Skocz do zawartości

[E46] Cyfrowa zmieniarka Xcarlink


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy mam zmieniarke xcar link od jakiegoś czasu i mam kilka pytań:

-mam takie piszczenie w glośnikach w zależnościod obrotów silnika, da sie coś z tym zrobić?

- druga sprawa, kiedyś pokazywały mi się tytuły piosenek na radio a teraz przestały, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko, czy utwory trzeba też nazywać np. "TRACK 01, 02..." czy mogą zostać w oryginalnej pisowni? jeśli mogą, to czy radio wyświetla nazwę utworu ?

jakby mi ktoś jeszcze zarzucił poradnikiem jak dostać się przez schowek do tego kabla aby go przeciągnąć... jutro przychodzi do mnie mój xcarlink i chciałbym bez problemu sam go zamontować a jedynym problemem teraz jest owy demontaż schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jako że moje pytanie w tym wątku zniknęło w tajemniczych okolicznościach, chciałbym jeszcze raz prosić, czy posiada ktoś może niepotrzebną kostkę do podłączenia zmieniarki w BMW e38? Moja zmieniarka mp3 podłączona jest "na krótko" i w dodatku źle, bo raz działa a raz nie. Gniazdo pod które powinna być podłączona zmieniarka jest puste, więc postanowiłem odciąć Xcarlinka od tej dziwnej instalacji, do kabli zamocować oryginalną kostkę i wpiąć zwyczajnie tak, jak to powinno być zrobione. Czy ktoś posiada na zbyciu taką kostkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
navi mono

Z tego co się orientuję to wszystkie "zwykłe" radia i radionawigacja monochromatyczna do podłączenia tylko "w kokpicie". Ogólnie to wszystkie modele, które mają tą dużą kostkę "w kokpicie".

 

Wszystkie radia, które mają dużą kostkę w bagażniku to pozostaje podłączenie w bagażniku (board monitory kolorowe 4:3 i 16:9).

 

Oczywiście sprzedający taki sprzęt np. sklep Hadron udzielą informacji dokładniejszych na ten temat. Może na ten czas już wynaleźli sposób na podłączenie tego do wszystkich modeli w kokpicie i bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

nie przepraszaj tylko użyj czasem makówki :mrgreen:

[urlhttp://xcarlink.pl/bmw/43-bmw-10-pin-sd-usb.html][/url]

[urlhttp://xcarlink.pl/bmw/44-bmw-12-pin-sd-usb.html][/url]

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam informacja dla osób które posiadają navigację mk3, 16:9, oryginalna zmieniarka w bagażniku (bmw e46 rok 2002-jeśli to pomoże). Zakupiłem zmieniarkę YATOUR na allegro 269 zł z kablem 3pin 6pin i dwoma dodatkowymi ACC i BATT 12V-(PAMIĘĆ).

Zboczę z tematu troszkę. Wcześniej podłączyłem sobie wzmacniacz i tubę z tym że nie zawsze chciałem używać tuby (wzmacniacza) wiec postanowiłem sobie zrobić włącznik/wyłącznik od plusa sterownia wzmacniacza (Plus pociągnąłem sobie z anteny która znajduje się w tylnym lewym słupku)-(Plus ten działa na tej samej zasadzie co zapłon po przekręceniu kluczyka w stacyjce). Włącznik zamontowałem w zaślepce w siedzeniu po lewej stronie jest taka okrągła zaślepka przy zwykłych fotelach.

A więc podłączyłem zmieniarkę YATOUR pod oryginalne kostki zmieniarki do zmieniarki YATOUR, ACC pod ten plus z anteny (sterowania tuby), a BATT do środkowego kabla który znajduje się w kostce 3PIN od zmieniarki (tej do której wcześniej ją podłączyliśmy, dzięki BATT mamy pamięć ostatniego utworu po wyłączeniu radia-samochodu).

I CO ZAUWAŻYŁEM!!! zmieniarka nie zadziała jeżeli włączy się wcześniej niż radio. Więc przełączamy włącznik na OFF przy siedzeniu (odłączamy plus ACC do zmieniarki i tym samym w moim przypadku sterowanie wzmacniacza tuby) przekręcamy kluczyk na 1 lub na 2-zapłon RADIO się włączy czekamy ok 5 sec. i włączamy przełącznik na ON czyli ACC i tubę wzmacniacza wciskamy MODE na radiu i wszystko działa jak powinno. Fakt przerywało mi czasami ale miałem 4GB pamieć SD kingstona zmieniłem na 2GB NO NAME i jest narazie OK.

To tyle czego doświadczyłem na swojej skórze.

Poczytałem trochę na forach na temat tych zmieniarek i wydaje mi się że większość zmieniarek mp3 innych producentów działa podobnie z tym systemem w BMW z navi.

P.S. Dodam jeszcze że ten włącznik który mam w siedzeniu ma tą zaletę że jak nam przerwie zmieniarka muzykę bo może czasami się tak zdażyć (złe USB lub karta pamięci) to można sobie nim w trakcie jazdy wyłączyć-zresetować 5 sek. odczekać i działa ponownie :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupilem Xcarlinka z Hadrona do e46, radio mk3 z navi 16:9, podlaczylem w bagazniku i na poczatku graly tylko lewe glosniki. Okazalo sie ze jest kostka walnieta, po wymianie wszystkie glosniki graja. Jednak pojawia sie problem i zastanawiam sie czy spotkal sie ktos z tym i czy ma lekarstwo:

1) mp3 graja niezbyt glosno, niektore w miare cicho, inne normalnie - podejrzewam ze jest to problem pewnie nagrania mp3, ale roznica jest znaczna

2) radio samoczynnie potrafi sie przelaczyc z mp3 na fm, zdarza sie to czesto.

 

Jest to upierdliwe jak na mp3 jest Volume na maxa, zeby slyszec miuzik (pkt 1), przelaczy sie na radio gdzie ryknie z glosnikow i zawalu mozna dostac

 

Sopotkaliscie sie moze z czyms takim? Moze byc to wadliwy xcarlink?

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu 2., to sprawdź czy nie masz w radiu włączonej funkcji przełączania na informacje drogowe (ta funkcja nazywa się jakoś TP/TA). Jeśli jest aktywna i któraś rozgłośnia nadaje w danej chwili informacje drogowe, to radio samo przełącza na FM i jeszcze z dużą głośnością, co pasuje do opisanego przez Ciebie problemu.
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem rozwiążesz tutaj:

http://www.kanssoftware.com/

albo w nero wave editor użyj normalizacji.

 

Dzieki! Wyglada zacalkiem fajnie,

Niestety co do pkt 2 i samoczynnie przelaczajacej sie "muzy" ze zmieniarki na radio to wylaczenie funkcji TP nie przynioslo sukcesu. W weekend bylem poza miastem, bylo OK ale jak tylko zaczalem wracac do Wawy znowu zaczelo wariowac. Czyli funkcja TP na "off" to nie to. Nie mam wiecej pomyslow, bo wszystko inne jest powylaczane. Jest jeszcze jakas funkcja TMC, ktora jest ustawiona na auto i nie ma mozliwosci jej zmiany. Dziwna sytuacja... Moze jakies inne pomysly? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak kolega serek012. Wyłączenie wskazanej funkcji nie pomogło, u chłopaków z firmy hadron wymieniłem płytkę urządzenia... i dalej lipa. Kombinowałem też ze zmianą nazwy plików tak żeby były poprawnie formatowane (program wskazany również przez Hadron) i dalej nic. Sytuacja powtarza się niezależnie od tego czy pendrive jest dobrej czy słabej jakości, niezależnie od jego rozmiaru. Z kartami micro sd jest tak samo.

 

Podsumowując przełącza się niezależnie od źródła (karta czy pendrive). Potrafi przełączać bardzo często ale też bywają dni że nie przełączy się w ogóle. No i wymiana płyty urządzenia nie pomaga.

A no i na koniec ciekawostka pomimo że przełączy się na fm to mp3 jest dalej odtwarzane... nie słychać w głośnikach ale po przełączeniu ponownym na xcarlinka jest postęp w odtwarzaniu.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły/sugestie to proszę o pomoc.

 

Dodam tylko że radio jakie posiadam to Becker bm54, nawigacja mk3, monitor 16:9, xcarlink montowany w bagażniku zamiast zmieniarki.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ja mam problem z Emulatorem w mojej e46 a konkretnie czasami przestaje działać podczas jazdy nagle przełącza się na radio i nie mogę wrócić na zmieniarkę tak jakby jej nie było. Odłączenie zasilania i włączenie znowu pomaga i znowu jest wszystko ok. radio jakie mam do bussnes a emulator zamontowany w bagażniku zamiast zmieniarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.