkowym az do samego radia.

Ta kostka BMW zostaje w bagażniku i jestpodlaczona pod kostke z modułu, a iso do nowego radia.

Tak w skrócie wszystkie potrzebne kable znajduja sie w bagażniku przy module.

A my musimy ten kabelek bmw-iso poprostu go przedłużyc aby jedna wtyczka byla w bagazniku a druga do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja polcecę z nową instalacją, cośmi się wydaje, że tyle km kabli jak u Cibie może negatynie na dźwięk wpłynąć. Przypomniałeś mi o jednym, antenę będę musiał teżpociągnąć. Gdzie jest antena w e46, też w tylnej szybie? Z tego co szukałem to wtyczka jest właśnie z tyłu w lewym nadkolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nowa instalacja poszła całkiem sprawnie. Można się obyć bez ściągania boczków w drzwiach (mądry polak po fakcie).

Z wiązki z drzwi wychodzą kable - na górze idą 2 głośnikowe widocznie oddzielone od pozostałych (u mnie niebieskie z paskami kolorowymi) najlepiej tu właśnie się wpiąć, pchanie się bezpośrednio to masa roboty, bez ściągania drzwi raczej ciężko to widzę.

dDo poprowadzenia kabli trzeba zrobić Demontarz schowka, obudowy pod kierownicą, prawej listwy na progu z przodu i z tyłu, listwy pod prawymi pasami i tylnej kanapy. Tędy właśnie poprowadziłem kable do głośników tył i antenowy do bagażnika (kombi). W bagażniku już nie miałem siły rozbierać boczków, żeby się dopchać do głośników bezpośrenio, więc zrobiłem wpięcie pod kostkę radia (zostawiłem trochę kabla, żeby w przyszłości przy wymianie głośników puścić już bezpośrednio.

 

Co do wpięcia pod zasilanie - wszystko można wyciągnąć z kabla kostki od navi 4:3 z kastą - są 2 wtyczki - białą i niebieska. Wystarczy miernik. Masa poszłą do ramy deski rozdzielczej i jest ok. Gra nieźle jak na ori głośniki, ale wzmacniacz i jakieś lepsze by się przydały, ale to już przy innej okazji.

 

Wyjaśniła się kwestia zwrotnicy w drzwiach przenich - jest zintegrowana z głośnikiem (kabel audio wchodzi do głośnika, drugi iddzie z głośnika na gwizdki w lusterkach.

 

Tak wyglądała wybebeszona :mrgreen:

 

 

http://s1.pokazywarka.pl/i/2217632/436750/e46audio.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Niestety pomimo licznych odpowiedzi nadal mam problem z podłączeniem zwykłego radia zamiast Radia z NAvi.

Niektórzy pisali że są przejściówki żeby nie trzeba było nic kombinować ale niestety takich nie znalazłem.

 

Bardzo mi zależy na podpięciu tego więc proszę o pomoc!

 

oto zdjęcia wtyczek i radia które posiadam a chciałbym do przewodów dostać najchętniej przejściówkę na iso, aha i z tyłu od strony kierowcy niemam kostki żadnej grubej czarnej (ewentualnie nie mogę znaleźć)

http://imageshack.com/a/img4/6776/tidf.jpg

http://imageshack.com/a/img36/5549/dcbx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.