Skocz do zawartości

Zakup X3


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jutro będę oglądał X3 z premium selection LINK http://otomoto.pl/bmw-x3-bmw-x3-xdrive20d-l530590-fak-C27182718.html

szukam auta na codzień dla żony i wspólne wypady weekendowe (narty) , na początku nie brałem pod uwagę X3 ze względu na cene bo szukałem auta nowego i prawie jestem zdecydowany na nowe VOLVO XC60 2.4 diesel, automat wersja SUMMUM cena katalogowa 215 tyś. mogę kupić to auto za 3 tyg. w cenie 169 tyś.

z jednej strony BMW używane ale jeszcze z kilkoma miesiącami gwarancji z drugiej strony nowe Volvo w niezłej cenie.

Mam mętlik w głowie i sam niewiem czego chcę, czy kupując jeszcze raz wybralibyście ponownie X3 :?:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez alpin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Volvo jest całkiem niezłe, ogólnie rzecz biorąc, silnik D5 204km rewelacja (to brzmienie i parametry) - ale niestety automat jest do bani (doskonale niszczy efekty dynamiki i mocy silnika).

 

Kiedyś "mierzyłem" się na niedługim odcinku z Volvo XC60 D5 jadąc X3 (2.0D) - na prostej Volvo mnie dopędzało i z łatwością wyprzedzało, ale zakręty były moje... tu zwinność X3 miażdży Volvo.

 

Dużym minusem XC60 są słabe hamulce i słaba widoczność ze środka...poza tym komfortu jazdy Volvo niestety musi się nauczyć od inżynierów (o dziwo) BMW i Mercedesa. Tak czy siak wydaje mi się, że szacowna małżonka nie zauważy tych niuansów...

 

Na plus XC60 należy uznać: design (jak dla mnie bomba - w kabinie), wyposażenie szczególnie z zakresu bezpieczeństwa, no i ergonomie (X3 w sumie nic nie brakuje).

 

Plus i minusy X3 znasz, a jak nie to poczytaj forum - lub zadaj dodatkowe pytania pomocniczy ;).

 

Jak dla mnie XC60 nie jest konkurencją dla X3, jak już bym miał się zastanawiać to nad Q5 po lifcie.

 

P.S. Ta bunia z Inchcape to coś ma ciut duży przebieg jak na premium selection (tam zwykle mają 20-30 tys. km).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie tego X3 całkiem ładne. Też przymierzałem się do XC60 ale wygrało prowadzenie BMW i design choć żona cisnęła w stronę Volvo. Dla mnie wygodniejsze też są fotele w bmw. Nie wiem jak napęd na 4 koła w volvo bo przy dzisiejszych śniegach x3 jeździ sie rewelacyjnie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem XC60 taka wersje jaką mi oferują czyli, silnik D5 215 KM 440 NM w automacie auto niewiarygodnie wyciszone dopiero po wciśnięciu gazu do oporu słychać przyjemny dźwięk jak w 6 cyl. rzędowej benzynie. Automat jest nastawiony na spokojną jazdę(leniwy) ale mi to nie przeszkadza, natomiast fotele w wersji Summum są bardzo wygodne szczególnie regulowane siedzisko w dwóch płaszczyznach (przednią część siedziska można unosić do góry dla lepszego podparcia nóg).

Za 4 tyś. można podnieś moc do 240 KM.(fabryczny tuning).Ogólnie auto fajne, ale to Volvo a nie BMW dlatego nie jestem przekonany do tej marki z drugiej strony Cena Czyni Cuda, prawie 50 tyś. rabatu.

Zobaczę jakie wrażenie dzisiaj zrobi ma mnie ta X3 wtedy będę miał porównanie.

Jeśli chodzi o napęd w XC60 to napęd jest stały na 4 koła ( nie dołączany) tak powiedział handlowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I tu masz odpowiedź, jeśli nie widzisz (wielkiej) różnicy bierz Volvo, chyba nie ma takiego przebiegu jak BMW (poza tym nie wiesz kto i jak przejechał te prawie 40tys. km - widząc jak jeżdżą ludzie na jazdach testowych aż strach pomyśleć kiedy coś się zacznie sypać, poza tym jeśli nawet było w centrali to jako samochód służbowy też go chyba nikt nie oszczędzał).

 

Jedyny mankament dot. zakupu tego Volvo to odsprzedaż, cena będzie niska... sam widzisz jakie dają upusty - prawie jak na Citroena ;).

 

Nieważne co kupisz - pochwal się.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym upustem to nie jest taka prosta sprawa, ja zaliczkowałem już u nich inne auto i dostałem 15% rabatu ale było trochę targowania, tylko że okazało się że auto już ktoś zarezerwował w centrali i żeby wyjść z twarzą chcą mi sprzedać auto które zamówili sobie jako auto testowe, dlatego będzie za 3 tyg.

Jak zamawiasz auto do produkcji to rabat jest max do 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede Wszystkim stan auta i wyposażenie, sprawdzałem historie serwisową i żadnych napraw, a tu tyle naczytałem się o przekładniach i innych duperelach z elektroniką, w marcu była aktualizowana nawigacja.

W gratisie dostałem przedłużenie o rok gwarancji oraz wymianę tylnich klocków (komputer pokazuje wymianę za 10 tyś.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 Fajne auto - myślę że teraz można dostać dobre rabaty pod koniec roku - ja wyrwałem swoją dem'ówkę z rabatem prawie 50tys i przebiegiem 3900km... więc nowe auto

Jak robiłem rozeznanie tych modeli to wiem że BMW wyprzedaje i są benzyny po dobrych kosztach w kraju - nie wiem jak z dieslami bo pewnie szybciej schodzą...

Jak oglądałem XC60 jakiś czas temu nowe to cena mnie zgniotła - uważam że 220tys za diesla tej marki była wygórowana... dalej to już kwestia co kto lubi...

Powodzenia w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro będę oglądał X3 z premium selection LINK http://otomoto.pl/bmw-x3-bmw-x3-xdrive20d-l530590-fak-C27182718.html

szukam auta na codzień dla żony i wspólne wypady weekendowe (narty) , na początku nie brałem pod uwagę X3 ze względu na cene bo szukałem auta nowego i prawie jestem zdecydowany na nowe VOLVO XC60 2.4 diesel, automat wersja SUMMUM cena katalogowa 215 tyś. mogę kupić to auto za 3 tyg. w cenie 169 tyś.

z jednej strony BMW używane ale jeszcze z kilkoma miesiącami gwarancji z drugiej strony nowe Volvo w niezłej cenie.

Mam mętlik w głowie i sam niewiem czego chcę, czy kupując jeszcze raz wybralibyście ponownie X3 :?:

 

Pozdrawiam

 

W tym roku byłem na BMW Drive 2012 . Jeździliśmy 1 i 3 . samochody fantastyczne 2 - 4 kkm . Niektóre miały już drugi komplet opon. A wszystkie podobne tablice rejestracyjne BMW Premium Selection. Zapytany nasz opiekun ( Węgier ) odparł z uśmiechem " Niemcy też umieją liczyć i nikt nie sprzedaje auta półrocznego z małym przebiegiem obcym ludziom "

Bez komentarza ;-)

 

Co prawda takich testów nie prowadzą na X3 i X5 ( co najwyżej zimowe na wertepach więc tak w kość nie dostają ) ale się zastanów .

 

A co do XC60 a X3 to też miałem dylemat i wystarczyła jazda próbna by mnie przekonać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta X3 którą kupuje okazało się że było kupione w salonie we Wrocławiu przez jakiegoś gościa i teraz zostawił ją w rozliczeniu za nową X6.

Niedawno zadzwonił sprzedawca informując mnie że u nich na magazynie są koła letnie do tego auta bo poprzedni właściciel przechowywał je u nich i oczywiście są dla mnie. :shock:

Jeszcze jedna ciekawostka dzwoniłem o ubezpieczenie, w Avivie oraz w Linku auto wycenili na 118000.

jak ich wyśmiałem to w Avivie zmienili zdanie i przez pierwsze pół roku biorą wartość z faktury sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź hestię, ja dostałem b.dobre warunki u nich

 

W tym roku byłem na BMW Drive 2012 . Jeździliśmy 1 i 3 . samochody fantastyczne 2 - 4 kkm . Niektóre miały już drugi komplet opon. A wszystkie podobne tablice rejestracyjne BMW Premium Selection. Zapytany nasz opiekun ( Węgier ) odparł z uśmiechem " Niemcy też umieją liczyć i nikt nie sprzedaje auta półrocznego z małym przebiegiem obcym ludziom "

 

trochę inna historia - pojechałem kiedyś oglądać do aso (nie zdradzam o który konkretnie chodzi jako, że obiecałem przedstawicielowi tego aso, że go nie wydam) oglądać m3 e92. Autko ładne, wystawione jako stan super piękny i ogólnie znakomity (ale nie premium selecion). Przejchałem się nią a jako że jeździłem wówczas evo to miałem porównanie i z grubsza wiedziałem ile tam może być pod maską - wg mnie było 350 czyli dużo za mało. Przedstawiciel potwierdził mi na ucho, że silnik wymaga remontu z szacunkową wyceną na ok 1/4 ówczesnej wartości tego samochodu.

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę inna historia - pojechałem kiedyś oglądać do aso (nie zdradzam o który konkretnie chodzi jako, że obiecałem przedstawicielowi tego aso, że go nie wydam) oglądać m3 e92. Autko ładne, wystawione jako stan super piękny i ogólnie znakomity (ale nie premium selecion). Przejchałem się nią a jako że jeździłem wówczas evo to miałem porównanie i z grubsza wiedziałem ile tam może być pod maską - wg mnie było 350 czyli dużo za mało. Przedstawiciel potwierdził mi na ucho, że silnik wymaga remontu z szacunkową wyceną na ok 1/4 ówczesnej wartości tego samochodu.

 

...auto bardzo świeże więc chyba dosyć trudno musi być zajechać taki motor myśle... przebieg miał jakiś duży?

reputacje mają jako trwałe i solidne konstrukcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odebrałem dziś swoją (żony) F25 pierwsze wrażenia:

odgłos pracy silnika przypomina starego ZETORA uważam że to największa wada tego samochodu, mam jeszcze w domu Clio 1.5 DCI i na pewno nie jest głośniejszy, a to chwały BMW nie przynosi,

fotele (sportowe) siedziska przykrótkie oparcia za wąskie w RAV4 fotele są bardziej obszerne nie wspomnę już w o A5 fotele S-line, ale mam nadzieje że sprawdzą się w trasie szczególnie regulacja boczków w oparciu w A5 tego nie mam.

Teraz zalety tu lista jest Bardzo Długa ogólnie auto jest naprawdę super:

układ kierowniczy(sportowy) niesamowita precyzja oraz łatwość manewrowania na parkingu, mięsista kierownica

zawieszenie w trybie Normal bardzo komfortowe tylko troszkę buja, w trybie sport już nie buja wyraźnie się utwardza ale nie do przesady,

skrzynia w trybie normal wyraźnie pracuje na oszczędzanie paliwa, spalanie wyszło mi 6,8 jazda bardzo spokojna po mieście,

fajnie wizualnie wygląda pakiet oświetlenia(klamki wewnętrzne,schowki w drzwiach).

To tak na szybko, idę pobawić się nawigacją :roll:

 

p.s

Żona jest na razie troszkę przerażona, jak to wszystko ma ogarnąć po przesiadce z RAV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.