Skocz do zawartości

odpalanie zima


icemann0015

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Bmw 118d caly czas gdy odpalalem rano auto robil tobezproblemu ale dzisiaj rano za pierwszym razem nie odpalil dopiero za drugim razem na wyswietlaczu tym wiekszym zapalila sie spirala czy to normalne czy moze cos nie gra z moim autem prosze o pomoc gdyz to moja pierwsza zima zta Bmka z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, ta "spirala" włącza si ę wszystkim-to zdaje się symbol świec żarowych,które trochę dłużej muszą grzać.

Co do rozruchu-mi akurat za pierwszym razem pali,niech sie inni wypowiedzą.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to normalne i nic bym z tym nie robił. 2 lata temu musiałem parkować na zewn i jak było -20 to rano też zapaliła się spiralka i dopiero zaczął próbować odpalać po paru sekundach.Też byłem wtedy zdziwiony. Wydaje mi się, że to przez to, że odpalamy u nas przyciskiem start, jeśli świeca musi się nagrzać to pojawia się kontrolka i czeka się kilka sek. Od tamtej pory nie zmieniałem swiec ani nic , do teraz tak jezdze i jest ok.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj nacisnac przycisk start bez sprzegla. Dopiero po paru sekundach jak sie uspokoja kontrolki nacisnij ze sprzeglem. Zobacz wtedy czy sie zapali ta spiralka po pierwszym nacisnieciu czy w trakcie odpalania. Ja zawsze tak odpalam auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak mówi kolega wyżej , a nawet możesz spróbować pare razy włączyć i wyłączyc kontrolki , czyli wcisnac start/stop bez sprzęgła. Ja trzymam swoją w garażu , w który nie jest ogrzewany i często też mi się zapala na kontrolka świecy żarowej , ale odpala za pierwszym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Nie zgodzę się z Taucher i Wojtas (też myślałem, że tak jest). Ale naciśnięcie start bez sprzęgła nie uruchamia grzania świeć. Dopiero po wciśnięciu sprzęgła i naciśnięciu start (jeśli to konieczne) odpala się grzanie świec po czym rozrusznik zaczyna kręcić - sprawdziłem to i tak jest przynajmniej u mnie.

Jeśli nie odpala za pierwszym razem to chyba jednak coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.