Skocz do zawartości

320 D podgrzewacz wody


tulipan1310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dzisiaj wymieniłem podgrzewacz wody bo był zepsuty,objawy to falowanie obrotów.Mam pytanie odnośnie żywotności tego podgrzewacza,bo mój sie zepsuł przy 170 tys auto z 2004r.Napiszcie przy jakich przebiegach wam sie popsuł ten podgrzewacz,bo wtedy da mi to jasność że moje auto nie ma 170 tys a 300 tys przejechane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie kupiłeś i za ile?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak sprawdzic czy działa? bo moze obroty mi na zimnym faluja z innego powodu?

 

Wyłącz kompletnie panel klimatronika, czyli zmniejsz obroty wiatraka, aż wszystko zgaśnie, jak falowania nie będzie, to podgrzewacz padł....

 

U mnie jest jeszcze inaczej, podgrzewacz raczej działa, bo autko szybko się nagrzewa, obroty nie falują, ale jak zostawię samochód na dwa dni bez odpalania, to podgrzewacz rozładowuje mi akumulator. Teraz już zawsze na noc przed zgaszeniem silnika wyłączam klimatronik i rano odpalam bez problemu. Myślałem, że to jeż, ale z tego co wiem, jeż powoduje, że wiatrak cały czas chodzi. Co do przebiegu, to mam 204000km (udokumentowane).

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. SPrawdze dzisiaj dokładnie bo kiedys juz cos takiego przerabiałem, ale odp. nie miałem jednoznacznej bo jak sobie przypominam to obroty nie falowały az tak jedynie delikatnie wskazówka od obrotów wykonywała delikatne ruchy. Teraz w zime auto nagrzewa mi sie po przejechaniu 6-7 km jadąc spokojnie. podgrzewacz działa jak sie zostawia włączony klimatronik? Po wyłączeniu auta wyjeciu kluczyka nawet jak klimatronik jest wylaczony slysze taki delikatny cichy dzwiek ktory doplywa gdzies kolo radia. Kiedys siedzialem aby sprawdzic kiedy ustapi z 5 min. nadal był, dłuzej juz niue chcialo mi sie siedziec, ale jak po nocy wsiadam do auta juz go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpinałeś auto pod kompa. Interesuje mnie dokładnie jakie kody błędów mieliście w wyniku uszkodzonego podgrzewacza. Mi też obroty falują i mam następujące kody błedów.

 

6600 - coolant temperature

5651 - rought idle speed controller

13573 - glow device

 

Orientuje się ktoś czy podgrzewacz wody od 320d pasuje do 330d ?

Better slow than not go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy sprawdzaliście może błędy przy uszkodzeniach waszych podgrzewaczy? Bo jak odłączę sterowanie od podgrzewacza to zapisuje mi się błąd, a czy podczas nieprawidlowego dzialania także coś się zapisze w pamięci silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak podgrzewacz będzie uszkodzony to komputer nie pokaże żadnych błędów,wiem bo przed wymiana pojechałem na komputer i mechanik powiedział że nie ma żadnych błedów i że podgrzewacz jest dobry.Ale ja posłuchałem kolegów z forum i wymieniłem ten podgrzewacz i teraz silnik nie faluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem walnięty podgrzewacz obroty falowały było widać jak się co chwile włącza i wyłącza (po obrotach) i błąd w sterowniku silnika

wymontowałem podgrzewacz zawiozłem do mojego elektromena :) powiedział że wszystkie luty na płytce są zimne prze lutował posprawdzał przejścia wziął 30 dychy i podgrzewacz śmiga , błąd nie wraca.. podgrzewacz wyłącza się gdzieś przy 53 albo 63 stopniach nie pamiętam już (obroty spadają), silnik łapie temperaturę 90 stopni w około 10 - 12 km nie wiem czy nie powinno być szybciej :) ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie jeśli podgrzewacz da się zregenerować to jako elektronik chętnie się tym zajmę.. Potrzebuje tylko materiałów.. :mrgreen: więc jak ktoś ma zepsuty podgrzewacz walajacy się w garażu i zastanawia sie co z nim zrobić to chętnie odkupie w symbolicznej cenie złomu :D bardziej mi zależy na korzyści dla forumowiczow, bo regeneracja przywróci mu fabryczna trwałość, a i cena będzie niższa niż przy zakupie nowego lub z Allegro (niekoniecznie sprawnego).. Sterowniki świec zarowych już opanowalem więc z tym pewnie tez nie będzie problemów. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem to proszę o kontakt.. :D

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.