Skocz do zawartości

e34 520i Gaz sekwencja spalanie


lokowgw

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami małe miasto jest gorsze od dużego. Ja mieszkam w takim średnim mieście. Ale na plus, że korki są baardzo rzadko. Więc często jedzie się na 5biegu po głównej drodze, ale większe dystanse co za tym idzie silnik jest dogrzany i zawsze zanim dojadę na miejsce mam pion. Jak miasto jest małe to nie ma korków, ale jedziemy kilka km i gasimy auto. Wtedy spalanie rośnie i to znacznie. W ciężkim aucie i do tego z 6cioma garami to widać i to bardzo, dlatego to auto nie jest polecane na miasto. Z niedogrzanym silnikiem sam bym w 15 się nie zmieścił prawdopodobnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie spalanie LPG w jeździe mieszanej to ok.11-11,5l w lato. ( w zimę mniej, ale wiadomo - więcej spala benzyny). Trasa z prędkością ok.100km/h - schodzi poniżej 9l. Na autostradzie jazda ok.130-140km/h ok. 10-11l. Po mieście jakieś 12-12,5l. Oczywiście wszystkie dane przy normalnej jeździe, bez tzw."ciężkiej nogi." Maksymalne spalanie jakie miałem przy ostrzejszej jeździe to 13,5l. Pewnie może spalić więcej przy ostrej jeździe, ale tu się nie wypowiem bo z reguły tak nie jeżdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie naczytaja sie takich historii. Potem kupia E34 a tu spalanie powyzej 15l i pytania na forum. Co jest? Moje E34 pali 15, 16, 17, 18l w miescie, a mialo palic 10l! Cos jest zepsute.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś. m20b20 w mieście mniej jak 13 jeszcze nie zszedłem, nieważne czy gaz, czy benzyna. M50b20 vanos, też podobnie. Tasa m20b20 kolo 10 spali. m50b20 można nawet do 8-9 zejść.

 

Co do spalania w mieście, to należy pamiętać, że są miasta po 600000 ludzin i po 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Moja przed zmianą gum paliła ok 13-15 w mieście do 9-11 w trasie. To było piękne... Teraz weszły letnie kapcie, nowy tłumik i spalanie razy dwa. Mowa o LPG oczywiście. Zastanawiam się czy tak powinno być, czy jednak coś mi szwankuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ponad 20l? Masz coś nie tak....sprawdź ile pali benzyny. Zalej do pełna zrób 100 a najlepiej więcej km i znowu do pełna. I zobacz ile pali.

 

Zauważyłem ten wzrost spalania w momencie kiedy przejechałem się ze sporym obciążeniem. Od tamtej pory nie chce zmaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Duze macie spalanie. Trzeba umiec jezdzic szybko i jednoczesnie ekonomicznie. Jestem wrecz pewien ze to jest glowna przyczyna roznic w spalaniu.

Moje m52b25 pali w trasie 10 lpg predkosci do 120-140 wyprzedzanie z 5-tego biegu bez redukcji (trasa Wrocław-Zielona Góra)

Po mieście eko jazda 12 LPG

 

Przy tej cenie gazu (1.80zł) prosty rachunek 18 zł na 100 km w trasie : D No taniej sie juz chyba nie da. I to przy naprawde przy szybkiej jezdzie.

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze macie spalanie. Trzeba umiec jezdzic szybko i jednoczesnie ekonomicznie. Jestem wrecz pewien ze to jest glowna przyczyna roznic w spalaniu.

Moje m52b25 pali w trasie 10 lpg predkosci do 120-140 wyprzedzanie z 5-tego biegu bez redukcji (trasa Wrocław-Zielona Góra)

Po mieście eko jazda 12 LPG

Zawsze rozwalaja mnie takie wpisy. 12l LPG w miescie, to wychodzi 10l Pb. Kurde jak 1.6! Rekordy chlopie bijesz, musisz napisac do BMW z tą rewelacją. Przebiłeś nawet ich sprzęt pomiarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tak wlasnie wychodzi, eko jazda. Ja masz dobre LPG to roznica nie wynosi 2l tylko mniej. Pozatym mowie o miescie Zielona Góra wiec bez fajerwerkow i mowie o M52 !

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
moja bunia sekwencja,E34 520i 150km , spalanie w zimie jazda na taxi więc i podgrzewanie , podjazdy itp 17l gazu na setke i 100zł paliwo co tydzień , tak wygląda spalanie jak się jeżdzi po mieście na taxi , na trasie plus minus 10l gazu na 100km przy prędkosci do 120km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak w temacie silnik 2.0 vanos 150km touring rok prod. 1996. Instalacja Stag 300. Jazda mieszana - przeważnie dojazd do miasta (100tys mieszkańców) 15km + 10km w mieście + 15km powrót. Średnio 10l/100km lpg +1-1,5l Pb95 (zależy lato czy zima). W trasie 110-130km/h (droga ekspresowa) spalanie 9l/100km lpg. Przy jeździe 90-110km/h spalanie ok.8,5l/100km. Jazda bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań, "lekka noga". Poprzedniemu właścicielowi paliła 10-12l lpg/100km - nie chciało mi się wierzyć że tak mało, ale jak widać da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.