Skocz do zawartości

318i dusi się na benzynie


lecter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW 318i z grudnia 91 (E36) z instalacją gazową. Oststanio dusi mi sie jak jade na benzynie. Na gazie jest OK, ale na benzynie dławi się i gaśnie. Obroty falują, pracuje nie równomiernie.

 

Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

 

Świece są nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam ten sam problem na gazie chodzi a na bęzynie dusi się ale dopiero jak się silnik troche zagrzeje. Sonda podobno jest klapnięta ale tak juz bylo (nie mam katalizatora) i auto chodzilo, ostatnio mechanik mi powiedzial ze slabe cisnienie na pomie paliwa ok 1.5 czy to moze być to? Ale czemu jedzie jak jest zimny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak jest zimny sterownik daje większą dawkę paliwa,przy takim ciśnieniu 1.5 to albo pompka już pada albo tak zapchany filtr paliwa.Proponuje jeszcze sprawdzić wtryski czy nie są zasyfione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na gazie chodzi a na bęzynie dusi się ale dopiero jak się silnik troche zagrzeje. Sonda podobno jest klapnięta ale tak juz bylo (nie mam katalizatora) i auto chodzilo, ostatnio mechanik mi powiedzial ze slabe cisnienie na pomie paliwa ok 1.5 czy to moze być to? Ale czemu jedzie jak jest zimny?

 

Po starcie przy zimnym silniku sonda nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. myślę że znalazłem przyczynę :) .Ostatnio tankowałem bęzyne i przez ok 1 km auto szło w miarę normalnie na bezynie (temp 90 st.) i to dało mi do myślenia czemu po każdym tankowaniu jedzie normalnie (prawie) albo jak jest zimny. Wiecie dlaczego? ja już wiem.....A jeszcze jedno filtr paliwa wymieniłem, a co do ciśnienia w pompce to się już zastanawiałem nad jej wymianą. Ale już wiem co to - to zatkane odpowietrzenie baku tak tak. Przy każdym tankowaniu dalem mu powietrze i przy dluższym postoju tez sobie zaciągnoł, a potem robiło się podciśnienie, to i pompka nie dawała rady. Po prostu odkręciłem korek z baku i autko smiga jak przedtem. Czasami wystarczy pomyśleć hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.