Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2013!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

Do prmax

Dzięki za odpowiedź, choć muszę przyznać, że się zmartwiłem. Zrozumiałem bowiem, że bez wizyty w serwisie nic z aktualizacji nie będzie. Zdaje mi się, że taka przyjemność to parę stówek kosztuje. Ciągnie ta beema kasę, oj ciągnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli masz opcję wyboru w programie do nagrywania to musi być ustawione na mode 2

Inaczej nie bedzie działać

 

Nagrywał ktoś może te płytki programem Nero? Tutaj wybieramy opcję nagrania DVD-ROM (UDF/ISO)?

A potem w opcjach nagrywania ISO jest do wyboru albo ISO 9660 albo ISO 9660+Joliet, czyli wybieram tą drugą opcję :?:

I jeszcze czy nazwa płyty ma być "Automatyczna" czy ręcznie wklepuję BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2013?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problemik.

Na mapie dvd2 y polską nie ma np, autostrady A2 z warszawy do łodzi, nie ma też obwodnicy warszaw S'ki.

Nagrałem tez płytę dvd1 uruchomiłem ją jako pierwszą bo słyszałem że coś tam sobie mógłby chcieć dograć.

Dziwne jest też to że jak już jadę z warszawy do w stronę łodzi przez chwilę navigacja szaleje probując wytoczyć mi nową trasę i wyznacza mi ją. Np z warszawy ze zjazdem w wiskitkach?!?!? któreych na mapie nie ma.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Po rozpakowaniu rarów, są dwa pliki o nazwie KN114EUX18T01 MDS, jeden z nich waży koło 3,5GB a drugi 5KB.

Na płytę nagrywam tylko ten 3,5GB bo tego małego nie chce dołączyć i wypalić.

Może coś źle robię, proszę o pomoc.

 

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problemik.

Na mapie dvd2 y polską nie ma np, autostrady A2 z warszawy do łodzi, nie ma też obwodnicy warszaw S'ki.

Nagrałem tez płytę dvd1 uruchomiłem ją jako pierwszą bo słyszałem że coś tam sobie mógłby chcieć dograć.

Dziwne jest też to że jak już jadę z warszawy do w stronę łodzi przez chwilę navigacja szaleje probując wytoczyć mi nową trasę i wyznacza mi ją. Np z warszawy ze zjazdem w wiskitkach?!?!? któreych na mapie nie ma.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Po rozpakowaniu rarów, są dwa pliki o nazwie KN114EUX18T01 MDS, jeden z nich waży koło 3,5GB a drugi 5KB.

Na płytę nagrywam tylko ten 3,5GB bo tego małego nie chce dołączyć i wypalić.

Może coś źle robię, proszę o pomoc.

 

pzdr.,

 

Ad. 1 To, że szaleje to normalne w przypadku gdy jedziesz po nowo powstałej drodze, której nie ma na nawigacji.

Nie jest to raczej wina sprzętu, tylko braku trasy na mapach.

 

Ad. 2 Po rozpakowaniu powinien być tylko jeden plik *.mds, drugi to *.mdf (pewnie źle spojrzałeś).

Mniejszy plik jest nieodłącznym elementem pliku większego.

Przy nagrywaniu zaznaczasz tylko jeden plik, ten większy.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wszystkie w jednym katalogu i rozpakowuj tylko pierwszy.

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wszystko zależy jaką wersję mapy miałeś wcześniej, jak 2010, 11, 12 to możesz od razu DVD2. Jak miałeś wcześniejszą wersję to raczej będziesz musiał załadować DVD1. Nic się nie stanie jak sprawdzisz najpierw z DVD2.

Jak masz DVD-DL to jest pierwsza płyta bez Polski.

Co do graficznej mapy to wyświetlana jest tylko w autach po lifcie.

 

Dzięki bekon74 za udostępnienie tej mapki- wszystko działa superowo :D

W mojej 318 z 2007r po włożeniu tylko DVD2 nie aktualizowało się nic tylko po prostu przy wejściu do menu nawigacji pojawiły mi się dodatkowe kraje w których mogę wyszukiwać adresy i wyznaczać w nich trasę.

Szkoda,że nie ma graficznej mapy przed liftem :cry:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie ma graficznej mapy przed liftem :cry:

 

Pozdrawiam!

 

Co rozumiesz przez to, ze nie ma graficznej?

Nie wyswietla ci mapy? Tylko nawiguje strzalkami?

 

Ja mam ten sam model co ty z Navi Business 1 czytnik DVD w panelu srodkowym i wyswietla mi normalna mape podczas nawigowania.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co rozumiesz przez to, ze nie ma graficznej?

Nie wyswietla ci mapy? Tylko nawiguje strzalkami?

 

Ja mam ten sam model co ty z Navi Business 1 czytnik DVD w panelu srodkowym i wyswietla mi normalna mape podczas nawigowania.

 

Dokładnie- wyświetla mi tylko strzałki i informację za ile metrów trzeba skręcić ale w opcjach nawigacji jest tylko strzałkowa albo położenie samochodu (Współrzędne GPS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie- wyświetla mi tylko strzałki i informację za ile metrów trzeba skręcić ale w opcjach nawigacji jest tylko strzałkowa albo położenie samochodu (Współrzędne GPS).

 

Na innym forum BMW wyczytalem, ze niektore wersje navi Business, a juz na pewno po lifcie, otrzymaly funkcjonalnosc podgladu mapy "z lotu ptaka" w trakcie nawigowania. Dodatkowo po prawej stornie ekranu wyswietlaja sie male strzalki.

Tak to wyglada:

 

http://home.arcor.de/uli.stempin/Navi%20Business.jpg

 

 

Moj samochod zjechal z tasmy 04.2007r, wiec chyba mam szczescie...

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na innym forum BMW wyczytalem, ze niektore wersje navi Business, a juz na pewno po lifcie, otrzymaly funkcjonalnosc podgladu mapy "z lotu ptaka" w trakcie nawigowania. Dodatkowo po lewej stornie ekranu wyswietlaja sie male strzalki.

Tak to wyglada:

 

http://home.arcor.de/uli.stempin/Navi%20Business.jpg

 

 

Moj samochod zjechal z tasmy 04.2007r, wiec chyba mam szczescie...

 

No to faktycznie masz szczęście :)

Mój zjechał w 2006, zarejestrowany pierwszy raz był w połowie 2007 ale niestety nie mam tej opcji "z lotu ptaka" a "wgrać" się tego chyba nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest taka mozliwsoc ze moje e60 z 2003r nie czyta nagranej plyty z navi 2013 ze wzgledu na to ze jest jakies przestarzale oprogramowanie ?

Ponawiam pytanie

nagrywam plyte i auto ich nie czyta, nagrywam z niska predkoscia na dobrych plytach, uzylem plyty czyszczacej (muzyke/mp3 z CD odtwarza bez problemu)

nie wiem jakie mapy bylu uzywane przez poprzedniego wlasciciela, czy mozliwe ze moje e60 z 2003r nie czyta nagranej plyty z navi 2013 ze wzgledu na to ze jest jakies przestarzale oprogramowanie ?

z gory dziekuje za odpowiedzi

ponownie prosze o pomoc

czy wie ktos moze dlaczego moje auto (e60 2003r) nie czyta płyty dvd z navi ?

czy mial ktos moze taki problem ?

czy moze to byc spowodowane np przestarzalym oprogramowaniem ?

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym na forum na kilogramy....

Głownie predkosc nagrywania, jakość płyty, program. Wiecej szukaj bo nie pamietam szczegółów.

Najwolniej jak możesz i dobra płyta, ustawienia programowe musisz gdzieś odkopac... Początek wątku?

:search:

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla swietego spokoju wyczysc jeszcze soczewke zrodla promieniowania koherentnego (laser :D).

U mnie byl lekko zabrudzony i mial problemy z czytaniem plyt.

Robil to nad wyraz dlugo :)

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym na forum na kilogramy....

Głownie predkosc nagrywania, jakość płyty, program. Wiecej szukaj bo nie pamietam szczegółów.

Najwolniej jak możesz i dobra płyta, ustawienia programowe musisz gdzieś odkopac... Początek wątku?

:search:

Witam

Kolego, wszystko opisalem dokladnie w swojej wypowiedzi powyzej... uzylem rowniez wyszukiwarki co jest oczywiste...przeczytalem dokladnie caly watek

Takze płyta zostal nagrana w sposob raczej prawidlowy za pomoca Nero na płycie Verbatim zniska predkoscia, nagrywalem kilkukrotnie...

Dla swietego spokoju wyczysc jeszcze soczewke zrodla promieniowania koherentnego (laser :D).

U mnie byl lekko zabrudzony i mial problemy z czytaniem plyt.

Robil to nad wyraz dlugo :)

tak jak pisalem w poprzednim poscie uzylem plyty czyszczacej i niestety ale nie dalo to rezultatu...

dziekuje wam za odpowiedzi ipozdrawiam

Ponawiam wiec prosbe o pomoc w rozwiazaniu problemu

czy mial ktos taki problem ?

czy sytuacja ta moze byc spowodowana starym oprogramowaniem w moim aucie (e60 2003r) ?

czy jest tylko 1 czytnik ktory obsluguje cd i dvd czy dwa odzielne ? płyty cd z mp3 czyta bez problemu nawet na tanich i starych plytach cd

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sytuacja ta moze byc spowodowana starym oprogramowaniem w moim aucie (e60 2003r) ?

czy jest tylko 1 czytnik ktory obsluguje cd i dvd czy dwa odzielne ? płyty cd z mp3 czyta bez problemu nawet na tanich i starych plytach cd

z gory dziekuje za odpowiedzi

 

I to jest bardzo dobre pytanie!

Z uwagi na sedziwy wiek twojego czytnika nie zdziwilym sie gdyby byl wyposazony w dwie oddzielne glowice laserowe.

Jedna do CD, druga do plyt DVD.

Tak bylo we wszystkich starszych czytkikach CD/DVD.

Obecnie postep technologiczny umozliwil zintegrownie dwoch zrodel promieniowania koherentnego w jednej obudowie/glowicy.

 

Ergo:

Jesli czysciles czytnik plyta CD z "wloskami", to glowica DVD moze byc caly czas brudna!

Poszukaj plyty DVD z "wloskami" i zycze powodzenia!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym na forum na kilogramy....

Głownie predkosc nagrywania, jakość płyty, program. Wiecej szukaj bo nie pamietam szczegółów.

Najwolniej jak możesz i dobra płyta, ustawienia programowe musisz gdzieś odkopac... Początek wątku?

:search:

Witam

Kolego, wszystko opisalem dokladnie w swojej wypowiedzi powyzej... uzylem rowniez wyszukiwarki co jest oczywiste...przeczytalem dokladnie caly watek

Takze płyta zostal nagrana w sposob raczej prawidlowy za pomoca Nero na płycie Verbatim zniska predkoscia, nagrywalem kilkukrotnie...

Dla swietego spokoju wyczysc jeszcze soczewke zrodla promieniowania koherentnego (laser :D).

U mnie byl lekko zabrudzony i mial problemy z czytaniem plyt.

Robil to nad wyraz dlugo :)

tak jak pisalem w poprzednim poscie uzylem plyty czyszczacej i niestety ale nie dalo to rezultatu...

dziekuje wam za odpowiedzi ipozdrawiam

Ponawiam wiec prosbe o pomoc w rozwiazaniu problemu

czy mial ktos taki problem ?

czy sytuacja ta moze byc spowodowana starym oprogramowaniem w moim aucie (e60 2003r) ?

czy jest tylko 1 czytnik ktory obsluguje cd i dvd czy dwa odzielne ? płyty cd z mp3 czyta bez problemu nawet na tanich i starych plytach cd

z gory dziekuje za odpowiedzi

Znalazlem informacje w kilku miejscach ze problem ktory dotyczy nie czytania aktualnych plyt moze byc spowodowany brakiem aktualizacji oprogramowania w aucie w 2005r

takze jest prawdopoodben ze navigacja dzialalaby na playtch z 2003/2004 roku ale niestety nowsze sa nie rozpoznawane, musze chyba znalezc kogos z okolic Lublina zeby zaktualizowal oprogramowanie dot navi w moim aucie,

jesli to kiedys zrobie to dam znac na forum, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, sciagnalem DVD2 poniewaz posiadam DVD1 ori na europe zachodnia a potrzeba mi na Polske jak bede jechal na wakacje poniewaz mieszkam za granica.

 

Mam ogolnie problem z nagraniem, po rozpakowaniu mam pliki mds i mdf. i nie wiem zabardzo jak to nagrac by dzialalo :/ plytki mam verbatim.

 

Moze ktos mi w tym pomoc i rozpisac krok po kroku.

 

Dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.