Skocz do zawartości

[e39] 1997r komputer do dodatkowych funkcji


Mariusz 528 touring

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Ostatnio zgadałem się z gościem odnośnie uruchomienia dodatkowych funkcji w moim bmw. Podłączył pod kompa i stwierdził że mam zamontowany komputer do funkcji ale jakiś pierwszej generacji (czy coś w tym stylu) i możliwe jest włączenie tylko mruganie kierunków przy zamykani samochodu. Podobno jest możliwa podmianka komputera na nowszej generacji, tylko teraz pojawia się problemik :( nie wiem jaki ma to być komputer. Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak szukać lub nawet miałby coś takiego do odsprzedania to proszę o info. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mariusz, możesz jeszcze włączyć światła do jazdy dziennej i ryglowanie zamka centralnego po ruszeniu i to chyba koniec dodatkowych funkcji. W nowszych modelach można chyba jeszcze włączyć składanie lusterek po zgaszeniu auta i ustawienie prawego lusterka no koło po włączeniu wstecznego... koniec dodatkowych funkcji..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Załóż ładne ringi, ledy są zarezerwowane dla audi, a do BMW zakładają je Ci, co myślą, że BMW ma przedni napęd, przepraszam najmocniej jeśli kogoś uraziłem..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Składanie lusterek po zamknięciu auta raczej nie było do zakodowania, z tego co się orientuję e39 nie ma przewidzianej takiej opcji.

Prawe lusterko opuszcza sie jak auto ma elektrykę foteli.

Można było ustawić "odprowadzanie światłami do domu", czyli gasisz auto, mrugasz długimi, i zapalają się mijania na czas od 15 do 360 sekund.

Jest tego trochę, ale zasadniczo im młodsze auto tym więcej dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych opcji. Sam kodowałem sobie ostatnio, że przy zamykaniu i otwieraniu nie tylko mrugają kierunki, ale jest też "pik". Również włączyłem sobie opcję panic modus, gdzie przy dłuższym przytrzymaniu guzika na pilocie od otwierania bagażnika załącza się alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Składanie lusterek po zamknięciu auta raczej nie było do zakodowania, z tego co się orientuję e39 nie ma przewidzianej takiej opcji.

Prawe lusterko opuszcza sie jak auto ma elektrykę foteli.

Można było ustawić "odprowadzanie światłami do domu", czyli gasisz auto, mrugasz długimi, i zapalają się mijania na czas od 15 do 360 sekund.

Jest tego trochę, ale zasadniczo im młodsze auto tym więcej dodatków.

 

Hej Shadow,

co do foteli, to tego nie wiedziałem, ale składanie lusterek po wyłączeniu zapłonu widziałem w e39.

a odprowadzanie do domu miałem w każdej e39 i e46, nawet w poczciwym tdsie z 1996 roku, myślałem, że to standard.

 

 

Jest tych opcji. Sam kodowałem sobie ostatnio, że przy zamykaniu i otwieraniu nie tylko mrugają kierunki, ale jest też "pik".

 

Hej krys,

Ten "pik" to dźwięk klaksonu, czy coś innego? Potrzebna jakaś syrena do tego?

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"Pik" można było NCS-em zrobić jak jest alarm, ktoś ostatnio wspominał na forum.

"Follow My Home" nie miała każda e39, zależy od modułu LCM. Te pierwsze tego nie obsługiwały. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej syreny. Wystarczy oryginalny alarm. Wejdź sobie w moją galerie to zobaczysz na filmiku bo robiłem. Tylko głośniki dobrze podkręć bo cicho się nagrało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadnej syreny. Wystarczy oryginalny alarm. Wejdź sobie w moją galerie to zobaczysz na filmiku bo robiłem. Tylko głośniki dobrze podkręć bo cicho się nagrało :D

 

Nie mam alarmu, mam właśnie tylko migające kierunki, a myślałem, że to właśnie alarm.... pikania nie ustawię :(

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że jednak coś można zrobić. A możecie mi podpowiedzieć jak szukać tego "komputera" do tych funkcji żebym poprostu jakiegoś mebelka niepotrzebnego nie kupił i gdzie jest on montowany w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem z tym kiedyś w serwisie (nazwy nie powiem, partacze straszni...) i też się dowiedziałem, że mój komputer to nic nie może... Ponoć na prawdę starsze modele miały tę przywarę, że nawet dziennych nie dało rady odpalić, o blokowaniu drzwi nie wspomnę.

Ale warsztat parchaty, może ktoś bardziej łebski by potrafił...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie nie mogę tylko uruchomić "odprowadź mnie do domu" i świateł do jazdy dziennej, ale tego akurat nie chcę :D Po za tym wszystkie inne są. A co automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu np. 20km/h to nie polecam tej opcji. Miałem ją włączona tylko jeden dzień. O ile ja pamiętałem, że drzwi są zamknięte, tak pasażerowie szarpali za klamki i uświadomiłem sobie, że ta opcja skończy się urwaną klamką w końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta opcja z samoczynnym ryglowaniem strasznie męczy zamki, a jak niektórzy wiedza, zamki w e39 do specjalnie trwałych nie należą, a potem są tematy że centralny nie otwiera, ze drzwi zatrzaśnięte, nie da się otworzyć.

Jeśli musowo nie potrzebujesz tej opcji, nie włączaj jej, nie ma sensu.

I tak jak Krys32 pisze, jak ktoś nie ogarnięty jedzie z nami to szarpie za klamki, a potem albo klamka w ręce zostaje, albo linka przeciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.