Skocz do zawartości

Montaż składanych lusterek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Mam pytanko czy ktoś montował czasem u siebie składanie lusterek?

Mam zamiar dokupić przełącznik sterowania lusterkami z guzikiem do ich składania, czego jeszcze potrzebuję aby to działało? Czy wiele przeróbek jeszcze jest z tym związanych?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za link, teraz już wiem co muszę zakupić.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy może ktoś przerobił to na E91? Tu lusterka mają 5 bądź 3 piny. Te drugie są z opcją składania.

Obecnie mam tylko grzanie i regulację bez pamięci foteli. Do sukcesu niezbędne są lusterka i panel sterowania, czy może jeszcze coś?

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś przerobił to na E91? Tu lusterka mają 5 bądź 3 piny. Te drugie są z opcją składania.

Obecnie mam tylko grzanie i regulację bez pamięci foteli. Do sukcesu niezbędne są lusterka i panel sterowania, czy może jeszcze coś?

 

Lusterka i panel tylko. Dodatkowo nalezy przerobic instalacje elektryczna oraz zakodowac nowe wyposazenie do auta. Ogolnie sprawa dosc prosta lecz czasochlonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, wystarczy wykorzystać instalację z samochodu (dwie żyły będą nie wykorzystane). Panel wystarczy tylko wpiąć, bo raczej wiązka będzie, czy też trzeba sztukować? Ot takie pytania nasuwają się w dalszym toku... :)
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ponieważ nadal realizacja stoi w miejscu, dopytam o instalację. Może ktoś ma schemat? Ten dostępny w WDS BMW jest niedostępny, a z pozostałych nie wiele wynika.

Myślę, że ktoś już to na pewno robił...

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

up

 

Ja również szukam schematu.. e90

 

Może ktoś zarzuci, interesuje mnie fotochrom. Wiem że należy poprowadzić dodatkowy przewód LIN bus do drzwi kierowcy i pasażera oraz dodatkowe zasilanie drzwi pasażera. Co dalej???

....."I just finished my install in early December 2013 on my E91 LCI 2009/11 LHD without power seats. This is what I did:

1) Download the Sentinel ISID software, this has all the wiring diagrams

2) Bought (used) switch cluster for driver door.

3) Bought two (used) mirrors (foldable, heating & dimmable)

4) Bought (used) wire harness for passenger door fitted for foldable mirrors (it's also possible to make alterations on the existing cable from 5 wire mirror to 3 wire mirror connector but I preferred OEM)

5) Bought new pins for FRM and doors connectors

6) Installed one wire from FRM to drivers door (LIN bus) ??????

7) Installed one wire from FRM to passenger door ??????

8) Installed one wire from fuse box to passenger door ??????

9) Coding

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem chwilę na mała analizę. Poniżej moje wypociny i kilka pytań.

Czy to normalne ze na wtyczce X10725 PIN4 i PIN 13 jest już wpięty

PIN 13 powinien prowadzić do bezpieczników (30g), ma właściwy kolor i grubość.

PIN 4 powinien prowadzić do FRM.

Mogę się mylić ale to pewnie standardowa wiązka która kończy się we wtyczce X257

 

http://i.imgur.com/oSsyilB.jpg

 

http://i.imgur.com/UpFEi6a.jpg

 

http://i.imgur.com/LnpiQR6.jpg

 

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo ładnie rozrysowane. Szkoda że zamienili miejscami lusterka na schematach i się wszystko plącze :)

 

A do czego mają służyć pin 4 i 13 ? i gdzie znajduje się kostka X10725? czy to przełącznik szyb/lusterek?

 

Na schemacie z LIN-BUS jest pokazane że dla Lusterka Y6 Pin 5 z wtyczki X264 idzie na pin 6 do wtyczki X256 a ten już do FRM (pin 22). Więc można się wpiąć tylko do pinu 6 we wtyczce x256? Po co lecieć do samego FRM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja już podłączyłem. Lewe lusterko jest P&P przełącznik również. Bo wiązką w lewych drzwiach jest uniwersalna. Do prawego lusterka trzeba pociągnąć dwa nowe przewody a masę przepiąć pod inny pin.

Na koniec kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi czasu ale przy okazji czekania na nowy frm pociągnę kabelki. A kolega napięcie z Pinu 6 brał zza bezpieczników czy wczepil sie po drodze w przewód który zasila panel lusterek? Bo tak kminę ze skoro ciagne Lin_bus od frm to obok idzie szaro czerwone zasilanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Ostatnio się zmusiłem i zmieniłem lusterka na fotochromy w e91 LCI 2010

Nie działa jednak funkcja komfortowego opuszczania.

(Znam zasadę dzialania)

Czy ktoś podpowie jaki moduł za to odpowiada i jak wygląda komenda? :mad2:

w e46 można było wybrać nawet wartość, tu tego nie znalazłem...

 

Drugie pytanie dotyczy fotochromu, uruchamia się bez problemu ale przy wstecznym fotochrom nie rozjaśnia się. wygląda jakby jakiś moduł nie był dokodowany i nie wysyła informacji.

 

Pozdro i czekam na podpowiedzi

 

edit.

Komendę znalazłem:

SPIEGIEL BORDSTEIN_AUTOMATIC

 

edit.2

Po 2 dniach nieoczekiwanie lusterko schodzi w dół , błędne było moje myślenie że regulacja musi być ustawiona na PRAWE jak e46, opuszcza się kiedy wstryczek jest na LEWO....ale :oops:

 

co drugiego pytania nadal aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.