Skocz do zawartości

320-opuszczajace sie szyby --pytanie do posiadaczy coupe.


ATIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.mam do was takie pytanie jak to jest przy dużych mrozach z tymi opuszczajacymi sie szybami jak otwieramy drzwi i jak z domykaniem szyby przy zamknieciu drzwi.chodzi mi o to czy podnosnik zawsze opusci szybe nawet gdy jest zamarzniety podnosnik (ma taka siłe?)nie łamiąc przy tym spinek w podnośniku?zastanawiam sie ponieważ zawsze na zime odłaczam ele.szyby po optymalnemu ustawieniu ich do otwierania jak i zamkniecia.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamarznie to nie opusci , ja nic nie kombinuje i nie mam zadncyh problemów nawet w najwieksze mrozy poprostu slychac silniczek ale szyba stoi w miejscu.. ogólnie zawsze smaruje specjalnym mazidlem uszczelki i powiem ze bardzo rzadko mi przymarzają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamarznie to nie opusci , slychac silniczek ale szyba stoi w miejscu.. ogólnie zawsze smaruje specjalnym mazidlem uszczelki i powiem ze bardzo rzadko mi przymarzają

 

no ok ale czy gdy szyba sie tobie nie opusci to bez problemu zamkniesz drzwi?ja u siebie cos mam spiepszone ze tak powiem poniewaz szyby mi sie nie opuszczaja ani nie podnosza automatycznie po towarciu i zamknieciu drzwi tylko dopiero jak zamkne samochod centralnym dopiero sie domykaja.wiece czego moze byc to przyczyna?dlatego zawsze otwieram drzwi włączam zapłon opuszczam lekko szybe i dopiero zamykam drzwi niestety.macie jakies porady w tym temacie?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moze byc to ze poprostu masz nie sprawny seryjny moduł od domykania uchylania szyb , a z tego co zrozumialem to domykają sie dopiero ja właczysz alarm ?tak ?/ a dzieje sie tak poniewaz w alarmie masz dołaczony 2 moduł od sterowania szyb który automatycznie podnosi szybe po zamknieciu auta .. jak masz całkowicie otwarta szybe i zamkniesz pilotem to szyba sie sama podniesie ?? :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumialem to domykają sie dopiero ja właczysz alarm ?tak ?? :8)

niestety nie mam alarmu

jak masz całkowicie otwarta szybe i zamkniesz pilotem to szyba sie sama podniesie ?

tak tylko po zamknieciu auta szyba sie sama podnosi.tylko niestety po otwariu drzwi sie nie opusci sama i nie domknie po zamknieciu.

 

zdjecia pilota http://imageshack.us/a/img832/2747/20121210173.jpg

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś w sumie to i moja wina bo i źle to troche sformuowałem nie chodzi mi tyle o alarm co o centralny zamek do którego jest dołaczony moduł który zamyka szyby po naciscnieciu zamykania na pilocie :wink: czyli tak jak wczesniej napisalem obstawiał bym na orginalnie zamontowany w e36 coupe moduł komfortu, który mozesz miec niesprawny :) a i teraz takie pytanie czy gasna Ci w kabinie światełka po zamknieciu drzwi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz takie pytanie czy gasną Ci w kabinie światełka po zamknięciu drzwi ?

gdy stoję w miejscu to gasną ale podczas jazy np.po małych dziurach czy po bruku to nagle mi miga chwilowo,zapala się i gaśnie.możliwe ze tez czujnik zamknięcia drzwi jest walnięty ale wtedy na postoju by szyby działały ok nie? ogólnie to obstawiasz na moduł komfortu?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze sie , pozniewac tez mam problem z szybami. Prawą szybe zeby otworzyć musze cały czas naciskac przycisk i szyba z przerwami opuszcza sie do dołu, to samo jest z zamykaniem. Tyle wiem ze to napewno nie przycisk. No i cos nie gra z oby dwoma szybami przy otwieraniu szyba powinna sie lekko opuscic w dół. od lewych drzwi jak dobrze pamietam gdy jest otwarta przy pociągnięciu klamki idzie w góre kawałek, Coś jest ostro popsute .. :/ wie ktos co jest odpowiedzalne za opuszczanie szyb przy otwieraniu >???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze w coupe jest z tym pare problemow :oops: u mnie tez tak jest na dołkach albo przy ostrym hamowaniu zapala sie swiatełko i odsuwa sie delikatnie szyba. To jest najmniejszym problemem bo mozna te ktore zatrzaskuje sie przy przekroju z zamkiem w drzwiach mozna podsunac bardziej w str dzrzwi i problem zapalajacego podswietlenia znika. Ale sam nie wiem co jest w mojej nie tak ze czasem gdy chce dosunac szybe (5cm w gore) szyba cofa sie w doł i po paru razach nacisniecia w gore zasunie sie i nie wiem naprawde w czym polega problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz takie pytanie czy gasną Ci w kabinie światełka po zamknięciu drzwi ?

gdy stoję w miejscu to gasną ale podczas jazy np.po małych dziurach czy po bruku to nagle mi miga chwilowo,zapala się i gaśnie.możliwe ze tez czujnik zamknięcia drzwi jest walnięty ale wtedy na postoju by szyby działały ok nie? ogólnie to obstawiasz na moduł komfortu?

 

jesli podczas postoju swiatelka Ci gasną to szyby powinny działac

mowisz ze po dziurach migają Ci światełka ??ten problem z szybami masz juz od kupna BMW ..??

mozliwe ze masz odlączony modul bo byl problem z krańcówkami(czujnikami w drzwiach) i w czasie jazdy szyby sie same uchylały i domykały

ale cały czas bym obstawiał na moduł komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten problem z szybami masz juz od kupna BMW ..??

 

niestety tak.jak kupilem bmw to szyby mialy odłączone zasilanie.dopiero przy podłączeniu zobaczyłem o co tu chodzi.kupowałem w zime i gościu mówił ze ma odlaczone bo mu zamarzają i nie działają.i mial je tak ustawione ze sie drzwi zamykały bez problemu lecz sie nie domykaly do końca.

co do tego modulu komfortu to czy we wszystkich coupe był ten sam model?czy zalezalo to od silnika czy wyposazenia?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to napewno to nie zalezalo od silnika , róznica moze byc tylko pomiedzy modelami, ktore mialy elektrycznie uchylane szyby z tyłu i szyber dach. najlepiej by bylo jakbys dobral sie do swojego modułu i obczail symbol na nim i jakie ma wejscia :8)

ogólnie jesli masz tylko 2 szyby elektryczne to twoj moduł powinien miec 3 wpiecia kostek (jedną czarna wejsciową) i dwie kolorowe(wyjsciowe sterujace szybami)

orginalnie masz w niej 2,0 m52 czy byla swapowana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie masz w niej 2,0 m52 czy byla swapowana ??

orginalnie mam 2.0 m52. co do szyb to mam wszystkie 4 elektrycznie otwierane (tył wiadomo uchylany)

najlepiej zdejmę schowek i zobacze ile ma wejsc badz zrobie zdjecie tego modułu komfortu i wstawie

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za domykanie i delikatne opuszczanie szyb podczas zamykania i otwierania drzwi oraz związane z tymi operacjami zapalanie i gasnięcie oświetlenia kabiny są związane tylko i wyłącznie krańcówki na słupku w które wchodzi zamek drzwi.

Walczyłem z tym tematem po kupnie auta bo nie domykało szybek a wraz ztym nie działał alarm oraz oswietlenie kabiny. Po regeneracji krańcówek od razu kilka spraw mamy załatwione.

Gdy podczas jazdy oświetlenie sie zapala a szybka dostaje szału to pada krańcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Chodzi o małe styczniki w zamku na słupku u mnie było dokładnie to samo, w zamku są małe przyciski, które wykonane są z plastiku i z czasem się po prostu wycierają i regulacja zamka tutaj nic nie pomoże. Spróbuj nacisnąć palcem przy otwartych drzwiach jeśli wtedy działa prawidłowo to masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie odkręcasz krańcówkę i jeżeli jest wytarta nalewasz na nią klej typu kropelka czy inne badziewie, jeżeli jest zasyfiona w środku wrzucasz do benzynki i niech sie moczy, jak dalej nie pomaga walisz w nią młotkiem i jak się plastiki rozpadną to kolejna kąpiel, jak to nie pomoże to walisz ją młotek 5-cio kilowym i dzwonisz po nową :shock: polecam robić w takiej właśnie kolejności :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

troche to trwalo ale przyszła wiosna i musiałem sie wziąć za te szyby.ślizgi wymieniłem i szyby elektrycznie chodzą lecz problem z podnoszeniem i opuszczaniem po otwarciu i zamknieciu szyb nie zginol. teraz zdjecia.

BYC MOZE TO WINA BEZPIECZNIKA NIEWIEM.BEZPIECZNIK A ODPOWIADA PODNOSZENIU I OPUSZCZANIU SZYBY Z PRZYCISKU.DO CZEGO SŁUŻĄ 2 OBOK TEZ NIEWIEM MOZE KTOS Z WAS SIE ORIENTUJE.

 

http://imageshack.us/a/img22/7862/20130423209.jpg

 

http://imageshack.us/a/img543/6035/20130423208.jpg

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a weź sobie Panie Kolego wyjmij fotel kierowcy, zdejmij wykładzinę podłogi i zobacz czy czasem nie zaśniedział Ci jakiś przewód w wiązce która tam znajdziesz. Tylko dokładnie obejrzyj te przewody. Ja miałem podobny problem a czasem to mi nawet centralny i szyby wcale nie działały. wiec wyciągnąłem szmata z tego miejsca jakieś dwa litry wody która w każdym e36 tam się dostaje i znalazłem przewód dość skorodowany, który odpowiada właśnie za szyby i zamek. gdy ten przewód zrobiłem to problem znikł całkowicie. niestety nie jestem w stanie powiedzieć który to przewód bo nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.