Skocz do zawartości

[e46] 318d z wtryskami i ECU od 320d.


dxtr71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

OK, to mam juz wtryski od 320 150KM, mam kompa od 320 150KM i brakuje tylko turbo.

Pierwsze wrazenia na takim setupie? Zero laga, auto ciagnie od dolu na tej mniejszej turbinie jak szalone.

 

Kosztowalo mnie to troszke pracy ale oplacalo sie.

 

Przy okazji chcialbym podziekowac koledze Mce za pomoc od strony elektronicznej ;).

Filip moze potwierdzic, ze gra byla warta swieczki.

 

Minusy? BRAK. Nie ma zadnego slizgania sprzegla, nic.

Troche ciezko potestowac auto na maksa bo akurat zasniezylo caly swiat ale pierwsze wrazenia sa na duzy plus.

 

Turbo dla mnie juz sie szykuje, wiec jak zaloze dam znac, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mnie ciekawi po co wymiana wtryskow pod 150 ps? w 318d euro 4 sa takie same wtryski jak 318/118d 122 ps ktore to spokojnie idzie zrobic na 160 ps. W 318d brakuje przede wszystkiem powietrza, wiec lepiej zmienic turbo i wystroic je programem na te 155-160 ps niz zmieniac wtryski same.

 

mnie najbardziej ciekawi kwestia ogarniecia sprzegla w 318d

 

widzialem juz program 318td zrobionej na prawie 200 ps, ( hiszpanski compact) ale malo tam bylo konkretow tehcnicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi po co wymiana wtryskow pod 150 ps? w 318d euro 4 sa takie same wtryski jak 318/118d 122 ps ktore to spokojnie idzie zrobic na 160 ps. W 318d brakuje przede wszystkiem powietrza, wiec lepiej zmienic turbo i wystroic je programem na te 155-160 ps niz zmieniac wtryski same.

 

mnie najbardziej ciekawi kwestia ogarniecia sprzegla w 318d

 

widzialem juz program 318td zrobionej na prawie 200 ps, ( hiszpanski compact) ale malo tam bylo konkretow tehcnicznych.

Z tego co wiem to kolega ma w planach zwiększenie mocy ponad te 150 KM , a wtedy wtryski niestety okażą sie za mało wydajne i bez sensu aby pracowały na skraju możliwości bo szybko sie skończą...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pracowały na skraju bo chcę podnieść na ECO chipie do 170 koni gdzieś.

Nie będę szalał z mocą bo mam inny wał niż 320 i inną podstawkę oleju.

 

EDIT: Racja TC, te od 318d pracowałyby na skraju, dlatego zmieniłem! :cool2:

 

Ale generalnie powiem tak -> skok w porównaniu z 318 nawet z tym co mam teraz to niebo a ziemia.

Szczególnie, że mam jeszcze oryginalne turbo, które wkręca się szybciej niż to z 320d :).

Edytowane przez dxtr71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tajemnic parę zdradzę.

Ja nie robiłem chipa więc nie wiem co Ciebie ciekawi. Wymieniłem kompa i wtryski od 320d, więc mam prawie 320d :).

Teraz będę wymieniał skrzynię ze sprzęgłem i wałem od 320d.

 

Potem chip na 170-180KM i jestem w domu.

Ale ta skrzynia i sprzęgło obecnie jeżdżą u kolegi, który ma 210-220KM. Więc mógłbym i więcej, tylko po co?

 

Na turbo poluje, jak upoluje, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego, umiesz ty czytac ze zrozumieniem, czy nie umiesz? Dlatego przekladam SKRZYNIE, sprzeglo i wal.

A nawet i bez tego daloby rade wcisnac sprzeglo od 6 biegowego manuala 320d 150KM bo ma taki sam wieloklin.

 

Od 320d 136KM nie ma sensu, bo to ta sama skrzynia prawie, z takim samym sprzeglem. Dodatkowo ma czujniki polozenia walu zintegrowane w sprzegle, ktore mi sa niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka skrzynia z 320d podejdzie do 318d ? chyba z 320d 136, bo tam jest sprzeglo o tej samej srednicy. 320d 150km ma juz wieksze sprzeglo

Prawda ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego, umiesz ty czytac ze zrozumieniem, czy nie umiesz? Dlatego przekladam SKRZYNIE, sprzeglo i wal.

A nawet i bez tego daloby rade wcisnac sprzeglo od 6 biegowego manuala 320d 150KM bo ma taki sam wieloklin.

 

Od 320d 136KM nie ma sensu, bo to ta sama skrzynia prawie, z takim samym sprzeglem. Dodatkowo ma czujniki polozenia walu zintegrowane w sprzegle, ktore mi sa niepotrzebne.

Te czujniki też mamy opanowane ...:)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka prawda? Przeciez po to przekladam skrzynie zeby w nia weszlo sprzeglo wieksze :).

Czego wy Panowie nie rozumiecie.

 

Tak, moja obecna ma 228mm, ale wejdzie tam i 240mm, czego dowodem jest projekt kolegi TC.

Ale ja przekladam cala skrzynie z wybierakiem od 320d 150KM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego, umiesz ty czytac ze zrozumieniem, czy nie umiesz? Dlatego przekladam SKRZYNIE, sprzeglo i wal.

A nawet i bez tego daloby rade wcisnac sprzeglo od 6 biegowego manuala 320d 150KM bo ma taki sam wieloklin.

 

Od 320d 136KM nie ma sensu, bo to ta sama skrzynia prawie, z takim samym sprzeglem. Dodatkowo ma czujniki polozenia walu zintegrowane w sprzegle, ktore mi sa niepotrzebne.

Te czujniki też mamy opanowane ...:)

 

Wiem, ale mi to na nic nie potrzebne, bo ja ich tam nie potrzebuje.

To jest tylko w wersjach z VP44 i wtedy sie je wycina i spawa w wieksza dwumase. Bulka z maslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego, umiesz ty czytac ze zrozumieniem, czy nie umiesz? Dlatego przekladam SKRZYNIE, sprzeglo i wal.

A nawet i bez tego daloby rade wcisnac sprzeglo od 6 biegowego manuala 320d 150KM bo ma taki sam wieloklin.

 

Od 320d 136KM nie ma sensu, bo to ta sama skrzynia prawie, z takim samym sprzeglem. Dodatkowo ma czujniki polozenia walu zintegrowane w sprzegle, ktore mi sa niepotrzebne.

Te czujniki też mamy opanowane ...:)

 

Wiem, ale mi to na nic nie potrzebne, bo ja ich tam nie potrzebuje.

To jest tylko w wersjach z VP44 i wtedy sie je wycina i spawa w wieksza dwumase. Bulka z maslem.

No nie wiem czy taka bułka z masłem ...;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC ale ja i tak tego nie potrzebuje :). W M47N jest osobna tarcza specjalnie pod czujnik obrotow walu.

 

Ja moge probowac wrzucic do tej skrzyni, ktora mam tarcze 240mm i to powinna byc w sumie bulka z maslem albo moge od mojego znajomego z bmw-sport odkupic jego skrzynie, z prawie nowym kompletem sprzegla, walem i nowa podpora walu. Ta opcja chyba wybiore. W sumie zdecydowany jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w ten czy inny sposob to ogarne. Dam znac do czego doszedlem.

 

Bedzie pasowac. Porownaj zdjecie z aukcji skrzyni jak moja z 5 biegowka z 320d 150KM.

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-318d-320d-m47-skrzynia-biegow-czesci-i2951010581.html

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=23_0848&hg=23&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialbym podziekowac koledze Mce za pomoc od strony elektronicznej ;).

Filip moze potwierdzic, ze gra byla warta swieczki

 

Spoko. Daliśmy radę. Najważniejsze, że jesteś zadowolniony z tej całej zabawy :)

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w ten czy inny sposob to ogarne. Dam znac do czego doszedlem.

 

Bedzie pasowac. Porownaj zdjecie z aukcji skrzyni jak moja z 5 biegowka z 320d 150KM.

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-318d-320d-m47-skrzynia-biegow-czesci-i2951010581.html

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=23_0848&hg=23&fg=05

nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale kiedys Marcin porównywał i chyba rozrusznik był w innym miejscu .... ale nie jestem pewnien

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i juz wiem Panowie.

Mam teraz silnik 318d, wtryski i komp 320d.

Skrzynia 320d 150KM 5bieg! Wal + podpora tez 320d.

 

Co jest inne?

 

Ano wal jest krotszy bo skrzynia dluzsza, inne mocowanie skrzyni, wal z jedna podpora (to nie ma znaczenia), wybierak i to chyba tyle.

No i oczywiscie tarcza 240mm zamiast 228 :). Teraz sie zacznie dalsza zabawa i juz na pewno najmocniejsze 318d w Polsce.

 

Dostal mi sie jeszcze wydech w pelnym przelocie i z dwoma rurkami z tylu ;).

 

Dalsze prace

1) turbina od 320d (jak ktos ma w dobrym stanie i dobrej cenie, to pisac, wspomozecie moj projekt).

2) Zawieszenie Mpakiet II - juz sie pasie w garazu po odmalowaniu sprezyn

3) Moze poliuretany? W kazdym razie musze porzadnie sprawdzic stan wszystkich gum w zawieszeniu i zakonserwowac podwozie na przyszla zime (dla swietego spokoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tajemnic parę zdradzę.

Ja nie robiłem chipa więc nie wiem co Ciebie ciekawi. Wymieniłem kompa i wtryski od 320d, więc mam prawie 320d :).

Teraz będę wymieniał skrzynię ze sprzęgłem i wałem od 320d.

 

Potem chip na 170-180KM i jestem w domu.

Ale ta skrzynia i sprzęgło obecnie jeżdżą u kolegi, który ma 210-220KM. Więc mógłbym i więcej, tylko po co?

 

Na turbo poluje, jak upoluje, to napiszę.

Ja mam jedno male pytanie. Czy kolega wie ze tloki w 150KM sa wzmacniane tuleja mosiezna w miejscu sworznia.Taka sama jaka jest w glowce korbowodu co zapobiega szybkiemu rozbiciu sie tloka od wystepujacych przeciazen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.