Skocz do zawartości

Sondy lambda E46 M54 2001r


bobo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ! Mam mały problem ze sondami lambda w E46, wywala mi check , inpa pokazuje usterke sondy . Po wymianie pierwszych sond na nowe problem powrace. Zrobiłem screena z inpy i pokazuje tak:

 

http://img268.imageshack.us/img268/7374/beztytuuamv.png

 

Check wywala w roznych okolicznosciach raz po 2dniach ,raz po 3 tygodniach od skasowania błedu i juz sam nie wiem co jest wiec prosze Was o pomoc moze ktos miał juz taka usterke. Po tłumaczeniu wychodzi ze niby cos z podgrzewaniem sond no ale wszystkie cztery??? a czy wogole sondy monitorujace maja podgrzewanie??pzdr.

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO właśnie ! ze ja na to nie wpadłem :mad2: , DISA to moze byc to :D przepływka raczej jest ok. Po jej odpieciu silnik gasnie a poza tym maglowałem juz cały mator i INPĄ i DIS-em i zero wskazan na przepływke tylko cały czas lambda :( Ale DISA to moze byc dobry punkt naprowadzenia !! klapa sie nie otwiera , inna emisja spalin i lambda wywala ... piotrek1 dzieki za info.pzdr.

P.S.

Czuje ze jutrzejsze Świateczne śniadanie bede jadł w garazu z e46.... :D

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i du.. blada . Po dwuch tygodniach znowu check sie zapalił, objawy te same, podpiecie do kompa i błedy sondy. Ręce mi opadaja ! moze ktos ma jeszcze jakies pomysły. pzdr.
Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i du.. blada . Po dwuch tygodniach znowu check sie zapalił, objawy te same, podpiecie do kompa i błedy sondy. Ręce mi opadaja ! moze ktos ma jeszcze jakies pomysły. pzdr.

 

Mówię ci wymień przepływkę i po sprawie, albo zamień z kimś na próbę. Pamiętaj o skasowaniu adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weze od powietrza i podciśnienia juz przejzałem 3 razy , wszystko Ok .

piotrak1 zdam sie jeszcze raz na Ciebie, zainwestuje w nawa przepływke i zobaczymy co bedzie sie działo. Szczeze Ci powiem ze juz nie raz wymieniałem przepływke ale nigdy nie robiłem zadnej adaptacji. powiem wiecej nawet nie wiem jak to zrobic w impa lub dis.pzdr.

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weze od powietrza i podciśnienia juz przejzałem 3 razy , wszystko Ok .

piotrak1 zdam sie jeszcze raz na Ciebie, zainwestuje w nawa przepływke i zobaczymy co bedzie sie działo. Szczeze Ci powiem ze juz nie raz wymieniałem przepływke ale nigdy nie robiłem zadnej adaptacji. powiem wiecej nawet nie wiem jak to zrobic w impa lub dis.pzdr.

 

Tylko żeby nie było :D mówiąc nową w grę wchodzi tylko bosch lub siemens, nie kupuj podrób w tej kwestii. Kasowanie adaptacji znajdziesz w inpa wchodząc w silnik. Nie wystrasz się jak auto zacznie nie równo pracować, uspokoi się. Cena przepływki masakra, ja zapłaciłem 850 zł za siemensa :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrak1 przebadałem przepływke i rzeczywiscie za moło daje :shock: 3,7v na max obrotach ! Przeczysciłem ja ambersilem i troche pomogło wskoczyło na 4.4v ale czuje ze to juz jest jej koniec i to jest główna przyczyne moich zmagan z tym silnikiem ale dziwne ze zadnego błedu "szmata" nie podaje.

Poczytałem troszke o tych przepływkach i zeczywiscie zero podrobek zwłaszcza na simensie a taka własnie mam :cry2: piotrek1 WIELKIE dzieki za wszystkie info mam nadzieje ze sie zrewanzuje pzdr.

Żyzce wszystkim takich przyjemności w życiu, jakie odczuwa sie siedząc za kierownicą BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam chyba podobny problem w e46 330Ci z 2005r. Niestety nie wiem co koledze wyżej dokładnie wyskoczyło bo obrazek już nie działa.

 

U mnie wyskakuje:

 

P0160 O2 Sensor Circuit No Activity Detected

P0171 System Too Lean

P0174 System Too Lean

 

Jak je skasuje (jestem mało zaawansowany w diagnostyce – używam tylko modułu OBD Wifi i programu OBD Car Doctor na telefonie, nie wiem co to jest np. co tej Disa o której ktoś wyżej wspominał.. :oops: )

 

Jeden dwa dni jest dobrze i potem albo przy odpaleniu po nocy, albo przy 'przypałowaniu' engine check wyskakuje znowu i te same błędy.

Sondy lamda mam wymienione. Też z z tym było trochę zabaway bo pierwsze sondy – zamienniki Boscha który mi zamówił jeden warsztat (niby specjalizujący się w bmw) nie zadziałały i jak mi tłumaczyli musieli zamówić inne bo mam wersje z USA i podobno mam inny katalizator.

 

Tak czy inaczej jak mi wsadzili te drugie sondy to przez kilka dni było dobrze, a potem znowu to samo jak o opisywałem powyżej. Stwierdziłem że sam powalczę z tematem.

 

Sadzicie że to też przepływka? – bo ja się zastnawiam jeszcze czy przypadkiem coś z zapłonem – świece albo któraś cewka, bo nie wiem czy to nie jest powiązane ale przy odpaleniu na zimno silnik przez kilka sekund nierówno pracuje jakby nie chodził na wszystkich garach, ale tak przez kilka sekund i się uspokaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam podobny problem w 525i. W aucie wypada zapłon przy wciśnięciu raptownym gazu w zakresie 1-2 tys.obr/min. Dzieje się tak tylko na dobre rozgrzanym silniku i tylko na gazie. Błędy które ciągle powracają , to błędy związane z sondami lambda i wysokim napięciu na 3 cylindrze. Świece nowe , cewki podmienione , odma wymieniona , uszczelka pokrywy zaworów, podmieniony przepływomierz ,regeneracja parownika , wymiana filtrów. Po przekroczeniu magicznej liczby obrotów jedzie normalnie , chociaż czasami trzeba zgasić i odpalić ponownie silnik. Czyszczenie adaptacji wykonane. Kończą mi się już pomysły .... Ps. Dolot też sprawdzony i jest szczelny. Dodam,że trzyma równiutko obroty na biegu jałowym. Najczęściej zjawisko to występują jak chcę szybko przyśpieszyć na 2 ,3,4,5 biegu.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
za malo wydajny gaz instalaka do tego silnika.. jakie graty masz i zdj spod maski ..a najlepiej napisz na lpg forum.pl ... nikodem ma duze pojecie o bmw i gazie
z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.