Skocz do zawartości

[e39] 530d - jakie koło pasowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

szukam koła pasowego do swojej sztuki. Ponieważ spodziewam się padu skrzyni, wolę zbytnio nie szaleć z ASO i tu pytanie - czy ktoś używa/używał zamiennika koła pasowego?

Coś wartego polecenia, a coś do odrzucenia z miejsca (z doświadczenia oczywiście!)? :)

 

[1] - http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2317&hg=11&fg=18

Opublikowano
  • Autor

Szukam jednak czegoś tańszego niż Corteco :) Najwyżej za dwa lata do wymiany będzie.

Tylko szukam czegoś w miarę cichego, bo obecne chodzi już prawie jak betoniarka...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Nie licz że tanie przejeździ 2 lata...

Lepiej kup to corteco i spokój na więcej niż 2 lata.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dobra, Corteco w drodze, w poniedziałek do odbioru.

Szkoda tylko za taki kawałek badziewia płacić 1100zł... :/

Opublikowano
To jest właśnie urok nowoczesnych diesli, że niektóre części są drogie. A tych części które się zużywają jest trochę.
Opublikowano
kurde, corteco to jakieś 800zł z hakiem, czemu aż 1100?
Opublikowano
  • Autor

Najtaniej z kompletem zniżek w Intercars...

W BMW z pełnymi zniżkami zaśpiewali mi 1360 zł :/

Opublikowano

czemu nie zamowiles u Pana który reklamuje się tu na forum w nagłówku?

 

A to co sprzedaje aso bmw, to tez corteco

Opublikowano
Rzeczywiście. Można na czescidobmw kupić nawet i po 850zł tej samej firmy
Opublikowano
  • Autor
yyyYYY? Ślepy jestem? Kurcze nie widziałem dotąd i dalej nie widzę :/
Opublikowano
  • Autor

ar_w ==> Ślepym był i głuchym :/

Zauważyłem dzięki Tobie i zamówienie odwołane. Flaszka solidna Ci się należy!

Jak będzie okazja odwdzięczę się.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Corteco założone, wszystko ładniutko i cichutko :)

Już zapomniałem co to znaczy :)

 

Przy okazji okazało się, że guma od turbo miała nieszczelność z aluminiowym kanałem i stąd miałem czarne bąki. Dwa w jednym zrobione, satysfakcja własna niesamowita :)

Opublikowano

ja mialem niedokrecone kolanko od przepływki i łapało lewe powietrze (stad mniejszy pomiar przeplywki)

Niedawno to zauwazylem, przykreciłem, dostała kopyta jakbym zrobil chip-a :-)

 

 

legrooch jakie miales objawy popsutego koła pasowego?

U mnie dzwoni przy gaszeniu, a jak jest zimna to gdy puszcze noge z gazu gdy wczesniej lekko podnioslem obroty, czyli w ten sposob, ze chwilowo zejdzie z obrotów poniżej jałowych, to tez zadzwoni.

Wszystko wskazuje na napinacz paska głównego, ale kurna wymieniałem go jakos w 2011 i sie zastanawiam czy to nie koło :roll:

Opublikowano
  • Autor

ar_w ==> Były gdzieś opisywane objawy, wrzucam właśnie filmik na YT, to sam zobaczysz i usłyszysz. Widocznym okiem objawem jest drganie paska między kołem pasowym a rolką z prawej (pod wspomaganiem).

Film będzie dostępny tu -

- za około godzinę maks.
Opublikowano

Aha, to nie, pasek nie lata na boki, tylko wyraźnie dzwoni, brzęczy.

 

No nic, albo INA to szajs, albo mechanik okłamał mnie z wymianą. Się okaże.

Opublikowano
Aha, to nie, pasek nie lata na boki, tylko wyraźnie dzwoni, brzęczy.

 

No nic, albo INA to szajs, albo mechanik okłamał mnie z wymianą. Się okaże.

 

Może widziałeś ten filmik z naszego forum-http://www.youtube.com/watch?v=q13PjPZzRMc&feature=youtu.be

 

Pięknie tu widać jak pasek wpada w drgania,u mnie proces się zaczyna i pomału muszę rozglądać się za nowym kołem.

  • 3 lata później...
Opublikowano
Napisze tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu. Powiedzcie mi jakie jest koło pasowe w naszych m57. Słyszałem od kilku osob, że są to zwykle jednomasowe koła ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo przecież jest to tłumik drgań jakby nie patrzeć... Nr. Koła jakie jest u mnie to 11232247890 (nr z realeom) z góry dzięki!
Opublikowano
koło pasowe składa się z 2 części połączonych gumą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.