Skocz do zawartości

e34 520i Gaz sekwencja spalanie


lokowgw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy posiadający e34 520i 24v jakie macie spalanie:

 

Po mieście na BP na 100km

W trasie na BP na 100km

 

Po mieście na LPG na 100km

W trasie na LPG na 100KM

 

Ja obecnie zabieram się dopiero za montaż LPG ale kumpel ma taki sam silnik tyle ze gaz 2generacji (zwykły) i za 50zł robi około 150km... Sekwencja chyba mniej spali?

 

 

Co do BP...spala mi około 15L po mieście na setkę a jak tak cisnę non stop opór (tak jak spadł ostatnio śnieg, co zakręt to bok..) to do 19L/100km dochodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zależy do tylko od instalacji chociaż też. Vanos ma duże znaczenie.

Mi na sekwencji pali w trasie 8-9 (do 120-130km/h)

miasto ok 11 litrów, maksymalnie 14 przy ciśnięciu.

Benzyny używam tylko na rozruch żeby się silnik zagrzał i czasem jak braknie gazu.

Kolega ma e34 M50B20 bez vanosa i spalanie średnie ok 14 litrów a osiągi jednak troche gorsze niż u mnie.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam tą samą wersje co Twój kolega, silnik m50b20 , i bez vanosu. no gorsze osiągi bo nie ma zmiennych faz rozrządu .... Ale zauważyłem u siebie coś dziwnego... Jak np. ruszę spokojnie i jade spokojnie a potem chce pocisnac troche to tak troche musze powalczyć zeby go rozbujać... a jak mu od początku cisne to gitara gra ,rakieta nie z tej ziemi... ten samochód żyje własnym życiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak np. ruszę spokojnie i jade spokojnie a potem chce pocisnac troche to tak troche musze powalczyć zeby go rozbujać... a jak mu od początku cisne to gitara gra ,rakieta nie z tej ziemi... ten samochód żyje własnym życiem :D

 

Ale u kumpla też tak jest, jak od początku go kręcisz to jakoś mu łatwiej...czuć że mu ciężko jak trzeba nagle przyspieszyć

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jara duzo ze wzledu na automat, i sekwencja nie pomaga. W miescie kolo 16l LPG to minimum. Z tym ze bez grama Pb. Trasa 10l spokojnie jadac do 120km/h.

 

Z tymi 11l w miescie to poleciales. Dopisz jeszcze ile do tego Pb dochodzi na rozgrzanie silnika. Mi tez gdy jest zimniej pali wiele mniej LPG, bo na benzynie dluzej sie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tam swojej buni nie żyłuje więc po mieście mieszcze się w tej 11 gazu zawsze i liczę sam gaz bo kilka razy zdarzyło sie tyle robic po miescie. Benzyny ciężko stwierdzic bo sam doskonale wiesz jak jest u nas ze wskaźnikami:)

ale przewaznie odpalam autko i zostawiam na jałowym na jakieś 10 minut w zimie przy mrozach i jak siadam to mam ciepło i gaz. Tak jak teraz przy 5-0 stopni jadąc od razu po odpaleniu, pokonuje ok 5-7km i się przełącza. Zależy bo czasem przełączy się szybciej przy danej temperaturze a czasem wolniej, takie ma humorki:)

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo po krakowie więc sprzeczałbym się:) raczej nic nie zyskałbym wciskając wam ściemę, po prostu mowie jak jest, dobra kondycja silnika + spokojna jazda i tak to wygląda. Jak wracałem z niemiec jadąc 140-150 momentami 180 spalanie dokładnie 13,6(3 osoby bagażnik full i środek po dach) a że wracałem po 2 miesiącach roboty to nie był to papier toaletowy więc miała co ciągnąć(tyle że niemcy to raczej płasko). W tym roku po raz drugi jadąc na chorwacje(2 osoby + bagaże na tydzien) spalanie gazu na trasie 8,2/prędkość 100-110

Przy cenie gazu w granicach 2.70 tankując za 50zł robię w trybie mieszanym 200 do 230km w zależności od trasy. Wiem dokładnie ile mi pali, bo nie działa mi wskaźnik poziomu i trzeba kalkulować na ile starczy :roll:

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przewaznie odpalam autko i zostawiam na jałowym na jakieś 10 minut w zimie przy mrozach i jak siadam to mam ciepło i gaz. Tak jak teraz przy 5-0 stopni jadąc od razu po odpaleniu, pokonuje ok 5-7km i się przełącza.

To co ty masz ustawione temp przelaczania na 80st? :?

Nigdy nie uwierze ze ci pali 11l po miescie, to poprostu sciema. Wychodzi na to ze Pb by ci brala 9-10l. Przeciez to smieszne. Tyle to na trasie one palą. A nie w miescie, nawet i nie zakorkowanym. Jak ty pokonujesz 7km na Pb to nie dziwne ze ci pali 11l LPG jak ci 4l benzyny dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że podałem spalanie na gazie. Nie musisz mi wierzyć, nie ma to większego znaczenia. Temp ustawiona 36 stopni, nie musisz być komiczny:)

Na 7 km to jest maks 2litry nie więcej jadąc spokojnie. Na trasie benzyna i gaz spalanie porównywalne (ok 8,5l/100 benzyny zapakowany po chorwacji). W mieście nie miałem okazji sprawdzić, nie po to mam gaz.

A jeżeli Tobie w ciągu 10 minut (przy mrozach poniżej 10 stopni, stojąc pod chmurką) zagrzeje się do pionu to gratuluje, u mnie niestety schodzi dłużej.

Tak czy inaczej koledze chodziło raczej o to czy opłaca mu się założyć gaz, więc czy będzie palił 10 czy 12 to i tak się opłaci :cool2:

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno megane 1.6 8v ojca pali w miescie do 9 litrów maks więc wybacz ale nie wiem skąd bierzesz takie dziwne teorie.

50zł : 2.70zl/litr = 18,5l i skoro robie na tym 200km to spalanie raczej nie wyjdzie 13 :mad2: więc 9.3 jest średnie w cyklu mieszanym! Nie wiem jak Ty to liczysz..

Co do golfa to kolega w golfie 4 z silnikiem 1.4 benzyna spalanie w mieście maks 8litrów benzyny i powtarzam to jest max przy dojeniu tego skromnego silniczka.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisał na forum żeby się rozeznać prawda? Napisałem ile moja pali przy oszczędnej jeździe. Gdy nie patrzę na spalanie, ścignę się gdzieś to wiadomo że łyknie więcej, ale nie jeżdżę w taki sposób codziennie. Idzie zima więc przy jeździe gdzie się da bokiem też liczę się z tym że koło 16 może łyknąć ale chyba każdy kto kupuje auto zdaje sobie sprawę z tego, że im dynamiczniej jeździ tym więcej mu spali. Tym bardziej kupując 6 cylindrówkę to logiczne, że nie spali tyle co 4cylindrówy silnik :D

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ile te samochody palą BP po prostu ciekawi mnie to jak jest z gazem czy sekwencja mniej spali jak gaz II generacji i czy nie ma takiej straty mocy... Ja myśle ze po mieście gazu spali te 15-16 przy spokojnej jezdzie.. w tracie moze 10-11...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na sekwencji będzie lepiej niż na II generacji. Nie będzie spadku mocy tak jak w przypadku II generacji, a po drugie pewnie trochę mniej spali.

Mam taką nadzieje.. kumpel ma opla astre na gazie II generacji.. i tragedia... zero mocy.. po prostu on się rozpędza do 100km/h na odcinku 3 km :D ja to dziękuję za taką oszczędność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ma wszystko ok ustawione bo był juz u kilku różnych gazowników.. moze to wina EGR'u bo coś tam ponoc nie gra z nim ale mniejsza o to.. Czyli potencjalnie na gazie bedzie litrażowo palił więcej ale finansowo zrobie 2 razy tyle kilometrów za tą samą kwotę co na BP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy wierzyc czy nie w e 11l ale skoro tak kolega pisze to cos w tym jest. w sumie tez mi bylo ciezko uwierzyc ze mi po samym miescie (lublinie) wziela 13,5 tez przy m50b20 non vanos ale na gazie I gen, wiec mysle ze nie jest zle:) chociaz w trasie ciezko sejsc ponizej dychy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 na pojedynczym vanosie 150KM pali w mieście ok 12-14bez korków ok 16 z dużymi korkami z klimą. Taki konkretny musi być korek.

 

W trasie ok 9 to takie minimum stała prędkość 100km/h średnio na trasie w naszych warunkach trzeba liczyć te poniżej 10-11,5l. Wyjazd z dolnego śląska nad nasz morze to 12,3l tyle wyszło od pełnego do pełnego. Były miasta była klima były korki. Skrzynia manual. e34 myślę, że ma podobne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.