Skocz do zawartości

Wstawienie rurek zamiast katalizatora.


Marcin E34 525i

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to chodzi mi o wymianę rur które są w miejscu zamiast katalizatora. Mam stare zardzewiałe i jedna mi pękła przez "śpiącego policjanta". Czy ktoś może mi polecić sprawdzony warsztat w Warszawie, który mi wymieni te rury na nowe solidnie i tanio.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver -

... w 525i M 20 jest tylko jedna sonda i ona jest przed katalizatorem , tak więc ona bierze sygnał z przed kata a kat tylko dopala spalinki , wiem że zakładają zamiast kata strumienice , albo same skorupy albo też same siatki - na pracę układu to nie ma wpływu ale wychodzi na badaniach technicznych jak diagnosta jest sumienny i sprawdzi skład spalin na zawartość CO ...

 

Co do możliwości montarzu w Stolicy to przepraszam ale pas - brak znajomości branży :cry2:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsilver u nas w m60 sondy są przed kataliztorem, wydaje mi się ze tu nie trzeba żadnych kombinacji.

 

no niestety nie - sady sa przed katalizatorem - ale sa w puszcze katalizatora - tak wiec wycinajac katalizator w m60 musimy wyciac go z sadami .... a co dalej - tego wlasnie nie wiem

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD21&mospid=47340&btnr=18_0221&hg=18&fg=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsilver u nas w m60 sondy są przed kataliztorem, wydaje mi się ze tu nie trzeba żadnych kombinacji.

 

no niestety nie - sady sa przed katalizatorem - ale sa w puszcze katalizatora - tak wiec wycinajac katalizator w m60 musimy wyciac go z sadami .... a co dalej - tego wlasnie nie wiem

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD21&mospid=47340&btnr=18_0221&hg=18&fg=10

 

Jak już wytniesz katalizator, wstaw sądę w tym samym miejscu w rure i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znam w Warszawie dobrych fachowców od takich spraw. Zakład mieści się przy ulicy Nowej Huty. Ulica ta odchodzi od Połczyńskiej, niedaleko Szeligowskiej (na wysokości salonu Seata - Lech Szymczyk).

 

Pozdrawiam,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam jak bylo w mojej 750 ale ze schematu wynia ze sa w puszce katlizatora - sytuacja ta sama co w m60 ....

 

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=GB81&mospid=47352&hg=18&fg=05

 

No niestety masz rację :cry2: Ale jakby wyciąć kata a sondy zamontować w rurę to wydaje mi się, że powinno być OK.

 

Nie ryzykowałbym całkowitym wyrzuceniem sond bo słyszałem, że spalanie wtedy znacznie wzrasta :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.