Skocz do zawartości

e 60 nie orginał head up


73greniu

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik rls jest inny, trzeba go tez wymienic :)

 

Capaz JESTEŚ WIELKI. Dziękuję za pomoc. Założyłem RLS dedykowany do Head Up i w końcu wszystko jest OK !!!

W jasny dzień widać na szybie wszystko wyraźnie i ostro. Jest super!

Autoryzowany serwis wymieniający szybę wprowadził mnie nieco w błąd i byłem przekonany że sensor RLS również wymienili.

 

Reasumując zestaw doposażeniowy do zamontowania Head Up składa się z:

 

- deska rozdzielcza z otworem i ramką,

- wyświetlacz Head UP,

- włącznik światel z funkcją Head Up,

- uchwyty montażowe,

- elementy do regulacji ustawienia,

- szyba przednia przystosowana do Head Up,

- RLS przystosowany do Head Up,

- okablowanie.

 

Polecam wszystkim to urządzenie!!! Oczywiscie jestem za oryginalnym.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję malysz1976. W innym temacie zrobiłem pełną kalkulację.

Wrzucam ją również tutaj

______________________________________________________________________________________________________

Zestaw doposażeniowy do zamontowania Head Up składa się z:

 

- deska rozdzielcza z otworem i ramką i uchwytami na kubki (kupiłem za 900,- zł. Swoją (golasa) sprzedałem za 500,- zł.),

- wyświetlacz Head UP (kupiłem za 500,- zł.),

- włącznik światel z funkcją Head Up (kupiłem za 200,- zł. swój sprzedałem za 150,- zł),

- uchwyty montażowe ( kupiłem w ASO za 60,- zł.),

- elementy do regulacji ustawienia Head Up ( kupiłem w ASO za 49,- ),

- szyba przednia przystosowana do Head Up ( nowa w ASO 2300,- zł zamiennik 1.900,- zł. używana ok. 1.000,- zł),

- RLS przystosowany do Head Up (kupiłem za 150,- zł swój sprzedałem za 150 zł.),

- okablowanie i montaż ( wykonał elektronik koszt 500,- zł. na priva dam namiary).

 

Łączny koszt: maksymalny - 3.890,- zł. minimalny - 1.890,- zł

 

Można samodzielnie wyciąć dziurę w desce rozdzielczej ... ale osobiście nie polecam.

Wiele osób szuka deski bez Head UP. Ja swoją sprzedałem na Allegro w dwa dni :-)

Można nie wymieniać szyby i ocenić samemu jak to wygląda na zwykłej,

ubezpieczyć szyby i poczekać aż się uszkodzi. Szególnie zimą o to nie trudno.

Ja dostałem kamieniem spod piaskarki.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej szybie w nocy kiedy świecił prawidłowo obraz był podwójny.

Po zmianie szyby idealnie się wyostrzył. Na logikę rzecz biorąc ... w dzień będzie podobnie :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę ze do miesiąca wszystko złoże (bez wymiany szyby) dam znać jak to chodzi na szybie standardowej
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać oczywiście ale ja tak na wszelki wypadek ubezpieczył bym szyby w samochodzie :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

HUD zamontowany :D praca , pieniądze i czas wart tego co mam teraz w aucie ,efekt na zwykłej szybie (nie oryginał) w nocy widać super w dzień bardzo słabo-szukam sensora światła i deszczu dedykowanego do huda.

Polecam-pomocny bajer!

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma ode mnie fabrycznie nowy RLS dedykowany do HUDa ale okazało się że u niego jest przyklejony do szyby

RLS okrągły a nie prostokątny.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo sensora zmierzchu i deszcze on ma powiązanie z hud-em? Mam orginalny head up ale w dzien mi cieniutko to widać robiłem test diagnostyczny inpa kontrast migajace paski zmiane kolorów itp. ale nic sie nie poprawiło po tej kalibracji.I mam pytanie bo sensor deszczu i zmierzchu nie dziala u mnie chyba jest wysypany i zastanawiam się czy może dlatego wyswietlacz tak zle działa.W nocy mam rewelacyjnie ale w dzien lipa.Wiecie coś o połączeniu jednego z drugim :?: :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oczywiście ze jest to powiązane ,wymień czujnik i będzie jak dawniej tylko uważaj co kupujesz bo czujnik do HUDa jest inny niz czujnik w aucie bez niego
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludziom się nie chce poczytać wczesniejszych wpisów w tym wątku. Też tak miałem ze HUD mi świecił w dzień byle jak i dopiero Capaz mi oczy otworzył i HUDa rozjaśnił :-)

Chwała mu za to !!!

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak Capaz pisze

sprawdź jaki masz pod lusterkiem - prostokątny czy okrągły RLS to jest najważniejsze (maja inne kostki),bo na realeon też jest bałagan

 

http://www.realoem.com/bmw/select.do

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten plastik pod lusterkiem mam prostokątny dość duży może dlatego że mam w lusterku wstecznym jakieś 3 przyciski i to chyba też jest połączone z tym układem .Pisałem do Capaza żeby sam ocenił o co tam chodzi bo faktycznie na tej stronce z tailami jest bałagan i nie mogłem sam tego zlokalizować i poprosiłem o to jego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz ekstra lusterko to jest pilot bezprzewodowy do 3 urządzeń np garaż ,bramy itp
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

obudzę temat mam dylemat z hudem ,zaprogramowalem hud M i wyświetla się skala obrotów ale obroty prawidłowe zajmują bardzo mało na skali (kolor zielony) widziałem inne gdzie kolor zielony jest trzy razy dluzszy i taki chciałbym mieć tylko jak ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e08412a273356ead.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e08412a273356ead.html

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Masz diesla ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
pytanie do kolegów z E60 hudem w bawarkach po lifcie ,jakie macie czujniki deszczu okrągłe czy prostokątne ???
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak diesel 3 litry masz jakiś pomysł na to ?

 

Jeśli masz diesla to zakres bezpiecznych (zielonych) obrotów jest znacznie krótszy niż w benzynie.

To chyba logiczne a więc obrotomierz pokazuje Ci prawidłowy zakres.

Mam tak samo i na dodatek u mnie obrotomierz znika mi po kilkudziesięciu sekundach, ponieważ mam auto przed liftowe.

Z tego co słyszałem to w moim roczniku nie da się tego problemu obejść i zachować obrotomierza na stałe.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.